Kapverdské ostrovy od 16 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Kapverdy - praktické rady na cestu

Vloženo: 22. prosince 2017
Poslední příspěvek: 6. ledna 2020
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Zdravím. O Kapverdách se tu zatím vůbec nediskutuje. Je tu někdo kdo tyto ostrovy navštívil. Hodně mě to láká, zvlášt ted v zime. Jen těch praktických rad je nějak málo... chytáme se tam aspon trochu s angličtinou? A co třeba ceny - jak je tam draho? Zajímá mě vše. Díky moc.

Odpovědi 37 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
4x Sal a určitě znovu a znovu.....svoboda, bezpečí, pohoda, široké pláže, oceán, který se nechová jako "Mácháč". Je jednodušší odpovídat na otázky, pokud budu psát sama, bude to srdcovka, ne všechno je super, ale jestli se někde cítím opravdu suprově, pak jsou to Kapverdy.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Byla jsem tam 4x a komáry zažila cca 1/2 hodiny, když přestalo foukat. Moskytiéra opravdu není nutná a repelent mám sice vždy s sebou, ale použit jen na tu cca půl hodinu. Odpuzovač do zásuvky beru vždy a všude.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Na Kapverdách jsme byli loni přelom července a srpna na Boa Vistě hotel Iberostar.....jak už tady všichni psali
oceán čistý ,teplý prostě nemělo to chybu...
Proto letos letíme znova začátkem července tentokrát na Sal...moc se těšíme !!!
Luděk.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Můžu se zeptat, jakým letadlem jste letěli? Byl to Boeing 737-800, který Travel Service na lety na Kapverdy používá? Jde mi o ty obrazovky, všude čtu, že na palubě nejsou, ale na Vašich fotkách je vidím
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Na Kapverdách jsme byli také třikrát a také dvakrát na Salu a jednou na Boa Vistě. Souhlasím, Boa Vista je daleko hezčí. Pro milovníky oceánu perfektní a klidná dovolená. Jinak tam opravdu nic moc není. Na Salu se navíc dost zkazili. Byli jsme tam asi před šesti lety, perfektní. Vloni, díky výstavbě spousty nových hotelů už to nebylo ono. Pokud tam ještě někdy poletíme, tak jedině na Boa Vistu. Je tam dost větrno, ale my jsme tam byli vždy začátkem roku. Jaké je počasí v době kdy je u nás léto nevím. Ale jinak ano. Klidná, hezká dovolená. Ale jinak jiný svět a strašná bída.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Také jsme byli začátkem října 2016 v Oazis Atlantico Belorizonte v bungalovu a moc nám vše vyhovovalo,příjemní usměvaví lidé,krásné vlny,dlouhé písečné pláže,ostrov Sal je živější než Boa Vista,je tam více k vidění,výlety jsme absolvovali s cestovkou exim tours a spokojenost,byli jsme i na jednom velkém výletě menším letadlem pro 18 lidí,cena byla luxusní za dvě hodiny letu nad oceánem ,přelet na další ostrov Sao Vicente a odtud dvě hodiny trajektem na další ostrov Sao Antao,celý den prohlídka ostrova v džungli u sopečného kráteru,prostě celoživotní fantastický zážitek pro mě) za 7000 tisíc to opravdu stálo zato.)a všem doporučuji.)ještě bych chtěla letět na ostrov Fogo,kde je aktivní sopka,která v roce 2015 snad vybuchla před zraky turistů,no musel to být zážitek na Kapverdách prší asi 4x do roka ,v roce 2016 v srpnu tam byl dokonce hurikán,docela to byl mazec dle videí,mé známé cera tam dělá delegátku,tak jsem viděla videa od ní a určitě bych měla strach.) ale neodradí mě to od lásky ke Kapverdám a určitě tam ještě pojedu klidně bych tam i žila nastálo,tolik mě uchvátily) přeji všem krásnou dovolenou a hlavně ve zdraví a bez nehod.))) užívejte!!!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
dřive sme jezdily do Hurgady 4x nic moc tak sme zkusily kapverdy belarizonte je to sopr dovolena to sa neda popsat to sa musi zažit jezdime vždy na vanoce teplo kolem 30citky a voda 26 stupnu teploměr vozime sebou letos po pate
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Na přelomu září/října 2017 jsme byli na ostrově Boa Vista v Royal Decameron. Ubytování bylo skvělé, jídlo také, pláže luxusní. Na Kapverdách se mi líbil hlavně klid. Ten vyzařuje i z místních obyvatel...zkrátka NO STRES (pravda, po dvou týdnech už vám tato fráze začne trochu lézt na nervy ). Jinak bych se na Kapverdy určitě podívala dříve, než se stanou "profláklejší" destinací. Teď je tam turismus tak trochu ještě v "začátcích". Minulý rok (2017) prý na Boa Vistě pršelo pouze jeden den, alespoň tak nám to bylo řečeno.
Za mě Kapverdy rozhodně ANO
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
děkuji za tento konemtář,chystáme se s mužem navštívit v budoucnu kapverdy a po přečtení vašeho příspěvku se tam těším ještě vic
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Letime tam v září, moc se těším, pakliže to bude jak zde všichni píši..... hlavně klid a pohodu .....diky všem co zde napsali informace, už to neni pro mě neznámá, ale ????
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
My už téměř jinam než na Kapverdy a Kanáry nelétáme, při hodně konkrétních otázkách jsme volali do ck, teď už je pár webů, kde je informací spousta. Jako nejvíc top se mi jeví Oberostar club na Boa Vista nebo klasika Belorizonte neo Salinas kvůli úžasní pláži. My teda létáme vždy v rozmezí říjen-listopad, letos to snad vyjde přes silvestra, ale ceny jsou celkem vysoké
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Hana, můžu se zeptat do jakého hotelu jedete, také se v tomto období chystáme.
Děkuji
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
Ostrovy Sal a Boa Vista jsou na tom dobře, jestliže budete v noci v hotelu. V odlehlejších oblastech není úplně bezpečno. V moři jsou zvlášť v zimě a na jaře vysoké vlny, což není úplně vhodné pro malé děti. Na některé ostrovy se potraviny a pitná voda dováží, čemuž odpovídají ceny. Sal i Boa Vista jsou v podstatě pouště. Pláže i moře jsou krásné a čisté, jen pouliční prodavači jsou poměrně neodbytní.
Alex_B
nový člen nový člen /
Alex_B
nový člen nový člen / před 4 lety
Alex_B
před 4 lety
Máte někdo zkušenost s pravými Kapverdami (Santiago, Fogo, Brava, Santo Antão, São Nicolau)?
Jitka_Rakušanová
nový člen nový člen /
Jitka_Rakušanová
nový člen nový člen / před 4 lety
Jitka_Rakušanová
před 4 lety
Kapverdy jsme navštívili 2x a to oba ostrovy Sal i Boa Vista. Boa Vista je skoro nedotčená turismem a večer nebylo téměř kam chodit za zábavou. Tak jsme aspoň chodili na procházky mimo hotel a vůbec jsme se nebáli ani necítili nějak špatně. Všichni byli milí. Trochu divné to bylo jen v hlavním městě ostrova Sal Rei. Bylo tam hodně Senegalců a bylo to znát. Naproti tomu ostrov Sal je obydlenější, víc turistický, také více afrických přistěhovalců. V Santa Marii přes den hodně pouličních nabízečů, nemít s sebou chlapa, tak se jich snad nezbavím. Rybí trh na molu stojí za to. Večer jsme zašli do místního baru, procházka po Santa Marii o dost klidnější než přes den (nikdo si nás ani nevšiml), Kapverďani super. Byli jsme v srpnu, teploty kolem 30 stupňů, jasno bez deště, vlny větší, ale to nám nevadí. S malými dětmi mohou být asi nepříjemné.
Jakub_Ondra
nový člen nový člen /
Jakub_Ondra
nový člen nový člen / před 4 lety
Jakub_Ondra
před 4 lety
My jsme navštívili ostrov Sal. Ubytování jsme byli v Santa Marii - hezké prostředí, nádherné pláže. V červenci tam bylo pěkně, celkem vlhko, párkrát lehce sprchlo, ale hned zas hezky. Všechny výlety jsme měli přes CK. Třeba noční výlet na karety obrovské jak kladou vejce do písku. Pouliční prodavači jsou sice otravní, ale když je budete ignorovat, dá se to přežít. Koupání na konci července bylo poměrně teplé. A vlny na mě občas trochu větší, ale dalo se to zvládnout. byla to pěkná dovolená.
MartinMT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
MartinMT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
MartinMT
před 4 lety
@anonym ~ Zdravim, můžete mi poradit, když jsi půjčíme čtyřkolku a chtěli bychom objet ostrov dokola třeba Boa Vistu je to problém? Jsou tam nějaký krámky se suvenýry, potravinama, s pitím piva, limo po trati a čím platit ? Četl jsem že tam je málo cest asfaltových spíše prašných bez ukazatelů a nechá se tam zabloudit. A žije to tam v noci, jako třeba v Chorvatsku?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů