Vyhledejte dovolenou

Dovolená Myanmar 2020/2021

Myanmar je země v jihovýchodní Asii, známá také pod názvem Barma. Podnebí je zde teplé, vlhké, monzunové, jen na severu, kde nížina přechází až do velehor, je chladněji.

Cestovatelé sem jezdí obdivovat buddhistické chrámy, exotickou přírodu i kulturu a nedotčené pláže (nejpopulárnější jsou v letovisku Ngapali). V bývalém hlavním městě Rangún zaujme zlatá pagoda Shwedagon, socha ležícího Buddhy, pestré trhy a krokodýlí farma. Pagody samozřejmě najdeme na mnoha dalších místech (Kyaiktiyo v Mon State, Shwemawdaw v Bagu). Velmi zajímavé jsou rozlehlé historické architektonické komplexy Bagan a Mrauk U, jeskyně Pindaya ukrývající mnoho Buddhových soch nebo hora Popa přezdívaná „barmský Olymp“.

Na své si přijdou i milovníci koloniální architektury (Pyin Oo Lwin nebo Mandalay), pralesních a horských treků (krajina kolem Myitkyiny a Taunggyi, Mount Victoria, park Khakaborazi s nejvyšší horou stejného jména) a zájemci o domorodé kultury – ti by neměli vynechat jezero Inle s komunitou rybářů nebo se pokusit, pokud jsou zkušenější, navštívit horské kmeny Šanů, Monů nebo dlouhokrkých Palaungů.

Turistika v Myanmaru se teprve rozvíjí a země je ideální pro všechny, kteří chtějí poznat tradiční Asii v nezkažené podobě. K návštěvě země je zapotřebí vízum.

Zobrazit Skrýt

Nejoblíbenější letoviskaRecenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Myanmaru

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cesta do ciziny

Ahoj hledám partačku okolo 19-30 na cesty .Až se sitaace uklidní .Nejlépe v srpnu nebo v půlce srpna zruba na 3 tydny.Samozřejme muže to být až v… Zobrazit více
LuckaTibi
LuckaTibi

Památky v Myanmar, co vidět?

Dobrý den, uvažuji o cestě do Myanmar. Nejde mi o typické válení na pláži jako spíš o památky, kulturu a atmosféru. Dáte mi nějaké rady, co určitě… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Destinace v Myanmaru Zobrazit Skrýt