Lefkada od 7 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Lefkada - výlety

Vloženo: 17. července 2019
Poslední příspěvek: 2. září 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Petraaa
Hezký den, s přítelem jsme byli vloni na Santorini a zcela jsme Řecku propadli. Letos jsme si vybrali cestování po Lefkadě. Samozřejmě víme o Porto Katsiki, pláži Egremni, mysu Doukato, vodopádech Nidri a kaňonu Melissa. Jaké nabízí Lefkada výlety třeba na moře? Kam jste se vydali?

Odpovědi 18 odpovědí

Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Petraaa ~ Dobrý den, já mám zkušenost z okružní jízdy lodí na Lefkadě. Loď vyplouvá z Vasiliki. Je to několikahodinový výlet a uvidíte opravdu hodně Z Vasiliki se pluje kolem mys Doukato na pláž Egremni , kde přirazí ke břehu a máte asi tak hodinu na koupání. Další zastávka je u pláže Porto Katsiki , kde se můžete opět vykoupat několik desítek metrů od břehu Dále se pluje na několik ostrovů. Jedním z nich je Ithaka , tam je to spíše o tom, projít si město. Pak můžete vidět jeskyni Papanikolis a další zastávka je na jednom z ostrovů, jehož jméno mi ted vypadlo, ale mělo by patřit nějaký bohatý rodině
Celý jsme to měli komentovaný i v češtině od delegátky a mám dojem, že to tam maj i nějak přeložený a pouštěj z lodního rozhlasu takže se člověk i něco málo dozví Rozhodně to stojí za to
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Lola
před 5 lety
@Ondra ~
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Petraaa
před 5 lety
@Ondra ~ Díky Ondro, to muselo být krásné. Nevíte, dá se na Lefkádě půjčit loď? A co to obnáší? Pravděpodobně nějaké zkoušky a nepůjde to, že?
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Petraaa ~ Bylo to super, výlet, který za to fakt stojí Bohužel s lodí Vám neporadím
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
@Ondra ~ díky za tip letíme v srpnu a o tomhle výletě jsem uvažovala. Snad jsou nějaké svozy, budeme na západním pobřeží
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Mia07 ~ My to tenkrát měli přes delegátku a doprava byla zajištěná Jinak na Lefkadě není problém se dopravit autobusem kamkoliv po ostrově. Jen je to občas trošku sázka do loterie, nejezdí to včas, pozor na to, když jsou třeba svátky a tak Radši si nechte kdyžtak větší časovou rezervu
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Mia07 ~ Jinak mám dojem, že nabírali i v Nidri, kde se pak i následně vystupovalo Kde budete ubytovaní?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Petraaa ~
určitě hlavní město Lefkáda s pevností a pláže s větrnými mlýny.
Ve vnitrozemí vesnička Karya, Englouvi (čočka), klášter Panagia Faneromeni, Vafkeri a kousek odtama klášter Asomaton archanděl Michael.
Předloni jsme hledali Alabastrovou jeskyni (a nenašli) prameny Kerassias. Pláže Kathisma, Pefkoulia, Desimi, krásné pláže jsou pod vesničkou Tsoukalades. Úplně zastrčené, otočit se tam autem obrovský problém.
My měli výlet lodí okolo Lefkády (Skorpios, Meganissi, Spartochori, oběd na pevnině). Pro pohodlí jsem si to zajišťoval přes CK Bre..a.
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
@Ondra ~ Agios Nikitas Tak snad to budeme mít taky nějak zajištěné
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Mia07 ~ V Agios Nikitas jsem byl taky, tam se vám bude líbit Určitě ano, kdyžtak tyhle výlety lodí se tam nabízejí všude po vesnici a zastávka autobusu je na křižovatce, takže se určitě dostanete kamkoliv Jízdní řády bývají na recepci, aspoň tak to bylo v hotelu Kalipso a Odyssey Tak ať se líbí, budeme se těšit na fotky a zážitky
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Petraaa ~ Co se týče půjčení lodi na Lefkadě, tak toto možnost je, ale jen na východním pobřeží, zda si můžete bez jakýcholiv kapitánských zkoušek půjčit loď a udělat si tak individuální výlet podél pobřeží.
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Petraaa
před 5 lety
@Tom_D ~ Nevíte na kolik takové půjčení lodě vyjde?
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
@Petraaa ~ My jsme měli letos možnost půjčit v hlavním městě za 300 EUR na den, plus PHM. I s kapitánem (syn pronajímatele ubytka, který by si loď půjčil od známých). Ale ono to bude hodně o kvalitě lodi.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@pepavonjosef ~
Nevim jak moc je to drahe a pro kolik lidi. Vyplati se to ci nikoli. My tu zatim pouzivame vlastni auto a zatim se jen flakame.
Ale vyborne vinecko z vinoteky v Lefkas. Litr ta 2,20 €, 5 litru jen za 10,- €
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
@Sally ~ To je to, když je auto, tak nevím jestli je třeba si tu loď vůbec půjčovat. Takže v tomto úhlu pohledu, nám to drahé přišlo. Raději to projíme, propijeme ... a holt budeme asi muset tankovat v Řecku 2x. Jinak nás mělo být 5. Asi by se vlezlo i 8 ...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@pepavonjosef ~
Ja tankoval prvne v Srbsku a pak az tady. Ale je tu s nami kamis a ma problemy s kloubama a tak se letos vicemene flakame. Uvidime co bude dal
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
My jsme vyjeli na lodní výlet Mýtické ostrovy. I když je to dražší výlet, na hlavu 50 euro tak to stálo za to Vyplouvalo se z Nidri (transfer 10 euro/osoba tam i zpět z AN). 7h výlet se zastávkami na koupání, snorchlovani. Oběd v ceně na pláži ( řecký salat, feta sýr, maso na špejli - se to nikdy nenaučím, jak se to jmenuje , tzatziky a chléb) +nealko pití, luxusní záležitost. Zastávka na ostrově s možností prohlídky. Koupání na ostrově Scorpio.
Dále výlet autem na větrné mlýny, pláž Kathisma (doporučuji hned ráno, jinak tam zaparkovat je zázrak)....
Lefkada je nádherná, nejkrásnější ostrov kde jsme v Řecku byli.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
Loni na Lefkádě jsme si koupili výlet lodí z Nidri na ostrov Meganissi a Skorpios se zastávkou na nějaké kamenité pláži-název již nevím- s obědem (souvlaki s dostatkem vína ) a koupáním s návštěvou jeskyní Papanikoli. V červnu to bylo za 35 euro i s dopravou autobusem z AN do Nidri. Bohužel jediná nevýhoda, kdo jezdí v červnu na dovolenou, že nejsou všechny loďní výlety k mání. To, co se mi nesplnilo, bylo, že jsem neviděla aspoň z lodě pláž Egremni. Proto jsme poprvé si v Řecku půjčili i auto, abychom projeli celou západní a jižní část Lefkády až k mysu Doukato.Vždycky si říkáme, co když se už tady nikdy nepodíváme, tak je třeba ostrov prozkoumat co nejvíce. Využíváme vždy nějaký ten loďní výlet, pokud je to za solidní cenu a od loňska i půjcení auta aspoň na 1-2 dny. Letos na Thassosu také tak. Jeden loďní výlet s koupáním v Aliki, kdy jsem si poprvé troufla doplavat na krásnou romantickou malou plážičku bez lidí.....ti druzí většinou volili odvoz motorovým člunem jinam. A autem jsme pak objeli a navštívili další místa na ostrově.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů