Last minute Santorini

Aktuální zájezdy Santorini Řecko na poslední chvíli s odletem do 24 hodin

Vyhledejte dovolenou

Zájezdy Santorini (Řecko) pro milovníky slev

Co jsou last minute zájezdy Santorini?

Last minute zájezdy Santorini jsou nabídky s blížícím se datem odjezdu, obvykle do 24 hodin nebo do týdne. Dovolené jsou většinou nabízeny s vysokou slevou, někdy dokonce i o 50% a více, a jsou velmi oblíbené u klientů. Cestovní kanceláře se snaží poslední kapacity prodávat za výhodné ceny, aby se vyhnuly zbytečným ztrátám za předplacené ubytování a dopravu. Tyto zájezdy mívají různá označení, jako super last minute Santorini nebo ultra last minute. V nabídce se mohou objevit jak zájezdy s odjezdem zítra, tak i pozdější termíny.

Jaké jsou výhody a nevýhody last minute zájezdů Santorini v Řecku?

Hlavní výhodou zájezdů na poslední chvíli je skvělá cena. Cestovní kanceláře se snaží vyprodat zarezervovanou kapacitu u svých partnerů a nabízejí tak vysoké slevy. A jak se termín dovolené blíží, cena se dále snižuje. Proto je nejvýhodnější nakoupit jen pár dní před odjezdem do Řecka.

Kdy není vhodné čekat na last minute Santorini?

Musíte však počítat i s některými nevýhodami. V období svátků a v hlavní sezóně bývá zvýšená poptávka po dovolených a některé termíny jsou měsíce dopředu vyprodané. V takových případech je vhodnější zvolit z nabídky first minute do Řecka, kdy cestovní kanceláře nabízejí slevy za včasný nákup, širší výběr z ubytování a nízkou zálohu. Naopak při nákupu na last minute je většinou nutné zaplatit celý zájezd do několika hodin od rezervace (převodem, kartou s dostatečným limitem, v hotovosti na pobočce).

Další nevýhodou last minute Santorini zájezdů může být omezený výběr letů a ubytování. Máte-li konkrétní představy o lokalitě a ubytování, může se stát, že nebude k dispozici volná kapacita. To se především týká větších skupin cestovatelů.

Celkově lze tedy říci, že last minute zájezdy Santorini mají své výhody a nevýhody a je nutné pečlivě zvážit, zda tuto možnost zvolit.

Last minute SantoriniFirst minute Santorini
Výše slevyVysoká slevaDobrá sleva
Výběr zájezdůMenší výběr ubytování a termínůŠirší výběr ubytování a termínů
PlatbaVětšinou se platí celá částka ihned po rezervaciNízká záloha po rezervaci a doplatek podle podmínek cestovní kanceláře

Ubytování Santorini, které Vás nadchne

Aqua BlueLokalitaŘecko, PerissaAqua Blue - Řecko, Perissa
100%
od 17 079 Kč
Zobrazit
Limnes VillasLokalitaŘecko, PerissaLimnes Villas - Řecko, Perissa
86%
od 14 190 Kč
Zobrazit
Sellada Beach HotelLokalitaŘecko, SantoriniSellada Beach Hotel - Řecko, Santorini
100%
od 15 254 Kč
Zobrazit
ZephyrosLokalitaŘecko, KamariZephyros - Řecko, Kamari
85%
od 21 690 Kč
Zobrazit
Costa Grand Resort & SpaLokalitaŘecko, KamariCosta Grand Resort & Spa - Řecko, Kamari
94%
od 29 289 Kč
Zobrazit
Kamari Beach HotelLokalitaŘecko, KamariKamari Beach Hotel - Řecko, Kamari
75%
od 22 190 Kč
Zobrazit
CostisLokalitaŘecko, KamariCostis - Řecko, Kamari
88%
od 13 970 Kč
Zobrazit
AndreasLokalitaŘecko, KamariAndreas - Řecko, Kamari
86%
od 19 080 Kč
Zobrazit
Aegean Plaza HotelLokalitaŘecko, KamariAegean Plaza Hotel - Řecko, Kamari
69%
od 26 080 Kč
Zobrazit
Rose Bay HotelLokalitaŘecko, KamariRose Bay Hotel - Řecko, Kamari
od 12 049 Kč
Zobrazit
9 Muses Santorini ResortLokalitaŘecko, Santorini9 Muses Santorini Resort - Řecko, Santorini
od 30 890 Kč
Zobrazit
Enjoy VillasLokalitaŘecko, KamariEnjoy Villas - Řecko, Kamari
70%
od 15 740 Kč
Zobrazit

Kdy je ideální čas zarezervovat zájezd Santorini?

Jednoduchá odpověď

V okamžiku, kdy se vám zdá cena dovolené Santorini v Řecku dobrá.

Složitější odpověď

Zaprvé je nutné si určit termín ve kterém chcete navštívit Santorini a to s určitou tolerancí několika dní. Následně další požadavky na typ ubytování, dopravu, stravu a podobně. Podle nich si vybrat konkrétní ubytování, raději několik alternativ. Poté sledujte, jak a kdy se mění ceny pro dřívější termíny. Například je pondělí a vy jste se rozhodli odjet na dovolenou do Řecka za týden ve čtvrtek. Pravidelně sledujte, kdy se mění cena zájezdu pro čtvrteční termíny v tomto týdnu. Uvidíte například, že nejnižší cena byla ve středu kolem poledne a následně se nezměnila. Následující týden ve středu tedy počkáte na změnu ceny a dovolenou Santorini objednáte. Počítejte i s možností, že tato strategie nemusí být úspěšná a zájezd se vyprodá dříve, proto je nutné mít připravené alternativy.

Pamatujte i na dobu vyřízení objednávky, možnost ji reálně zaplatit a čas odjezdu. Před koupí si položte otázku, zdali je možné do odjezdu vše zprocesovat? Například je ve schopnostech cestovní kanceláře vyřídit objednávku v neděli večer a z mé strany zaplatit, když odjezd je v pondělí dopoledne? V některých případech určitě ano, někdy ne...

Na co určitě nezapomenout?


Často kladené otázky

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Momentálně pouze sleva first minute.