Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy

Letět teď do Thajska (koronavirus)??

Vloženo: 27. ledna 2020
Poslední příspěvek: 5. září 2020
nový člen nový člen /
Kozderka
nový člen nový člen / před 4 lety
Kozderka
Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo se chystá tento týden odletět do Thajska? Vím, že to není přímo Čína, ale měli jsme teď letět a máme z toho fakt divné pocity.

Odpovědi 29 odpovědí

LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@Kozderka ~ Dobrý den, jsem aktuálně v Thajsku, jinak žiji v Malajsii. Počet nakažených je zatím minimální a ve všech případech se jedná o občany Číny, kteří přiletěli z postižené oblasti nikoli o místní obyvatele, kteří nikam necestovali. V obou zemích probíhají teplotní kontroly na letištích a opatření proti šíření viru jsou poměrně dost důkladná. Určitě je vhodné se informovat, ideálně v místních médiích, a dodržovat hygienu, jakákoli panika je však naprosto zbytečná.
Kozderka
nový člen nový člen /
Kozderka
nový člen nový člen / před 4 lety
Kozderka
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Díky Lenko, můžu se zeptat na jak dlouho jsou tyhle kontroly? Aby pak člověk netrčel půl dne někde na letišti. Vy sama tam nosíte roušku nebo na to kašlete?
Kozderka
nový člen nový člen /
Kozderka
nový člen nový člen / před 4 lety
Kozderka
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Nikde jsem se taky nedočetl kromě čísla mrtvých, kdo ti mrtví jsou..jestli to jsou jen starý lidi, děti? koho to vlastně nejvíc postihuje..
20dkg_Gothaje
nový člen nový člen /
20dkg_Gothaje
nový člen nový člen / před 4 lety
20dkg_Gothaje
před 4 lety
@Kozderka ~ Zbytečná panika...
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@Kozderka ~ nenosím. Nemoc postihuje nejvíce starší osoby a lidi s oslabenou imunitou...stejně jako chřipka. A stejně jako u chřipky u většiny lidí příznaky po pár dnech vymizí. Titulky typu "smrtící virus" jsou značně zavádějící. To by vypadalo úplně jinak.
Anonymníkrajta
nový člen nový člen /
Anonymníkrajta
nový člen nový člen / před 4 lety
Anonymníkrajta
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Proč tedy British Airways ruší lety? Jen kvůli nenaplněným letadlům? Neříkám, že mediální masírka není až přílišná..na druhou stranu se pořád neví co s tím, šíří se to poměrně dost rychle a kdyby se to tutlalo a v květnu se zjistilo, že se to vymklo kontrole, tak je trochu pozdě..Je asi na zvážení každého v jakém klidu tam bude prožívat dovolenou za těchto podmínek. Někdo to má na salámu a někdo tam bude vyklepanej z každýho, kdo jen trochu zakašle.
Anonymníkrajta
nový člen nový člen /
Anonymníkrajta
nový člen nový člen / před 4 lety
Anonymníkrajta
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Já mám třeba po každém letu z klimatizace rýmu. Vůbec nevím, jak to tam teď vypadá na letištích. Aby to člověku neznechutilo dovolenou už dopředu.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
@Anonymníkrajta ~ mezi letem do Číny, kde nákaza vznikla a je tam 6 tis. nakažených a letem do Thajska, kde jich je 14, které odchytli na letišti a nepustili dál do země, je poněkud rozdíl. Pokud to někoho stresuje a bojí se, může zůstat doma, to už je na každém, jak se rozhodne. Já, podle toho, co vidím kolem sebe, bych si dovolenou v Thajsku nerušila. Jak už jsem psala na začátku, důvod k panice prozatím není. Ale zase chápu, že spousta lidí, kteří tady nikdy nebyli, má o Asii poměrně dost zkreslené představy a pak se zbytečně bojí. Zase taková necivilizovaná džungle to ale není...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@Anonymníkrajta ~
Řekl bych to tak, nejhorší smrt je z vyděšení a na poplašné zprávy médií nedám.
Kolik lidí onemocní chřipkou a zemře na chřipku jen u nás a kolik lidí zasáhl koronavir a kolik lidí na něho zemřelo. Zbytečná panika
Anonymníkrajta
nový člen nový člen /
Anonymníkrajta
nový člen nový člen / před 4 lety
Anonymníkrajta
před 4 lety
@Sally ~ to máte pravdu, čísla u chřipky jsou mnohem vyšší, tady jde spíš o to, že nikdo zatím netuší odkud nákaza přesně pochází a jak s ní bojovat. Každopádně o číslech lidí, kteří se z toho dostali se moc nemluví. Myslím, že skupovaní roušek v čr je už trochu mimo, plus koukání na každého, kdo má šikmé oči skrz prsty..cesta do zahraničí je volba každého..
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
LenkaGazdova
před 4 lety
Prozatím se uvádí, že úmrtnost je 2 - 3 %. Jinak aktuální info z dnešního dne, při příjezdu z Koh Lipe nám na Langkawi v přístavu změřili teplotu, což zabralo asi 2 vteřiny na osobu a to bylo vše. Stejně se čeká fronta na imigračním, takže zdržení v podstatě žádné. Roušky tu nenosí téměř nikdo, co jsem zatím viděla.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Ahoj, letíme 6.2. na Phuket skupinka 8lidi, někteří panikaří............není tam někdo, kdo by nám napsal aktuální informací jak to tam vypadá? Děkuji Andrea
Palasa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Palasa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Palasa
před 4 lety
@anonym ~ Zítra odlétáme po 15 dnech z Bangkoku zpátky do ČR. Byli jsme první 3 dny Bangkok, pak 10 dní Koh Chang a teď jsme 2 dny zase v Bangkoku.
Evidentně jsou zde doporučeny roušky, pro Thajce, kteří přichází do styku s cizinci(když jsme jeli minivanem na ostrov, tak jel řidič bez a nazpět měl roušku, také policisté po cestě, sem tam v restauraci...
Jinak mi to tady připadne, že to prožívájí všichni krom Číňanů(chytli jsme totiž zrovna oslavy Nového roku) a ptala jsem se jich, jak to prožívájí v Číně a jestli se nebojí a oni nevěděli o čem mluvím....
Takže tak nějak....
A hlavně - prý Thajci našli lék proti koronaviru, takže v případě nouze - by jste měli jistotu...nemůžu si to odpustit.
Kozderka
nový člen nový člen /
Kozderka
nový člen nový člen / před 4 lety
Kozderka
před 4 lety
@Palasa ~ Nebáli jste se?
misa40
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
misa40
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
misa40
před 4 lety
Ahoj jsme právě teď v Thajsku v regionu Krabi a zde je situace úplně normální ,zcela běžný život.Jsme tu celá rodina a i z ostatních evropských zemí jsou tu rodiny i s úplně malinkými dětmi.V Bangkoku na letišti nejsou žádná zvláštní opatření a lidé se tu chovají stejně jako před 10 lety co jsme tu byli.Opravdu nevidím důvod sem nejezdit,myslím si,že to TV Nova opravdu moooc přehání a zbytečně lidi straší.Asi nějaký jiný zájem nařízený od jinud.......S pozdravem Míša T.Ao-Nang 27.2. 2020
mona-lisa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
mona-lisa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
mona-lisa
před 4 lety
@misa40 ~ Moc dekujeme za info-odletame 7.3. a sem rada, ze vim jaka je situace. M.
Tina1
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tina1
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Tina1
před 4 lety
@Kozderka ~ stačí když si koupíš cestovní desinfekci a budeš ji používat, byla jsem v cancúnu v Mexiku a používala jsem ji všude i v džungli a vše bylo v pohodě, otec a dcera ze Slovenska to nepoužívali a také měli problémy, nejedli jsme mořské řasy a blody, manžel je cukrovkař a šlo to, dávej si to co poznáš
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@LenkaGazdova ~ Ti nenasytni a nezodpovedni cestovatele to zbytecne roznasi po svete a nevinni kteri sedi doma na to umrou.Jsem stara a ne prilis zdrava tak se bojim a na tyto lidi se hodne zlobim Dana
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
@anonym ~ Jen jeden druh nákazy se šíří rychleji než virus. A to strach.
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
@anonym ~ Stejně s tím nejde nic dělat, jezdí sem i cizinci, kteří to tu roznáší. Už to tu nejspíš dávno bylo a až dnes se konečně potvrdily první případy. Také necestuji přímo do postižených oblastí..ne kvůli sobě, ale kvůli prarodičům a rodičům... Buďte v klidu, určitě to bude v pohodě míň se zlobte

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů