Památky v Myanmar, co vidět?

Vloženo: 9. října 2019
Poslední příspěvek: 15. listopadu 2019
nový člen nový člen /
Majdalenka
nový člen nový člen / před 5 lety
Majdalenka
Dobrý den, uvažuji o cestě do Myanmar. Nejde mi o typické válení na pláži jako spíš o památky, kulturu a atmosféru. Dáte mi nějaké rady, co určitě musím vidět? Dovolenou upravím podle toho, co mi dáte za tipy, takže čas ani transport neřeším. Nepohrdnu ani přírodou. Díky

Odpovědi 9 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Majdalenka ~ Dobrý večer,
Barma je naprosto skvělá volba! Tuto zemi jsem si zamilovala nejvíce ze všech států JV Asie, které jsem navštívila.
Naprosto mě nadchla místní krajina, chrámy a především nejmilejší lidé.
Já jsem za 10 dní stihla navštívit tyto místa (seřazeno od těch nejlepších):
1) Hpa An- naprosto úžasná a stále téměř neznámá oblast Barmy. Zde doporučuji navštívit např. klástěr Kyauk Kalap, horu Zwegabin (nejkrásnější západ slunce!) a zahrady Lumbini, jeskyni Kaw Ka Taung, jeskyni Saddan, Kawgun a Yathaypyan, chrám Shweyinhmyaw Pagoda, Pat poo. Určitě si vypůjčte skútr a projeďte si i neznámé cesty - ty náš většinou dovedly k nejkrásnějším místům, které v průvodci nenajdete.
2) starověké město Bagan, kde se nachází desítky buddhistických chrámů (úžasný východ slunce)
3) jezero Inle, případně se můžete vydat pěšky k jezeru z městečka Kalaw, kam cesta zabere 1-2 noci a kde na vás čeká spoustu zážitků.
4) Yangon - především Schwedagon Pagoda
Další známá a určitě krásná místa, která jsme však nestihli navštívit jsou:
Golden rock pagoda, pláž Ngapali, město Mandalaj, hory v Hsipaw nebo hora Popa (Taung Kalat).
Majdalenka
nový člen nový člen /
Majdalenka
nový člen nový člen / před 5 lety
Majdalenka
před 5 lety
@Kristýna ~ Ahoj, díky. Kdy se podle tebe vyplatí nejvíce jet? A co stravování?
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
Za mě, z toho co jsem viděla, byl nejlepší Bagan (dá se tam zajet ke chrámům, kde nikdo není a ta rozloha je opravdu dechberoucí), Bago (počet turistů téměř 0, krásné opuštěné chrámy, pagoda srovnatelná se Schwedagon ale počet turistů asi tak 5, lokální vesnice v okolí) a Mawlamyine (opět téměř žádní turisté, super výlet do okolních vesnic). Mandalay není špatné ale kromě pár krásných míst je to ošklivé špinavé město. Inle Lake je nafouklá turistická bublina. Dají se tam najít krásná místa ale musíte pátrat, samotné jezero je jedna velká komerce, která nemá s autentickým Myanmarem nic moc společného. Yangon je město, které může být zajímavé tak jeden den a pak rychle pryč - ošklivé město, které pár pozlacených chrámů nezachrání. Myanmar má krásnou krajinu, památky a lidi jsou zde velice milí. Počítejte ale taky s tím, že spousta z nich se vás bude snažit různými způsoby okrást a vytáhnout z vás peníze. Na jídlo bych byla opatrnější než třeba v Thajsku, hygiena v Myanmaru je dost bídná.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Majdalenka ~ Ahoj, doporučuji vyrazit v sušší sezóně která trvá od listopadu/prosince do dubna. Od března začíná být v Barmě pěkné horko, takže na poznávání doporučuji vydat se spíše v zimních měsících.
Jinak souhlasím s Lenkou - jezero Inle je velmi turistická záležitost (Bagan ale také), ale i přesto je zde stále mnohem méně turistů než v jiných destinacích JV Asie. Stále považuji Barmu za jednu z méně navštěvovaných zemí. Navíc polovina turistů co jsme zde potkali, byli právě Češi. Moc se mi líbila pěší túra z Kalaw k Inle, kdy se vám na konci túry ukáže krásný výhled na jezero. Super také bylo půjčit si kola a objet celé jezero. Po cestě na vás čekají termály, rybářské vesnice nebo třeba vinohrady s výborným vínem a restaurací s výhledem na jezero.
Co se týče lidí tak mám trochu opačnou zkušenost než Lenka. Milejší, přátelštější a dobrosrdečnější lidi jsem v životě nepotkala. Oproti Thajsku nebo Malajsii se zde nikdo z nás nepokoušel vytáhnout peníze. Spíše naopak. Každý se nám snažil jakkoliv pomoct a neočekával nic na oplátku. O něco méně "rodinné" prostředí jsme zažili akorát v Baganu, který je asi nejturističtějším místem v Barmě a místní se podle toho chovají. Jsou tu na turisty zvyklí a nestarají se o vás jak o krále jak na jiných místech v Barmě.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@Kristýna ~ Bohužel to není jen moje zkušenost a určitě je dobré na to upozornit, protože pak si člověk nedává pozor a velice snadno ho někdo okrade - jako kamarádku, která přišla o pas, peníze, tablet i mobil. Protože věřila tomu, co se všude píše. Jenže to bohužel není 100 % pravda...záměrné nevracení peněz, několikanásobně vyšší ceny (nemám nic proti vyšším cenám pro turisty ale nesmí to být úlet typu 10 x 500), nabídka "pomoci" následovaná žádostí o peníze, děti naučené na žebrání, leckdy až agresivní jednání při odmítnutí předražených služeb atd. atd. S takovým jednáním jako v Myanmaru jsem se v Thajsku a Malajsii setkala naprosto minimálně a to jsem v nich strávila daleko delší dobu. Ano, spousta lidí - těch obyčejných, které člověk potkal třeba ve vlaku, tak ti ano, ti byli milí ale převažoval pocit zklamání a znechucení nad chováním poměrně velkého množství lidí. A jak jsem psala na začátku, není to jen můj pocit a moje zkušenost. Možná jsme měli jen smůlu ale právě proto na to upozorňuji ostatní, aby se jim nestalo to samé.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@LenkaGazdova ~ S tím rozhodně souhlasím, člověk musí být opravdu obezřetný úplně všude, i v té nejbezpečnější zemi se může stát cokoliv. Je třeba používat selský rozum a vědět, že ne všichni lidé jsou poctiví.
Každopádně jak jsem řekla, moje osobní zkušenost s Barmou, i zkušenost mých kamarádů, kteří se mnou cestovali, je jen ta nejlepší.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@Kristýna ~ Buď ráda Všechny ženské, které znám, mají úplně stejnou zkušenost jako já...na skupinku nebo pár si každý nedovolí tolik, jakna samotnou holku.
MiroslavToth
nový člen nový člen /
MiroslavToth
nový člen nový člen / před 4 lety
MiroslavToth
před 4 lety
Dobrý den, šel jste prosím někdo trasu z vesnice Kalaw k jezeru Inle? Je potřeba se připravit na něco speciálního? Dá se pak na tom jezeru pronajmout loďka?
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@anonym ~ Hezký den,
Já jsem tuto trasu šla před 3 lety. Bylo to mnohem méně náročné než jsem čekala. Zvládne to ujít opravdu kdokoliv, kdo je zvyklý se alespoň občas trochu hýbat. Cesta nám s průvodcem zabrala 3 dny, každý den jsme ušli cca 10 km. Nejsilnějším zážitkem bylo přespání v klášteře s mnichy (až na tu zimu). Sice dostanete deku, doporučuji si ale také vzít vlastní spacák.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů