Dovolená Aruba 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Aruba
Amsterdam Manor Beach Resort

Amsterdam Manor Beach Resort

Bez stravy 9 dní
Letecky z Prahy
Barceló Aruba

Barceló Aruba

All inclusive 9 dní
Letecky z Prahy
Bucuti & Tara Beach Resorts Aruba

Bucuti & Tara Beach Resorts Aruba

Plná penze 12 dní
Letecky z Prahy
Hotel Riu Palace Aruba

Hotel Riu Palace Aruba

All inclusive 9 dní
Letecky z Prahy
Riu Palace Antillas

Riu Palace Antillas

All inclusive 9 dní
Letecky z Prahy
The Mill Resort & Suites

The Mill Resort & Suites

Bez stravy 9 dní
Letecky z Prahy

Aruba dovolená

Ostrov Aruba se nachází v Karibském moři a leží 30 km od Venezuely. Tento romantický ostrov je autonomní zemí Nizozemského království a jeho rozloha činí pouhých 193 km2, což představuje ostrov 30 km dlouhý a 9 km široký. Aruba je charakteristická především svými nádhernými plážemi, které se vyznačují jemným pískem a blankytně modrým mořem.

Příroda je tím hlavním lákadlem pro mnoho turistů, a tak není divu, že za korálovými útesy, kaktusy, kokosovými palmami a posvátnými stromy Divi Divi se pořádají na ostrov hojně zájezdy. Kromě odpočívání na plážích zapomenete na všední starosti i v místních restauracích, kavárnách, barech nebo kasinech. Pro aktivnější je v Arubě také dostatek sportovního vyžití v podobě windsurfingu, potápění, vodního lyžování nebo golfu.

Mezi hojně navštěvovaná místa patří hlavní město Oranjestad a Arikok National Park, kde se nachází indiánské petroglyfy, holandská plantáž nebo jeskyně Guadirikiri Caves. Domácí měnou na ostrově Aruba je arubských florin a úředním jazykem nizozemština a papiamentština, což je kreolský jazyk používaný na karibských ostrovech. Ten však na dovolené potřebovat nebudete.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Arubu?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Arubu od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Arubu?

Ceny začínají na 53 890 Kč, nejdražší zájezd stojí 155 671 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Arubu doprava letecky (z Prahy).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Momentálně pouze sleva first minute.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Arubu?

Pro vstup na Arubu budete potřebovat platný cestovní pas. Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, není potřeba žádné vstupní vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Hlavní měnou Aruby je arubský florin. Na ostrově můžete bez obav platit kartou a vybírat hotovost z široké sítě bankomatů. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Arubu očkování?

Na Arubu není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Arubě?

Úředním jazykem je nizozemština, používá se také angličtina, němčina, španělština a papiamento – kreolský jazyk, který je směsicí prvků portugalštiny a španělštiny.

Jaké zásuvky jsou na Arubě?

Zásuvky jsou zde dvoukolíkové amerického typu, z toho důvodu doporučujeme adaptér. Lepší hotely vám ho bez problémů zapůjčí.