Dovolená Francouzská polynésie 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Francouzská polynésie

Omlouváme se, další termíny jsme nenalezli... Vraťte se na předchozí stránku nebo si vyberte jiný termín odjezdu..

Dovolená Francouzská polynésie

Součástí Francouzské Polynésie je více než 100 samostatných ostrovů ležících v Jižním Pacifiku s pěti souostrovími. Jedná se o zámořské území, které patří k Francii. Hlavním městem je Papeete, měnou CFP frank a úředním jazykem francouzština. Domluvíte se tu však i tahitštinou.Všechny ostrovy Francouzské Polynésie jsou sopečného původu a představují dokonalé místo pro potápění.

Mnoho turistů jezdí na dovolenou na ostrov Tahiti, kde se lze setkat s tradičním životem polynéských obyvatel v místních vesničkách, tedy s jejich zvyklostmi a specialitami. Stejně oblíbeným je ostrov Bora Bora. Ten je považován za nejkrásnější ostrov na světě, kde uvidíte korálové útesy i několik metrů od pláží. Za poznání stojí také ostrov Moorea, který je plný plantáží ananasů, písečných pláží a při potápění se vám naskytne nevídaný pohled na překrásný podmořský svět. Nejčastěji využívanými dopravními prostředky na souostroví Francouzské Polynésie jsou nejrůznější lodě, loďky a jachty. Díky nim si můžete objet nejrůznější místa, ostrovy a krásná zákoutí zátok.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Francouzskou polynésii?

Jaké jsou ceny zájezdů na Francouzskou polynésii?

Ceny začínají na 96 376 Kč, nejdražší zájezd stojí 244 290 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Francouzskou polynésii doprava letecky (z Prahy, z Vídně).

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francouzské Polynésie?

Pro vstup do Francouzské Polynésie budete potřebovat platný cestovní pas. Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, není potřeba žádné vstupní vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je francouzský pacifický frank často nazývaný i polynéský frank, který je pevně vázán na euro. Platby kartou jsou tu běžné, tento způsob placení akceptují hotely, obchodní centra i většina restaurací. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Francouzské Polynésie očkování?

Do Francouzské Polynésie není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví ve Francouzské Polynésii?

Ve Francouzské Polynésii se setkáte se dvěma jazyky – s francouzštinou (úřední jazyk) a tahitštinou. V turistických oblastech a hotelech se lze ale domluvit anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou ve Francouzské Polynésii?

Ubytovací zařízení mají evropský i americký typ zásuvek. Je tedy lepší se vybavit redukcí.

Prohlédněte si destinace ve Francouzské polynésii