Turecko od 6 459 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Turecko

Jaké doklady potřebujete do Turecka s cestovkou i po vlastní ose

Díky bezproblémovému cestování v rámci EU často zapomínáme na to, že vcelku běžné destinace cestovních kanceláří už mohou být za jejími hranicemi a tudíž bychom se měli zajímat i o doklady a víza. Turecko je jednou ze zemí, kde by vás mohlo čekat nemilé překvapení.

Jak platit v Turecku - kurz, směna, výběr peněz a ceny

V Turecku na většině míst zaplatíte kartou, přesto je ale lepší s sebou nějakou hotovost mít. V hotovosti je možné platit tureckou lirou a někdy i eurem nebo americkými dolary. První varianta je ale jistější. Jak tureckou liru obstarat a kolik si vyměnit?

Očkování do Turecka a zdravotní rizika

Nic jako povinné očkování do Turecka sice v současnosti neexistuje, některé druhy očkování jsou ovšem přinejmenším doporučené. Záleží také na oblasti, kam se chystáte.

Bezpečnostní situace v Turecku a další specifika země

Přestože je Turecko vcelku bezpečná země a nemusíte zde mít větší strach než jinde na světě, přece má svá specifika nejen co se kultury týče. Obecně jsou turistické oblasti na západě země velmi bezpečné, dále na východ a ve větších městech je ale nutné zachovat určitou opatrnost.

Turecká kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Turecká kuchyně je velmi zdravá a pestrá. Jídla se dlouho připravují a využívá se přirozené chuti čerstvých potravin. Každý si zde pochutná na výborných jídlech z masa a zeleniny, která nejsou překořeněná a jsou dobře stravitelná. Jídla se liší podle oblastí v Turecku.

Turecko: Rychlokurz jazyka – turečtina

Chystáte se na dovolenou do Turecka a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Turecku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.