Dovolená Austrálie 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Dovolená v Australii

Austrálie se rozprostírá na jižní polokouli. Její oficiální název však zní Australské společenství, to proto, že součástí této země je mnoho menších ostrovů a ostrov Tasmánie. Austrálii z jedné strany omývá Indickým oceán a z druhé Tichý.

Nejznámějším a zároveň nejzajímavějším australským městem je Sydney. Na dovolené za navštívení určitě stojí světoznámá operní budova, Královské botanické zahrady nebo galerie umění Nového jižního Walesu. V hlavním městě Canberra se nachází Australská vláda, Australský nejvyšší soud, ale také Australská národní univerzita nebo národní muzeum a knihovna.

Zájezdy do Austrálie najdete pouze letecké, nejčastěji se léta na mezinárodní letiště u Sydney, Melbourne, Brisbane nebo Cairns. Pokud se rozhodnete cestovat po Australském kontinentu, pak můžete využít i zapůjčení motorového vozidla. Ovšem mějte na paměti, že na silnicích se zde jezdí vlevo.Co se týká cen, vstupné do většiny památek je poměrně nízké, i přesto si na poznávání krás této země nezapomeňte směnit dostatek australského dolaru (AUD). To nejen pro zakoupení suvenýrů, ale také na ochutnání místní kuchyně v podobě jedlých kaštanů, pštrosího a klokaního masa nebo mořského kraba či raka.