Itálie od 724 Kč
Zobrazit zájezdy

Metro a doprava v Římě

Vloženo: 12. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 31. prosince 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Milada2
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Milada2
Dobrý den, jak funguje v Římě hromadná doprava - je lepší využívat metro nebo MHD? Koukala jsem na plán metra a vypadá to, že bych se měla dostat snad všude? Jak jste se dopravovali spíš? Jak to není přímo mapa Říma, tak se v tom ztrácím

Odpovědi 11 odpovědí

Tery
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tery
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Tery
před 4 lety
@Milada2 ~
V Římě se metrem dostanete všude. Jinak památky včetně Vatikánu se dají v pohodě projít pěšky. Jsou blízko sebe takže metro nepotřebujete.
mikinek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
mikinek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
mikinek
před 4 lety
@Milada2 ~ Koncem února jsme si vystačili s metrem ( bydleli jsme těsně u KOLOSEA ),má dvě trasy a třetí se staví.Mapka,kterou v metru dostanete má označené výstupy k jednotlivým památkám a navíc je všude poměrně blízko. Kromě metra jsme potřebovali pouze jízdenku na autobus z letiště a zpět ), letěli jsme s Ryanairem.
Jakub_Ondra
nový člen nový člen /
Jakub_Ondra
nový člen nový člen / před 4 lety
Jakub_Ondra
před 4 lety
Na jaře se chystám na 3 dny do Říma. Je výhodnější koupit nějaký Roma pass nebo nějaké jiné doporučení?
Livlin
nový člen nový člen /
Livlin
nový člen nový člen / před 4 lety
Livlin
před 4 lety
@Jakub_Ondra ~ My byli stejný počet dní v Říme a Romapass jsme měli i ten pass na Vatikán a neskutečně nám to vše ulehčilo.
Máte v tom MHD, první den jsme stihli Koloseum (bez šílených front) a Forum Romanum a Pantheon, španělské schody, Fontanu a nejaka náměstí.
Druhý den Vatikán katedralu s výstupem nahoru do věže a muzea (jinak tam lidi cekali třeba 3 hodiny), hrad a noční procházka po Římě. Třetí den jsme jeli k moři. Záleží asi co vše chcete stihnout, ale nám se to vyplatilo.
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Darina
před 4 lety
@Jakub_Ondra ~ Myslím si, že na 3 dny Roma Pass nemá smysl. Pokud teda nechcete navštívit všechny památky a muzea v Římě.
Livlin
nový člen nový člen /
Livlin
nový člen nový člen / před 4 lety
Livlin
před 4 lety
@Darina ~ My jsme chtěli hlavně, abysme nemuseli dlouho čekat ve frontách. Osobně jsem jich pár viděla a NE díky..a nebydleli jsme v centru, tak jsme dost využívali MHD. Cenově mi přišlo, že to vychází podobně...
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Darina
před 4 lety
@Livlin ~ Já jsem to právě přepočítávala a zjistila, že by se nám nevyplatil na ty 4 dny (byli jsme z těch placených v Kolosseu, Forum Romanum, vyhlídka výtahem Altar of the Fatherland). Každou jízdu metrem jsme platili jednotlivě a stejně to vše vyšlo levněji než Roma Pass.
Dovolená7845
nový člen nový člen /
Dovolená7845
nový člen nový člen / před 4 lety
Dovolená7845
před 4 lety
My jsme v květnu sehnali levné letenky a udělali si tak v Římě prodloužený víkend. Zvládli jsme ty hlavní památky všechny pěšky. V metru jsme nebyli ani jednou..
Amy
stálá členka stálá členka /
Amy
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Amy
před 4 lety
Lístek na Koloseum jde koupit online i bez Roma Pass a nemusíte čekat. Forum Romanum je v ceně, Pantheon se neplatí. Když si to vše i s mhd sečtete, zjistíte, že vás to obvykle vyjde levněji bez toho pasu. Za 2,5 dne stejně nestihnete víc než klasiku a ta jde projít pěšky.
Amy
stálá členka stálá členka /
Amy
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Amy
před 4 lety
Jinak samozřejmě metro. Je úplně v pohodě. Jede až do Vatikánu a pak pěšky je to nádherná procházka a vše uvidíš. Pokud si dobře pamatuji tak celodenní lítačka stála asi 15 euro, ale fakt to není nutné.
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen /
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen / před 4 lety
AbrakaDabra
před 4 lety
@Milada2 ~ Nejspolehlivější je určitě metro, jezdí každých pět minut a orientace není těžká. Jsou tam snad jen dvě linky, z toho pro turisty použitelná jen jedna. Autobusy a tramvaje si občas jezdí jak chtěj, chce to pak dojít na zastávku a prostě počkat až něco pojede. Občas mívaj zpoždění. Určitě si pořiďte speciální mapku/plánek města, na které jsou (na rozdíl od těch klasických turistických) vyznačeny autobusové trasy a info, kam která linka jezdí.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů