Vodopády v Brazílii

Vloženo: 12. července 2019
Poslední příspěvek: 15. července 2019
nový člen nový člen /
Bětka
nový člen nový člen / před 5 lety
Bětka
Hezký večer, navštívil jste někdo vodopády v Brazílii (Myslím brazilskou stranu vodopádů Iguacu) a brazilský a argentinský národní park? Očkovali jste se na cestu? Děkuji za postřehy

Odpovědi 7 odpovědí

Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Ano, navštívila jsem vodopády jak v Argentině, tak v Brazílii, úchvatné jsou z obou stran, z každé strany jsou úplně jiné a nelze říci, ze které jsou hezčí. Proti žloutence jsem očkovaná a ostatní očkování, pokud není povinné, neřeším. I když zde budou největším rizikem komáři, takže ani ne očkování jako spíše repelenty a proti komárům přizpůsobené oblečení. Horečka dengue je rizikem v tropických oblastech v době dešťů, ale proti ní neexistuje očkování, jen se nenechat poštípat komáry.
Bětka
nový člen nový člen /
Bětka
nový člen nový člen / před 5 lety
Bětka
před 5 lety
@Ovča ~ Taková hloupá otázka, ale jak správně používat účinný repelent? Jen na končetiny, které nejsou kryté oděvem nebo i na část hlavy? Znamená to v podstatě kdykoliv, kdy jde člověk ven? Kamarádku kousla v Thajsku opice přímo do tváře, pak sháněla postočkování proti vzteklině. Vím, že v Brazílii jich je dost. Nehrozí nic myslíte?
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
V parku u vodopádů v Brazílii jsou jiná zvířátka než opice a jsou mnohem dotěrnější, nevím, jak se jmenují, ale jsou podobná mývalům, ale mývalové to nejsou. Ti lezou všude, kde jsou stoly a pravděpodobné, že tam budou turisté svačit. Jakmile si vytáhnete svačinu, tak se jich nezbavíte. Také prolézají odpadkové koše, jsou drzá a dosti mršťná. Všude jsou cedule, že je turisté nemají krmit, ovšem leckdy je jídlo jediným způsobem, jak se jich zbavit. Až vás obklíčí, tak jim trochu něčeho někam dejte a až budou hodovat, tak utečte. Vemte si za tímto účelem něco, co vám jim nebude líto nasypat, třeba takové maxikřupky, jsou levnější nž chleba se salámem. Ovšem pozor, Brazílii hodnotím jako nejdražší zemi, kterou jsem doposud navštívila, dražší než Japonsko.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Co se týče používání repelentu, tak se mi osvědčilo používat místní, ty u nás koupené v exotice moc nezabírají. Moje krev komárům velmi chutná, tak vždy při výpravě do pralesa se nasprejuji. Tedy nosím vždy dlouhé kalhoty a rukávy. Ovšem, jelikož mám strach,a by se mi repelent nedostal do očí, tak obličej, ani hlavu nesprejuji. Krk, celé paže, rameno a nohy alespoň po kolena. Jestli to je správné, nevím. Také je dobré ze sebe vydávat pach vitamínu B, ten komáry odpuzuje, tudíž, buď pijete často pivo, nebo si kupte B-komplex. Repelent si nastříkejte i na oblečení.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
To dotěrné zvířátko, se kterým se u vodopádů zcela jistě setkáte, si můžete v každé prodejně suvenýrů v areálu parku koupit v plyšové formě na památku.
Wasaku
nový člen nový člen /
Wasaku
nový člen nový člen / před 5 lety
Wasaku
před 5 lety
Ty zvířátka se jmenují quati a pokud jim nedáte příležitost, jsou v pohodě.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Wasaku ~ Něco jiného je potkat tato zvířátka v pralese kde jim lze nedat přílžitost a něco jiného u vodopádů, kde jsou davy tristů s foťáky a smečky těchto zvířátek zvyklých na to, že se turisté s nimi fotí a mají něco dobrého v ruksaku, nebo si koupí něco ve stánku. Tady je to spíše o tom, zda oni dají příležitost Vám.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů