Madagaskar od 46 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Madagaskar dovolená levně

Vloženo: 26. ledna 2019
Poslední příspěvek: 25. června 2021
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Dobrý den, viděla jsem tu v diskuzi hezké fotky z Madagaskaru. Mohu se zeptat na kolik to tak vyjde? Dá se na Madagaskar dostat za nějaké slušné peníze? Na kolik to tak prosím vyjde. Děkuji

Odpovědi 55 odpovědí

DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Sally ~ Dobrý den dá se jet od nějaké cestovní kanceláře? české či německé ?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~
dělá to spousta kanceláří
Kudrna, Sen, Novalja, dá se se Slovákama, jak jsem zmiňoval někde toho fotografa Miru, Mundo.
Mundo na 16 dnů skoro 80 tisíc
U Fischera jsem cenu nenašel
Livingstone 16 dnů za 99.900,-
Sen už to asi nenabízí ale bylo to okolo 160.000 na 16 dnů
Kudrna (většinou strava ve vlastní režii, stan a penzion, nejsou zde letenky a některé vstupy do parků) - 40.200,-
Nás, jak už jsem psal to stálo sakum prásk z Brna do Brna včetně suvenýrů a víz a nešetřili jsme, asi 45.000,- každého s manželkou, kamoši nebyli v jednom parku a na jednom výletě - 40.000,- na 21 dnů.
Jinak malý odkaz, je to sice Invia, ale:
dovolena.invia.cz/madagaskar/
mirka55
nová členka nová členka /
mirka55
nová členka nová členka / před 4 lety
mirka55
před 4 lety
prese tak, myslim, ze Madagaskar neni vyjimkou, nase naklady v jinych zemich byly vzdy minimalne o 1/3 nizsi, obnasi to vic usili s naplanovanim trasy a vic svobody)
Karolans
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Karolans
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Karolans
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~
@mirka55 ~
Výborný znalec Madagaskaru Pavel Hošek napsal pěkný on-line průvodce: www.mundo.cz/madagaskar. Najdete tam tipy pro individuální cestovatele i odkaz na zájezd s CK Mundo, který průvodcuje.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@Karolans ~ za tu cenu jedu na Madagaskar s vynikajicim mistnim pruvodcem na mesic. Cestovky jsou dosti predrazene, dekuji ja si radeji dovolenou organizuji sam. Nez jsme tam loni jeli, tak jsem se na to chystal hodne dlouho. A to co uvidim ja, Vy s cestovkou neuvidite, bohuzel.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@Karolans ~
Díval jsem se ještě na ten odkaz, od pana Hoška mám obě knihy, a to jak Dějiny, tak i Rohatého krále a čerpal jsem i z jeho informací před naší cestou na Madagaskar. Když jsem se díval (přes počítač, nikoli přes mobil jako večer) na jeho (jejich) trasu, tak skutečně nic moc. To je dfc. o polovinu méně, než jsme viděli my, je to skoro o třetinu doby kratší a o 100% dražší.
Je fakt, že jsme neviděli Antananarivo (už nezbyl čas) a Nosy Ve či NP Tsimanampetsotsa a Národní park Zombitse-Vohibasia. Za to jsme viděli jiné NP, jezera, Lemur s námi obědval na Palmariu, byli jsme i na ostrově St. Marie a viděli velryby.
Při nočních prohlídkách toho moc neuvidíte, hlavně v Andasibe. To je jen a jen o náhodě, neuvidíte Aye Aye. A jak jsem psal už jinde, ubytování jsme měli jen jednou včetně jídla - polopenze (St. Marie), jinak jsme si veškeré jídlo kupovali v restauracích a skutečně jsme nijak nešetřili. V naší ceně byla
dovolená od A až do Z včetně suvenýrů a bakšišů. Vlastně kecám, v té naší ceně nebylo očkování.
A pro zajímavost - průvodcům zaplatíte za jejich služby 70.000,- Ariarů za skupinu, v Isalo je to asi 2x dražší. V NP Anja Vás stejně nenechají lemury krmit, přestože to některé CK prezentují. V Isalo se někdy s lemury potkáte, někdy ne, že by kradli jídlo ze stolu jsme se nesetkali (možná jindy), ale potkali jsme lemuřici kata s lemuřátkem. Vezli jsme se na zebu-taxi, jedli mořské ježky, langusty, mořské cikády. O spoustě krevet ani nemluvím, pili jsme i baobabový džus a jeden z nás i domácí samohonku pálenou na návsi. A všechny exkurze a návštěvy parků byly mura-mura, spěchali jsme akorát při přejezdech.
Takže asi tak.
Informací je na Mundo od pana Hoška určitě nejvíce ze všech CK, které Madagaskar nabízejí, ale ........... ale co si člověk udělá sám, to má a za jiné prachy.
Skrytý autor
Skrytý autor
před 4 lety
Skrytý autor
před 4 lety
Tento příspěvek byl skrytý administrátorem, protože porušoval pravidla webu.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
Aby byla nějaká představa o Madagaskaru trošku naživo, tak odkaz na videa. Na fotogalerie na Rajčeti nemá cenu dávat odkaz, protože ty samé fotky mám zde ve svých fotogaleriích:
Den první - cesta na Madagaskar
www.youtube.com/watch?v=…
Den druhý - Lemurs park, průjezd Tanou, Reserve Peyrieras
www.youtube.com/watch?v=…
Den třetí - Národní park Mantadia, Lemurs Island Vakona, noční prohlídka
www.youtube.com/watch?v=…
Den čtvrtý - Park Analamazaotra, Manambato, Fantazia Palmarium
www.youtube.com/watch?v=…
Den pátý - Rezervace Palmarium a ostrov lemurů Aye Aye
www.youtube.com/watch?v=…
Den šestý - Plavba po kanále Pangalanes do Tamatave a přejezd do Mahambo
www.youtube.com/watch?v=…
Den sedmý - Plavba na Nosy Boraha a první den pobytu na ostrově
www.youtube.com/watch?v=…
Den osmý - Pobyt na Nosy Boraha, hřbitov pirátů a Ile aux Nattes
www.youtube.com/watch?v=…
Den devátý - Pobyt na Nosy Boraha a jen tak oddych
www.youtube.com/watch?v=…
Den desátý - Plavba z Nosy Boraha na pevninu, Manda forte a přesun do Andasibe
www.youtube.com/watch?v=…
Den jedenáctý - ruční výroba hliníkových hrnců Ambatolampy a přesun do Antsirabe
www.youtube.com/watch?v=…
Den dvanáctý - Antsirabe, jezera Andraikiba a Tritriva, dílna na zpracování rohů zebu, drobných "odpadků" a vyšívací dílna
www.youtube.com/watch?v=…
Den třináctý - Přejezd z Antsirabe do Ranomafana se zastávkou v řezbářských dílničkách Ambositra
www.youtube.com/watch?v=…
Den čtrnáctý - Rezervace Ranomafana, přejezd do Ambalavao - manufaktura na zpracování hedvábí divokých bourců a ruční papír Antaimoro
www.youtube.com/watch?v=…
Den patnáctý - Největší trh zebu, rezervace Anja a cesta do Ranohira a západn slunce do La Fenetre de Isalo
www.youtube.com/watch?v=…
Den šestnáctý - Park Isalo a procházka po Ranohira
www.youtube.com/watch?v=…
Den sedmnáctý - Důl na safíry Ilakaka, domácí palírna u silnice Andranovory, Toliara a Ifaty
www.youtube.com/watch?v=…
Den osmnáctý - Ifaty a rezervace Reniala
www.youtube.com/watch?v=…
Den devatenáctý - Přesun z Ifaty do Ambositra
www.youtube.com/watch?v=…
Den dvacátý - Přesun z Ambositra do Tany, prohlídka malgašského domu a nákup na tržišti v Taně
www.youtube.com/watch?v=… (spojeno s 21. dnem)
Cestu dom už jsme netočili. Z celé dovolené bylo celkově asi 20 hodin materiálu, který bylo potřeba sestříhat a něco okolo 4000 fotek. Určitě možná videa dají lepší představu o destinaci než odkaz, který si mohu vygooglit během pár minut. I když zrovna ten odkaz na trip není zrovna moc vypovídající o něčem tak krásném, jako je Madagaskar a třeba jen setkání
s místní faunou.
A kdy navštívit Madagaskar? Co nejdříve, než si ti milí lidičkové ten kouzelný ostrov zničí sami (vypalování, kácení lesů, likvidace fauny - v některých místech lemurů). A taky, než tento ostrov bude profláknutý jako Thajsko, Bali, Srí Lanka.
Když jsem se chystal na Madagaskar (první přednáška paní Hrdinové někdy v roce 2015), tak na Madagaskar jezdilo jen pár českých cestovek. Dnes je to už hromada za nehorázné ceny. A bude to čím dál tím víc.
Odkaz hodím ještě na to druhé téma o Madagaskaru, myslím že to ničemu neuškodí, někdo jde sem, někdo na to druhé téma.
LaFemme
nový člen nový člen /
LaFemme
nový člen nový člen / před 4 lety
LaFemme
před 4 lety
@Sally ~ Sally, chtěla jsem se podívat i na videa, ale bohužel to nejde. odkaz vede na nějakou editaci.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@LaFemme ~ pokusim se to zitra vyresit, nechapu to.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@LaFemme ~
Když už se to tak vymňouklo, psal jsem adminovi, tak se to snad vyřeší. Nechci tady opět vypisovat celé litanije a všechny linky na videa, tak alespoň ten jeden link, a to z palmária, kde jsme viděli i nejohroženější lemury Aye Aye, neboli ksukola ocasatého.
Snad to bude fungovat:
youtu.be/NMPW49nOSo8
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Ondra
před 4 lety
@Sally ~ Odkazy jsou upravené a funkční
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@Ondra ~ Ondro, diky
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
PetrH
před 4 lety
@Sally napsal(a):
@DanaDianaNoymi ~ Tak určitě i na Madagaskar člověk může letět sám. Létá tam několik společností, nám časově nejlépe vyhovovala Etiopci a Francouzi s cca 14 hodinami cesty, a to z Vídně. Jinak se létá z Milána. Levné lety jsou i s Turky, ale některé společnosti letí tam 14 hodin a zpět třeba 36 přes Johanesburg a Amsterodam.
Richard je schopen zajistit na místě cokoliv a trasu dle vlastního přání. V jeho placených službách bylo auto a PHM s řidičem (Richard), zajištění hotelů (poslal dopředu návrh k odsouhlasení, většina se dá najít na Bookingu nebo na Tripadvisor), po cestě navrhl velice dobré restaurace, upravil do optimálnosti námi navrženou trasu. Dělal překladatele (Malgašština a Francouzština), byl společníkem, kamarádem, zajistil lepší kurz při výměně peněz. Všechno jeho služby stály jen 1.700,- €.
Určitě je schopen zajistit jen ubytování.. Cestovka sem se nevyplatí, je to zbytečně drahé. České začínali na 60.000,- bez letenek na osobu a myslím na 14 dnů max.
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
PetrH
před 4 lety
@Sally napsal(a):
Letenka vyjde okolo 15.500,- Kč, dá se sehnat i levněji, ale i když byly s Francouzema problémy, byl to dfc. nejkratší let. Vídeň-Paris-Antananarivo asi 14 hodin i s přestupem (cca 2 hodiny) a zpět dfc. to samé. Létá ještě Etiopian air a dá se letět i s Turkama.
Dovolená na tři týdny nás s česko-slovensky mluvícím průvodcem vyšla celkem asi na 2.700,- € oba dva. A to se vším všudy. vstupy do parků, veškerá silniční doprava na Madagaskaru (km ještě nemám spočítané, ale bylo jich moc, odhaduji okolo 3000 km), hotely, stravování, služby průvodce, tringelty, suvenýry. Richard nám zajistil všechno, takže jsme si namysleli trasu a Richard zajistil hotely, restaurace po cestě. Nešetřili jsme, ale zbytečně také nerozhazovali.
Asi tak (10.000,- MGA je asi 2,5 €)
Snídaně stály od cca 8.000 do 14.000,- MGA
Obědy okolo 16.000,- MGA, ale dal se oběd koupit i za 8.000,- MGA, ale i menu za 50.000,-
Večeře dfc. co oběd.
Přeprava, doprava a služby Richarda nás 4 stály 1.700,- €, (resp. 1.670,- ale těch 30 jsme mu nechali)
Pivo 0,66 litru stálo 4.000 - 6.500,- MGA, vynikající rum Dzama vanilkový 0,7 litru okolo 10.000,- MGA
No a hodně stála přeprava na ostrov Nosy Boraha, plavba po kanálu Pangalanes, vstup NP Isalo, ale s tím jsme počítali.
Dá se říct, že to "není" drahá dovolená. Letěli jsme 13. září z Vídně a přiletěli 3. října opět do Vídně.
Pokud by byl zájem, videa jsou na YouTube a případně mohu sdělil kontakt na "našeho" průvodce. Je to skutečně jedinečný zážitek, který nelze prožít u videa, fotek či televize.
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
PetrH
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
PetrH
před 4 lety
Ahoj,
všechny informace vypadají moc zajímavě, přemýšlíme o Madagaskaru na červenec 2020 a rádi bychom ho, pokud by to šlo, projeli jako Srílanku s řidičem.
Mohl bych tedy taky poprosit o kontak na Richarda a případně ne email link na cestopis, popř.iterinář?
Díky moc
p.hyhlik@seznam.cz
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@PetrH ~ zitra
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@PetrH ~ odešlo to emailem, tak ať cestopis poslouží. Hezký den
JakubZ
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JakubZ
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
JakubZ
před 4 lety
@Sally - Dobrý den, bylo by možné mi prosím také zaslat váš itinerář na e-mail: zirovnickyjakub@seznam.cz ?
Zdejší diskuze mě velmi zaujala a také zvažuji Madagaskar jako budoucí destinaci. Zvažuji jen to, kolik času z dovolené "sežerou" přejezdy po tak velkém ostrově? A poté jaká je tam obecně úroveň služeb (nic přepychového nehledám a neočekávám, ale aby to zase nebyl nějaký extrém na druhou stranu škály)?
Předem moc děkuji za nasdílení dokumentu i zkušeností!
Jakub
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@JakubZ ~ právě jsem odeslal přes Úschovnu. Jinak průměrná rychlost přesunu počítejte tak maximálně 50 km/ hodinu a méně. Někde jsme jeli i 20 km za hodinu. Ale to vše je dfc. v cestopisu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů