Vyhledejte dovolenou

Dovolená Svatá Helena 2020/2021

Sopečné ostrovy v Atlantském oceánu patří mezi nejodlehlejší místa na Zemi. Hlavní ostrov Svatá Helena a tisíce kilometrů na jih vzdálený Ascension a Tristan da Cunha tvoří zapomenuté souostroví dostupné pouze lodí od afrických břehů, především z Jihoafrické republiky, se kterou mají ostrovy nejužší obchodní vztahy. Jsou od sebe ale vzdálené na tisíce kilometrů, každý dokonce zasahuje do jiného podnebného pásu.

Nejedná se o souostroví tak, jak ho většinou znáte, ale tři zapomenuté ostrovy uprostřed Atlantiku pod správou Británie. Dnes už zašlou slávu připomíná jen spojitost s Napoleonem a jeho posledními roky života. Svatá Helena není exotický ráj s dlouhými plážemi a tyrkysovým mořem. Příroda je tu dravá a ve středu ostrova se tyčí vyhaslá sopka. Svahy pokrývají husté lesy a louky a v úzkých údolích se krčí malé vesnice. Hlavní město Jamestown je zaklíněné v údolí mezi dvěma strmými svahy na pobřeží Svaté Heleny.

Dříve byly ostrovy zastávkou při obchodních cestách mezi kontinenty, otevření Suezského průplavu v roce 1869 námořní trasy výrazně zkrátilo a důvodů pro zastávku tam ubývalo. Příroda je bez poskvrny, klid a skvělé podmínky pro turistiku přetrvávají a vznikající letiště zpřístupní ostrovy cestovatelům.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Svaté Heleně

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Svatá Helena Rumunsko

Dobrý den, mám takový dotaz. Chystáme se s přítelkyní do Rumunska a už jsme párkrát četli o české vesnici Svatá Helena. Máte někdo informace jak to… Zobrazit více
Ovča
Ovča

Destinace na Svaté Heleně Zobrazit Skrýt