Vyhledejte dovolenou

Dovolená Nepál 2020/2021

Nepál je vnitrozemský stát v himálajské oblasti Jižní Asie. Je dobře známou zemí mezi milovníky horské turistiky, trekkingu, ale i mezi horolezci. Sever země lemuje horský hřeben, který je pravou střechou světa, neboť se zde nachází osm ze čtrnácti osmitisícovek, včetně nejvyšší hory světa Mount Everest. Právě okolo tohoto překrásného vrcholu vede několik středně náročných treků, vedoucích přes základní horolezecký tábor, kde se připravují všichni horolezci, kteří chtějí tuto horu pokořit. Dalším velmi oblíbeným, avšak celkem náročným trekem, je cesta kolem Annapuren, s nádhernými výhledy na další osmitisícovky.

Nepál ovšem není jen rájem horolezců. Mnozí cestovatelé přijíždějí do této nevelké země také za historií a poznáním. Ačkoliv je Nepál převážně hinduistickou zemí, nachází se zde mnoho překrásných buddhistických klášterů. Nejznámějším je bezpochyby klášter Lumbiní, kde se podle buddhistů narodil princ Siddhattha Ghotama, který se stal Buddhou, a dal vzniknout celému náboženskému i myšlenkovému směru.

V nížinách na jihu země se pak rozkládá národní park Čitvan, známý výskytem mnoha druhů rostlin i živočichů. Zdejší lužní a subtropické lesy jsou domovem různých velkých kočkovitých šelem, krokodýlů, ale také třeba nosorožců.

Za ochutnání stojí tradiční nepálské pokrmy, které jsou směsicí indické, čínské a tibetské kuchyně. Převládají velmi pikantní zeleninová bezmasá jídla, podávaná s místním pečivem nebo rýží.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Nepálu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Nepál (rady a tipy)

Ahoj Jmenuji se Markéta, pocházím ze severních Čech. Nyní žiji s manželem v Nepálu, ve městě Pokhara. Provozujeme malou restauraci a já spolupracuji… Zobrazit více
MarketaV
MarketaV

Nepál zaří/říjen 2019

Zdravím hledám parťáka (skupinku) na nějáký méně až středně obtížný trek po Nepálu na podzim 2019. Přesnou oblast by jsme domluvili. Mě nejvíce… Zobrazit více
cestovatelkasára

CESTOVÁNÍ

HLEDÁM ŽENU KTERÁ BY SE MNOU JELA DO NEPÁLU 21,12,2018-3,1,2019 /S CESTVKOU/ EVAmeil eva.katerina@seznam.cz
anonym
anonym

Destinace v Nepálu Zobrazit Skrýt