Martinik od 43 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost a očkování na Martinik

Bezpečnost a očkování na Martinik

Chystáte se na dovolenou na Martinik? Čtěte dál a dozvíte se na co si dát při cestě pozor, jak je to s bezpečností a jestli je nutné očkování.

Povinné očkování:

Pro návštěvu Martiniku není žádné povinné očkování. Pouze pokud přilétáte ze země s výskytem žluté zimnice, musíte mít potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Doporučená očkování:

Doporučovaná očkování jsou tetanus a žloutenky A a B. Očkování proti vzteklině je vhodné pokud plánujete delší pobyt v odlehlejších oblastech nebo na venkově.

Na Martiniku se vyskytují nemoci přenášené komářím štípnutím jako jsou horečka Dengue a virus Zika. Proto je třeba se chránit kombinací repelentu, dlouhého oblečení a spaním pod moskytiérou. V případě teploty, bolesti kloubů, svalů nebo hlavy a celkové únavy raději navštivte lékaře. Virus Zika je nebezpečný především pro těhotné ženy.

Na ostrově je riziko výskytu bilharzie, parazita žijícího především ve sladké stojaté vodě. Pozor si dávejte také na jedovaté hady a pavouky. Raritou je člověku nebezpečný strom mancinella, který při kontaktu s kůží způsobuje puchýře a pálení. Tyto stromy bývají označené červenou páskou nebo barvou.

Úroveň služeb a zařízení nemocnic a klinik na ostrově je srovnatelná s Francií. Pro základní ošetření vám postačí Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC, přesto před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Voda z kohoutku je na celém ostrově pitná.

Bezpečnost v Martiniku

Martinik je bezpečná země, kde se nemusíte ničeho obávat. Jen v hlavním městě Fort-de-France si dávejte pozor na kapsáře.

Před cestou se zaregistrujte do systému DROZD – Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí.

Důležitá telefonní čísla

  • 15 – záchranná služba
  • 17 – policie
  • 18 – hasiči

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce