Dovolená Malajsie 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Malajsie

Dovolená Malajsie

Malajsie se nachází na jihu Malajského poloostrova v jihovýchodní Asii. Země je federativním konstituční monarchií, která je součástí Commonwealthu. Rozlohou zaujímá Malajsie 329 tisíc km2. V zemi žije téměř 29 milionů obyvatel. Malajsie se dělí na 13 spolkových států a 3 územní teritoria.

Hlavním městem je Kuala Lumpur, která je politickým, hospodářským i vzdělávacím centrem celé země. Národní měnou je malajsijský ringgit (MYR) a úředním jazykem je malajština. Hovoří se zde také anglicky, čínsky, mandarínsky a jazyky dalších menšin. Podnebí v Malajsii je tropické s teplým a vlhkým klimatem. Převládá zde celoročně stabilní počasí s teplotami okolo 30 °C. Dešťové srážky jsou rovnoměrně rozloženy do celého roku. 

Dovolenou v Malajsii můžete strávit v kteroukoliv roční dobu, a to i v období dešťů. Rozdíl mezi obdobím sucha a obdobím dešťů je totiž nepatrný. Malajsie disponuje mnoha turistickými lákadly. Historická část Kuala Lumpur je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro vodní radovánky je vyhlášeným centrem letních zájezdů východní pobřeží Malajského poloostrova s městem Kuantan. Naleznete zde nádherné písčité pláže a křišťálové moře.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Malajsie?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Malajsie od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Malajsie?

Ceny začínají na 27 980 Kč, nejdražší zájezd stojí 176 180 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně, večeře.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Malajsie doprava letecky (z Prahy, z Vídně).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí v Malajsii hotely: Holiday Inn Resort Penang (89%), The Westin Langkawi Resort & Spa (79%), Berjaya Langkawi Resort (79%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely v Malajsii jsou podle cestovatelů tyto: The Westin Langkawi Resort & Spa, Berjaya Langkawi Resort, Holiday Inn Resort Penang.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Malajsie?

Pro vstup do země vám postačí cestovní pas. Vízum je nutné pouze tehdy, když v zemi zůstanete déle než 3 měsíce. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je malajsijský ringgit. U nás není možné ringgity směnit, proto si s sebou přivezte americké dolary. Větší města jsou protkána bankomaty, platba kartou je možná v některých restauracích, hotelech a supermarketech. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Malajsie očkování?

Do Malajsie není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Malajsii?

Úředním jazykem je malajština. Na mnoha místech se lze domluvit anglicky.

Jaké zásuvky jsou v Malajsii?

Zásuvky a zástrčky se používají tříkolíkové, stejně jako ve Velké Británii. Adaptér tedy budete potřebovat. V lepších hotelech vám ho zapůjčí na recepci.

Prohlédněte si destinace v Malajsii