Langkawi

Vloženo: 29. května 2019
Poslední příspěvek: 27. ledna 2020
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
TiQe
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
TiQe
Ahoj, byl někdo na ostrově Langkawi ? Zvažuji jet v lednu a sháním jakékoliv informace. Děkuji

Odpovědi 20 odpovědí

LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
Ahoj, na Langkawi žiju, takže se klidně ptej na co potřebuješ
Georg
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Georg
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Georg
před 5 lety
Langkawi doporučuji. Letenky koukni na Qatar Aarwais. Taxiky jedině Grab za hubičku. Ostrov je hezký, je na co koukat. Ubytuj se v Phantai Cenang všude blízko. Z přístavu Telega Harbor je to hodinka do Thajska, Ko Lipe, Adang, Ko Bulon. Jirka
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@TiQe ~ Zdravím,
já byla na Langkawi před 2 lety, a za mě to bylo určitě jedno z top míst v Malajsii. Doporučuji navštívit nejvyšší horu ostrova Gunung Raya, odkud se ti naskytne úžasný výhled na ostrov, místní vodopády (např. 7 Wells, Temurun), krásnou pláž Pantai Tanjung Rhu, večerní trhy v Kuah, přírodní rezervaci Kilim Karst s mangrovníky a vápencovými skálami, a především monumentální most Sky Bridge, kvůli kterému většina turistů na Langkawi přijíždí. Most sám o sobě je architektonický skvost a rozhodně stojí za vidění, ale u vstupu je to spíš jeden velký Disneyland s davy turistů.
Pěkné ubytování najdete u pláže Pantai Cenang, což je také nejznámější letovisko na ostrově. Najdete zde veškeré kategorie ubytování, od levných hostelů (já spala za 80 Kč/noc) po luxusnější varianty.
TiQe
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
TiQe
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
TiQe
před 5 lety
@LenkaGazdova ~ Ahoj, zajímalo by mě, kde je nejhezčí koupání? Také vím, že se tam dá koupat se žraloky v rámci výletů. Nevíš, od koho sehnat takový výlet? A kde sehnat levné ubytování? A klasika...bude v lednu pěkné počasí?
TiQe
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
TiQe
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
TiQe
před 5 lety
Děkuju moc všem.
Georg
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Georg
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Georg
před 5 lety
Zdravím,
Langkavi nevyniká koupáním. Pokud jenom plaveš ok. Sousední Thajsko je jiná liga a je i na šnorchlování. Počasí je některý den proměnlivé, vždy je teplo. Na Langkawi jsou překrásné thajské a indické budhistické chrámy, 5 km od Kuahu.
Noční osvětlený přístav v Kuahu doporučuji k prohlídce.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@TiQe ~ od prosince do cca začátku dubna tady byl jednou hoooodně slabý pětiminutový deštík. Jinak vedro a slunečno. Nejhezčí pláž je Skull beach, ale je dost malinká, někdy bývá dost plná. Pak Tanjung Rhu, ta už je o dost větší a jak je na druhé straně, kde není tolik resortů, tak je tam klídek. Pěkné koupání je i na kraji Cenang beach u resortu Meritus Pelangi a pak na Tengah víc směrem doleva jak je hotel Dash a dál. Tam je mimochodem i super bazén a za nějaké drobné tam člověk může být i když není ubytovaný. Jinak je tu kolem spousta malých ostrůvků, na které se dělají výlety a jsou na nich nádherné pláže, místy i podmínky pro šnorchlování. Přímo na Langkawi šnorchlování jedině kolem Skull beach.
O žralocích nevím, ale kamarádka dělá u Crystal Yacht Holiday a docela často má na FB videa s delfíny Výlety stačí objednat i pár dní předem pokud nepřijedete na čínský nový rok nebo v době malajských prázdnin či některého jejich svátku. Můžu s tím pak klidně i pomoct až tu budete.
Ubytka co se osvědčily mě, známým nebo lidem co tu byli a se kterýma jsem byla v kontaktu, jsou to různé cenové kategorie: RL budget accomodation, Vila Thai, Cenang homestay, Casa Idaman motel, AB motel, Meritus Pelangi
Příští týden tady na Cestolinu vyjde poměrně obsáhlý článek, který jsem o Langkawi sepsala
ZZJ
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
ZZJ
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
ZZJ
před 5 lety
Ahojky Lenko, chystáme se v únoru na Langkawi , koukáme po ubytování vhodné pro 6 dospělých a jedno 9leté dítě . V cenové kategorii cca.300 Kč na hlavu, nemůžete nám něco doporučit? A ještě píšete Crystal Yacht Holiday zajímalo by mě co nabízí? A ještě prosím,motorky jsou k zapůjčení jen v hotelech nebo i na ulici? Děkuji za info Zdena
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@ZZJ ~ Ahoj, ubytování jak jsem psala výše, nic jiného prověřeného nemám. Kamarádka pronajímá domek ale ten je jen pro 5 lidí. Motorky jsou většinou v hotelech i na ulici, cenu mají většinou všichni stejnou kolem 30 RM na den. Na nabídku Crystal Yacht Holiday se můžete podívat tady: www.crystalyacht.com/ Já s nimi nemám nic společného, jen tam pracuje kamarádka.
Tynakali
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tynakali
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Tynakali
před 5 lety
Zdravím,
chystáme se na Langkawi v Prosinici. Mate někdo zkušenost s tím, jestli je vhodné si dát nějaká zvláštní očkováni? Díky za odpověď Týna
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Tynakali ~ Ahoj Týno, v Malajsii není žádné povinné očkování kromě žluté zimnice (pouze pokud přiletíte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice). Každopádně každý turista by měli mít cestovatelské minimum - očkování proti žloutence A+B a proti tetanu. Doporučuje se taky naočkovat se proti břišnímu tyfu či vzteklině. Já osobně se raději proti břišnímu tyfu vždy nechávám naočkovat, člověk nikdy neví a je lepší být připraven.
Tynakali
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tynakali
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Tynakali
před 5 lety
Diky moc, za radu! @Kristýna ~
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ dobry den, da se na sky bridge dostat i jinym zpusobem nez lanovkou? Nepodarilo se mi dohledat.Nemate kontakt na nejake taxi nebo nekoho kdo by se dalo najmout na celý den. Priplujeme lodi Costa a budeme mit jen den na vylet, tak by bylo fajn to mit domluvené dopredu.Jezdi i multivany? Bude nas 6.MOC DEJUJI za info a čas.
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ dobrý den, dá se na Sky bridge dojet jinak než lanovkou? Nenašla jsem k tomu žádné info. V lednu tam mame jeden den na vylet pri zastávce lodi Costa. Nemate kontakt na nekoho kdo by se dal na den najmout a vzal nas kam potrebujeme? Bude nas 6. Děkuji za info
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@HankaLamb ~ Dobrý den Hanko, SkyBridge je úplně na vrcholku pohoří a jinak než lanovkou na něj dojet nelze. K dolní stanici lanovky je možné se dostat taxíkem (ideálně nainstalovat aplikaci Grab a taxi zavolat přes ní), ve Vašem případě zavolat 2 auta, taxíků jezdí dost a sehnat 2 auta na místě není problém. Druhá varianta, pokud byste chtěli vidět víc než jen Sky Bridge, (např. vodopády, chrámy, mangrovy, pláže) je možné jet na celodenní výlet se mnou - žiji tady a dělám výlety + další služby pro Čechy a Slováky. Pro 6 lidí je cena za celodenní výlet 800 Kč/osoba. Pokud byste o výlet měla zájem, napište mi prosím na mail lgazdova@seznam.cz nebo WhatsApp +60 16 313 9792 a domluvíme se na termínu atd.
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ To jsou skvělé zprávy, určitě se ozvu a domluvíme se. Proberu to s ostatními. Děkuji
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Stále zvažuji zda se naočkovat proti vzteklině, budeme v Malajsii, Kambodže, Thajsku. Co si o tom myslíte? Rizikem je setkání s opicemi a toulavými psy....
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@HankaLamb ~ cestovatelský základ je žloutenka a břišní tyfus, ty bych doporučila nepodcenit. Vzteklinu ne - mějte zdravotní pojištění a kdyby vás náhodou něco kouslo, tak dostanete injekci v nemocnici. Psi nejsou sami o sobě agresivní, to jedině, že by měli mladé a vlezla jste jim na jejich území. Ti co se poflakují po ulicích jsou většinou neškodní. Opice nekrmit, neukazovat před nimi jídlo a moc se k nim nepřibližovat...ony jsou na lidi zvyklé ale můžou být agresivní kvůli jídlu, protože jsou zvyklé, že je turisti krmí
Dany13
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Dany13
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Dany13
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ dobry vecer. Mozem prosim otazocku? Na langkawi ideme o dva tyzdne. Ako je to prosim momentalne s meduzami v mori? Da sa kupat, ci je ich vela? A ako to vyzera s corona virusom? Ludia to meriesia?? Dakujem
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@Dany13 ~ na Langkawi jsou 3 podezření (nikoli potvrzení) výskytu, na letišti proíhají kontroly. Medúzy jsem v posledním týdnu nezaregistrovala ani si na ně nikdo nestěžoval.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů