Dovolená Austrálie 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Austrálie
NAPŘÍČ AUSTRÁLIÍ

NAPŘÍČ AUSTRÁLIÍ

Snídaně 21 dní
Letecky z Prahy

Dovolená v Australii

Austrálie se rozprostírá na jižní polokouli. Její oficiální název však zní Australské společenství, to proto, že součástí této země je mnoho menších ostrovů a ostrov Tasmánie. Austrálii z jedné strany omývá Indickým oceán a z druhé Tichý.

Nejznámějším a zároveň nejzajímavějším australským městem je Sydney. Na dovolené za navštívení určitě stojí světoznámá operní budova, Královské botanické zahrady nebo galerie umění Nového jižního Walesu. V hlavním městě Canberra se nachází Australská vláda, Australský nejvyšší soud, ale také Australská národní univerzita nebo národní muzeum a knihovna.

Zájezdy do Austrálie najdete pouze letecké, nejčastěji se léta na mezinárodní letiště u Sydney, Melbourne, Brisbane nebo Cairns. Pokud se rozhodnete cestovat po Australském kontinentu, pak můžete využít i zapůjčení motorového vozidla. Ovšem mějte na paměti, že na silnicích se zde jezdí vlevo.Co se týká cen, vstupné do většiny památek je poměrně nízké, i přesto si na poznávání krás této země nezapomeňte směnit dostatek australského dolaru (AUD). To nejen pro zakoupení suvenýrů, ale také na ochutnání místní kuchyně v podobě jedlých kaštanů, pštrosího a klokaního masa nebo mořského kraba či raka.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Austrálie?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Austrálie od Invia.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Austrálie?

Ceny začínají na 115 700 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce pouze snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Austrálie doprava letecky (z Prahy).

Jaké cestovní doklady potřebuji do Austrálie?

Při cestách do Austrálie platí pro turisty z České republiky vízová povinnost. Víz má Austrálie několik. Turistické krátkodobé, turistické dlouhodobé, studentské, pracovní. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiálním platidlem v Austrálii je australský dolar, ten v České republice seženete bez problémů. Bez problému zaplatíte rovněž platební kartou. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Austrálie očkování?

Do Austrálie není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Austrálii?

Ačkoliv Austrálie žádný úřední jazyk nemá, je zde pevně zakotvena angličtina.

Jaké zásuvky jsou v Austrálii?

Austrálie má své originální zásuvky, bez adaptéru se tedy neobejdete.