Svatá Helena Rumunsko

Vloženo: 23. října 2018
Poslední příspěvek: 15. března 2019
anonym
před 5 měsíci
anonym
Dobrý den, mám takový dotaz. Chystáme se s přítelkyní do Rumunska a už jsme párkrát četli o české vesnici Svatá Helena. Máte někdo informace jak to tam vypadá a jestli to je dobrý cíl k návštěvě? Svým způsobem nás to láká prý tam lidé mluví stále česky ale fakt si nedovedu představit co nás tam čeká. Byl jste někdo?

6 odpovědí

anonym
anonym
před 5 měsíci
anonym
před 5 měsíci
České vesnice v Banátu určitě stojí za návštěvu. Je tam sice už celkem turisticky rušno , ale myslím že místním to příliš nevadí - právě naopak. Ubytování seženete celkem lehce. Dokonce ho zprostředkovává paní, která je místní a umí velmi dobře česky. Když trochu zagooglíte, určitě na ni seženete kontakt. Jmenuje se myslím Alena a je velmi milá a ochotná.
Arne1
Arne1
před 5 měsíci
Arne1
před 5 měsíci
Staco zajít do hospody. Hospodský už má na lidi kteří ubytovávají
kontakty
Ovča
Ovča
před 17 dny
Ovča
před 17 dny
Česky se tam mluví běžně, je to mateřština všech místních, dokonce i pár Rumunů, co se do vesnice přiženili, mluví plnně česky. Ovšem je to již vymírající vesnice, už to není to, co to bývalo v devadesátých letech. Mladí odcházejí za prací buď do ČR, nebo do Bukurešti a na vesnici zůstávají jen důchodci. Mnoho domů je prázdných. ubytvání seženete lehce, stačí přijet a poptat se první osoby, kterou potkáte. V místním obchod se prodává za leje i za koruny.
Mikey
Mikey
před 6 dny
Mikey
před 6 dny
@Arne1 ~ pěkné fotky
Ovča
Ovča
před 6 dny
Ovča
před 6 dny
Díky za fotky, připomenula jsem si svých několik návštěv v devadesátých letech.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů