Dovolená Myanmar 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Myanmar

Omlouváme se, tomuto filtru aktuálně neodpovídají žádné termíny zájezdů. Zkuste vybrat jiný termín odjezdu.

Dovolená v Myanmaru

Myanmar je země v jihovýchodní Asii, známá také pod názvem Barma. Podnebí je zde teplé, vlhké, monzunové, jen na severu, kde nížina přechází až do velehor, je chladněji.

Cestovatelé sem jezdí obdivovat buddhistické chrámy, exotickou přírodu i kulturu a nedotčené pláže (nejpopulárnější jsou v letovisku Ngapali). V bývalém hlavním městě Rangún zaujme zlatá pagoda Shwedagon, socha ležícího Buddhy, pestré trhy a krokodýlí farma. Pagody samozřejmě najdeme na mnoha dalších místech (Kyaiktiyo v Mon State, Shwemawdaw v Bagu). Velmi zajímavé jsou rozlehlé historické architektonické komplexy Bagan a Mrauk U, jeskyně Pindaya ukrývající mnoho Buddhových soch nebo hora Popa přezdívaná „barmský Olymp“.

Na své si přijdou i milovníci koloniální architektury (Pyin Oo Lwin nebo Mandalay), pralesních a horských treků (krajina kolem Myitkyiny a Taunggyi, Mount Victoria, park Khakaborazi s nejvyšší horou stejného jména) a zájemci o domorodé kultury – ti by neměli vynechat jezero Inle s komunitou rybářů nebo se pokusit, pokud jsou zkušenější, navštívit horské kmeny Šanů, Monů nebo dlouhokrkých Palaungů.

Turistika v Myanmaru se teprve rozvíjí a země je ideální pro všechny, kteří chtějí poznat tradiční Asii v nezkažené podobě. K návštěvě země je zapotřebí vízum.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Myanmaru?

Ceny začínají na 0 Kč.