Francouzská polynésie od 80 725 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování do Francouzské Polynésie: je povinné?

Očkování do Francouzské Polynésie: je povinné?

Máte namířeno do Francouzské Polynésie, ale nevíte, zda je nutné očkování a na co byste si měli dát pozor? Máme pro vás dobrou zprávu. Obejdete se bez povinných vakcín. Obezřetní byste však měli být před ostrým sluncem.

Povinné očkování:

  • Žádné povinné očkování není.

Doporučená očkování:

  • žloutenka typu A
  • žloutenka typu B – zejména v případě delšího pobytu
  • břišní tyfus – můžete se nakazit kontaminovaným jídlem a vodou
  • meningokok
  • vzteklina – vyplatí se v případě, že se chystáte do oblastí s výskytem divokých zvířat

Před cestou si raději ověřte platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu. Pokud chcete s očkováním poradit, obraťte se na odborníka na cestovní medicínu. K dispozici vám jsou očkovací centra a krajské hygienické stanice.

Zdravotní rizika ve Francouzské Polynésii

Cestovatelský průjem – dostat ho můžete velice snadno. Proto se vždy vyhýbejte vodě a jídlu z neprověřených zdrojů. Nápoje kupujte pouze balené a odmítejte nápoje s ledem. Pitná voda z kohoutku teče pouze v hlavním městě Papeete a na ostrově Bora Bora.

Úpal a úžeh – před přímým sluncem se chraňte pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a krémem s vysokým UV faktorem. Kolem poledne se zdržujte raději ve stínu a dodržujte pitný režim.

Hmyz – během období dešťů trápí vnitrozemí Francouzské Polynésie vyšší výskyt hmyzu. Na komáry i mouchy platí tropický repelent, dlouhé nohavice a rukávy.

Bezpečnost ve Francouzské Polynésii

Kriminalita – Francouzská Polynésie je bezpečnou zemí. Pouze v hlavním městě Papeete hrozí pouliční krádeže. Hlídejte si proto své doklady, peníze i další cennosti a nikdy nenechávejte své osobní věci bez dozoru.

Přírodní katastrofy – na ostrovech Francouzské Polynésie se mohou mezi listopadem a březnem objevit hurikány. Jedná se však o občasný jev a hurikány bývají poměrně mírné.

Míříte do Francouzské Polynésie na vlastní pěst a víte, že se budete pohybovat mimo turistické destinace? V tom případě se zapište do Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí (DROZD). Jestliže se dostanete do problémů, bude k vám co nejdříve vyslána pomoc.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce