Aruba od 57 790 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit na Arubě

Čím a jak platit na Arubě

Chystáte se na ostrov Aruba? Čtěte dál a dozvíte se, jaká je měna na Arubě a kde si vybrat a vyměnit peníze. Zjistili jsme pro vás aktuální ceny ubytování i potravin.

Čím a jak platit na Arubě

Hlavní měnou Aruby je arubský florin. Na ostrově můžete bez obav platit kartou a vybírat hotovost z široké sítě bankomatů.

Měna na Arubě

Místní měnou je arubský florin s mezinárodní zkratkou AWG. 1 florin se přitom dělí na 100 centů. Stříbrné mince mají hodnotu 5, 10, 25 a 50 centů, 1 florin, 2,5 a 5 florinů. Bankovky pak 10, 25, 50, 100 a 500 florinů. I přesto, že oficiální měnou je florin, běžně zde můžete platit i americkými dolary. Přijímají je zejména v luxusnějších hotelích a na turisticky vytížených místech.

Směnárny

Jak vyměnit nejspolehlivěji peníze? Na ostrově Aruba jednoduše směníte dolary za floriny na letišti nebo v některé z místních směnáren. Kurz arubský florin se dlouhodobě pohybuje kolem 12,5 Kč za 1 AWG.

Platby kartou a výběry z bankomatů

Floriny nejrychleji získáte výběrem z bankomatu. Stejně jako v jiných zemích můžete na Arubě platit kartou. Pokud se však chystáte na tržiště, chcete navštívit místní památky nebo si vzít taxi, mějte u sebe připravenou hotovost.

Aruba a ceny potravin

Ceny na Arubě jsou o něco vyšší než u nás. Za bochník chleba dáte průměrně 1,20 USD (28 Kč). Kilo pomerančů stojí kolem 3,70 USD (84 Kč) a 0,5l lahev domácího piva vychází na cca 2,40 USD (54 Kč). Pokud navštívíte levnější restauraci, za jedno hlavní jídlo dáte kolem 10 USD (227 Kč). Tříchodové menu pro 2 osoby v podniku střední kategorie vychází v průměru na 70 USD (1 500 Kč).

Ceny ubytování

Vyšší ceny jsou znát hlavně při placení ubytování. Jedna noc v hostelu na Arubě stojí 45 USD (1 015 Kč). Pokud zavítáte do hotelu s 1 hvězdičkou, zaplatíte kolem 74 USD (1 674 Kč). Hotel se 3 hvězdami pak vychází na cca 90 USD (2 036 Kč).

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce