Zanzibar od 29 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Zanzibar - zkušenost s výběry z bankomatu a směnou peněz

Vloženo: 19. ledna 2020
Poslední příspěvek: 19. ledna 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
Proč tady čtu takové bludy v roce 2019 jsem byl na zanzibaru a to co tu čtu he hnus eura problém vůbec nejsou vyber z bankomatu taky ne stojí tam ochranka takže je to v pohodě na poštách jde opravdu měnit hotovost minulej rok byl kurz 1usd 2300 a 1euro 2600 stejná tak a byla i na letišti v zanzibaru takže nechápu proč jsou tady takové bludy

Odpovědi 15 odpovědí

Daizzy
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Daizzy
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Daizzy
před 4 lety
@Suomi ~ Kde jste přesně byl? Jak je to tam s bankomaty? Jsou jen v hlavním městě nebo dostupné všude? Díky
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
kafařka
před 4 lety
@Suomi ~ Byli jsme na Zanzibaru v hotelovém komplexu. Tam se dalo platit kartou, poplatek asi 7 %. Ve Stone town je spousta směnáren, ale dělají problémy pokud máte starší dolary, ale záleží dost na nich, platba kartou a bankomaty mimo hotelový komplex nebo Stone town jsme nezažili...
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
kafařka
před 4 lety
@Suomi ~ Neznamená, že když vám se při výberu nic nestalo, tak že to tak musí být vždy.. Zanzibar je vysoce zadlužená a chudá země..proto je prostě lepší mít se na pozoru..
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
před 4 lety
@Daizzy ~ byli jsme v hl ještě 14dni bydleli jsme v balkony house 1 bankomat byl asi 400m další u banky tam bylo asi 5bankomatu všude tam stala ozbrojená ochranka takže pohodaza celou dobu se nestalo že by nás někdo otravoval nebo tak něco a to jsme chodilo úplně všude
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
před 4 lety
@kafařka ~ no tak tam nejezdi jedu tam po roce znovu a je to úplně v pohodě je potomci co se někde něco dočetli a jsou zalezlí jen v hotelech mají strach mi tam byli s místníma se kterejma sme se seznámili a bylo to vše ok nesmíš si tam hrát na nějakého milionáře but normální a není problem
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
před 4 lety
@Daizzy ~ a s autem tam není problém jak všude píšou mmenili jsme na poště a všude euro berou
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
před 4 lety
@Suomi ~ mnelo to bejt s eurem byl to překlep t9
@Daizzy ~ stone town a přímo super lepší než nějaký komplex hotelu můžeš dělat co chceš a alespoň něco zažijes na hotel komplexech není nic a je to predrazeny
Adlerka
nový člen nový člen /
Adlerka
nový člen nový člen / před 4 lety
Adlerka
před 4 lety
@Suomi ~ Mě by zajímalo co datová SIMka - dá se tam někde - na letišti nejlépe- pořídit SIMka? Mají tam datové pokrytí? Platit dolary nebo si směnit na jejich penize? Co zajímavého vidět? Zaplatit si nějaké výlety? Co stojí za to?
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Suomi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Suomi
před 4 lety
@Adlerka ~ s tel kartou je menší problém já ji sehnal přes místní a v pohodě internet fungoval všude a záleží kde přesně na zanzibaru budeš jak jsem psal mi se dali dohromady s místníma a tak jsme se dostali všude a bez problémů a to i tam kde cestovky říkají že je to problém
whocares
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
whocares
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
whocares
před 4 lety
Byli jsme před rokem a bankomat opravdu jen v hlavním městě, platit kartou se skoro nikde nedalo, dolary rozhodně s sebou a smlouvat, snaží se vás natáhnout na každým kroku nebo to neumí spočítat..nevím. Prodali nám SIM, na které ve finále nebyla ani minuta, auto z půjčovny průšvih.
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen /
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Cestovatel_Traveler
před 4 lety
Nevím jak je to jinde ale byl sem v blízkosti Bwejuu a v místním obchodu sem si v klidu měnil eura za normální slušnej kurz.
Melounek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Melounek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Melounek
před 4 lety
@Adlerka ~ USD, eura, šilinky, cokoliv.. Jen je potřeba počítat s tim, že 50 USD = 50 euro a na šilinky tě taky natáhnou. A není to jen moje zkušenost
Melounek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Melounek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Melounek
před 4 lety
@Adlerka ~ Vybrat z bankomatu, když ti vezme kartu, nebo ve městě. Na letišti je horší kurz. Taxikáři, hotely, restaurace, všichni berou USD i eura.
Adlerka
nový člen nový člen /
Adlerka
nový člen nový člen / před 4 lety
Adlerka
před 4 lety
@Suomi ~ Díky, mám v plánu na prvních pár dní hotel ve Stone Townu a pak přesun na sever s tím, že operativně najdu nějaký to bydlení. Můžete mi prosím doporučit nějaké výlety ještě? A eurem tedy zaplatím vše v pohodě?
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Darina
před 4 lety
@Adlerka ~ Lepší je mít dolary, v dolarech totiž můžete platit i výlety apod. V eurech ne, ty musíte jen vyměnit.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů