Turecko od 6 720 Kč
Zobrazit zájezdy

Turecké speciality - co ochutnat?

Vloženo: 28. srpna 2017
Poslední příspěvek: 19. září 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
V říjnu jedeme s přítelem poprvé do Turecka (Ist + Izmir a okolí). Fakt rádi ochutnáváme lokální kuchyni. Máte nějaká oblíbená turecká jídla, která byste určitě doporučili nevynechat?

Odpovědi 7 odpovědí

Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 7 lety
Péťa_V
před 7 lety
Mně chutnaly asi nejvíc placky goezleme plněné lilkem a sýrem (dělají je i plněné vařenými brambory, špenátem atd) a pak různé formy "kebabu", jak my v ČR říkáme. Tradiční je nakrájený na bílém chlebu na talíři a jmenuje se to iskender. Přidávala jsem i pár fotek jídla sem do galerie, můžete se podívat: www.cestolino.cz/fotogalerie…
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Nevím, jestli je to nejlepší turecké jídlo, ale určitě stojí za ochutnání a ještě ke všemu ji často rozdávají ve městech zadarmo Lokma jsou vlastně takové smažené koblihy v sirupu, takže ultra nezdravé, ale Turci to mají rádi. Tak až uvidíte nejakou (nejčastěji) dodávku s okénkem nebo pojízdný stánek a budou u něj fronty, skočte si pro lokmu také
HanaPetříková
stálá členka stálá členka /
HanaPetříková
stálá členka stálá členka / před 7 lety
HanaPetříková
před 7 lety
Dobrý den, Zdeno,
Váš dotaz jsme zveřejnili na facebookové stránce Cestolino.cz: Turecko a získala jste několik odpovědí:
Lenka: Kabak tatlisi a Sűtlaç to musíte ochutnat paráda.Potom Helvu,Baklavu,Lokum.Marmeládu z růží tu si můžete uvařit doma..Na jídlo třeba Manti nebo çiğ köfte.
Dáša: Spis takovou chutovku...miluju marmeladu z ruzi...ta je bozi a nebo marmeladu z smuly. Ta nas uplne prekvapila. A jejich zmrzlina kterou maji ve forme kuzelu a odrezavaji ji jako u nas se kraji gyros

Jiří: Gözleme placky plněné čímkoli. marmeláda z růží na nás byla až moc sladká, vynikající zmrzlina z kozího mléka. No a z dalšího - různá grilovaná či dušená masa a ryby.

Další: Miluju jejich čaj,maji vybornou zmrzlinu a pivo Efes, Kunefe, iskender kebab
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Pide a lahmacun - neuvěřitelně dobré věci, obojí takový pizza styl. Lahmacun je velmi tenký a křupavý a Pide má tloušťku těsta asi jako pizza a také si můžete zvolit různé druhy přísad, akorát je takové šišaté, ne kulaté. Já miluju pizzu, takže tohle mi fakt chutnalo! (Na dobrou nebo alespoň dobře vypadající pizzu jsem v Turecku nenarazil)
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
NEVIM PRESNE JAK SE TO PISE, ALE NA ULICICH JSOU STANKY SE SLAVKAMA PLNENYMA RYZI. JE TO DOBRE OKORENENY, TEPELNE UPRAVENY A FAKT TO CHUTNA VYBORNE. NORMALNE NIC Z MORE KROME RYB NEJIM, ALE TOHODLE JSEM SE MOHLA PREZRAT. DVE STALY JEDNU LIRU, TREBA 16 JSEM SE UZ DOBRE NAJEDLA, TAKZE VYBORNE JIDLO Z MORE ASI ZA 60 KORUN. VYZKOUSEJTE!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Souhlas s Davidem, lahmacun a pide jsou skvělé věci pro všechny milovníky pizzy. Jinak kdo rád výrazné pokrmy ze zeleniny a luštěnin, přijde si na své
jana13
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
jana13
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
jana13
před 5 lety
@anonym ~
Jak se pokrm ze slávek nazývá?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů