Vyhledejte dovolenou

Dovolená Faerské ostrovy 2020/2021

Faerské ostrovy leží na půli cesty mezi Norskem a Islandem. Dlouhá léta žily ve stínu svých navštěvovanějších sousedů, ale poslední roky i přes pověstné nevyzpytatelné počasí lákají čím dál více turistů. I když ostrovy patří pod správu Dánska, nejsou součástí Evropské unie. Spojení je možné letadlem, trajektem nebo podmořskými tunely. Mají svou vládu, která se jen zběžně zpovídá Dánsku, a bez problémů se zde domluvíte anglicky.

Město, které stojí za zmínku, je Tórshavn. Mezi hlavními městy se řadí k „největším prckům“, má něco málo přes dvacet tisíc obyvatel. Těžko uvěřit, že historické centrum, rybí trh, přístav a majestátní sídlo vlády v kombinaci s poklidnou atmosférou bez nervózních řidičů a nekonečných front jsou vtěsnané do jednoho města. Mimo hlavní město jsou domky na ostrovech ledabyle rozeseté, jen občas se shluknou ve vesnici nebo osadu na pobřeží. Jednou z nich je Kirkjubour, kde se nachází nejstarší dřevěný dům s muzeem, katedrála Magnus nebo kostel Ólavskirkja. Už v dobách prvních zmínek se vesnice uváděla jako náboženské centrum ostrovů a zůstalo tomu tak dodnes.

Je pokrytecké kopírovat hlavní turistické trasy napříč ostrovy, každý metr země má své kouzlo a nezáleží, jestli se jedná o maják Kallur, jezero Sørvágsvatn, které je vodopádem spojeno s oceánem, horu Sørvágsvatn nebo Mikladalur s vodními mlýny a domky s porostlou střechou.

Český ekvivalent pro Faery jsou Ovčí ostrovy, po návratu nebudete o správnosti překladu pochybovat. Ovce jsou na ostrovech všudypřítomné, stejně jako roztomilí papuchalkové nebo tereji. Spousta turistů bere Faerské ostrovy jako rychlý a levný přestup cestou na Island a neprávem je opomíjí, ale ostrovy se postupně vynořují z mlhy a pomalu návštěvníkům odhalují všechny přírodní úkazy, hory, útesy, jezera, vodopády i rozbouřená pobřeží.

Zobrazit Skrýt

Nejoblíbenější letoviskaRecenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Faerských ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Destinace na Faerských ostrovech Zobrazit Skrýt