Lago di Garda od 1 280 Kč
Zobrazit zájezdy

Ferraty v okolí Lago di Garda

Vloženo: 8. října 2019
Poslední příspěvek: 10. října 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavla-Šedivá
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Pavla-Šedivá
Dobrý den, co ferraty Lago di Garda? Četla jsem o Itálii, že je to bezkonkurenčně nejlepší země pro provozování tohoto sportu. Máte doporučení, které ferraty by si mohl dát i člověk, co to neleze každou chvíli? Děkuju

Odpovědi 5 odpovědí

Dvědecibílého
stálá členka stálá členka /
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Dvědecibílého
před 5 lety
@Pavla-Šedivá ~ Zkus Che Guevara. Je to spíš takovej choďák s lanem. Byla to vlastně moje první ferrata tam. Technicky není obtížná, ale je to výzva vzhledem k převýšení a délce. Skoro po celé délce lze lézt bez lana. Odměnou je vrcholová plošina s krásnými výhledy a chatou Rifugio Don Zio, která je otevřená jen o víkendech a ve svátky a je to jediný zdroj vody, což u této dlouhé cesty může být důležité. Sestup není zase tak hrozný, ale je lepší nechat jedno auto na velkém parkovišti v serpentině nad Sarche, v místě zvaném Motte.
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka /
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Dvědecibílého
před 5 lety
Další krásné via ferraty u jezera jsou Dell' Amicizia na Cima SAT přímo na Riva del Garda, Fausto Susatti na Cima Capi s krásnými leteckými pohledy na jezero, krátká zajištěná cesta Rio Sallagoni v soutěsce pod hradem Drena, a pak obtížnější cesty kousek dále od jezera, Monte Albano (D) a Rino Pisseta (D/E). Ale jsou tam i další, v oblasti Monte Baldo nebo na západním břehu nad Gardone.
Leona456
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Leona456
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Leona456
před 5 lety
@Pavla-Šedivá ~ Kousek dál je ARTPINISTICO DELLE NIERE - střední obtížnost. Něco úžasného je Rino Pisetta.
Lubošák
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Lubošák
před 5 lety
@Pavla-Šedivá ~ Via dell'Amicizia obtížnost B/C. Plno skvělých žebříků.
BarevnáPastelka
nový člen nový člen /
BarevnáPastelka
nový člen nový člen / před 5 lety
BarevnáPastelka
před 5 lety
Via dell´ Amicizia, která vede na vrchol Cima Sat. Už jsem ji absolvovala několikrát a vždycky mě neskutečně baví. 2 vzdušné žebříky s délkou 45 a 70 metrů. Krásné místo, luxusní výhled na Arco. Z vrcholu Cima Sat se pak dá pokračovat na vedlejší vrchol Cima Capi a rozšířit si to o feratu Sentiero attrezzato Fausto Susatti nebo Sentiero attrezzato Mario Foletti.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů