Dovolená Martinik 2018/2019

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Dovolená Martinik

Martinik je ostrovním státem, který se nachází v souostroví Malých Antil v Karibském moři mezi ostrovy Dominika a Svatá Lucie. Martinik je zámořským departmentem pod správou Francie. Ostrov má rozlohu 1 128 km2 a žije na něm 396 tisíc obyvatel.

Hlavním městem Martiniku je město Fort-de-France, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Národní měnou je euro (EUR) a hovoří se zde francouzsky a kreolsky. Na Martiniku je tropické klima s celoročně příjemnými teplotami od 26 °C do 30 °C. Proto je ostrov ideální k celoroční dovolené bez omezení. Střídají se zde pouze období sucha a období dešťů, které je od června do listopadu. Na rozdíl od jiných lokalit zde nejsou stálé deště a bouře. Období dešťů se projevuje pouze vlhčím obdobím s příležitostnými přeháňkami. 

Martinik, stejně jako celá Karibská oblast je zahalena krásnou přírodou a křišťálově čistým mořem. K vyhledávaným cílům Martiniku patří hlavní město Fort-de-France nebo nejvyšší hora Mont Pelée s výškou 1 397 m. n. m., ze které se naskýtá jedinečný výhled do celého okolí.