Dotaz ke storno zájezdu pro osoby nad 65 let

Vloženo: 13. dubna 2020
Poslední příspěvek: 19. července 2020
stálý člen stálý člen /
anonym
stálý člen stálý člen / před 4 lety
anonym
Dobrý den.Prosím o radu,za jakých podmínek můžeme zrušit zájezd,máme s přáteli zaplacenou malou zálohu na dovolenou,ve smlouvě je dáno,že storno poplatek je jen 99 korun na osobu +pojištění.V dnešní době máme strach někam vycestovat,zájezd máme 30.8. do 6.9. Jestliže budeme muset zaplatit storno poplatek,tak se peníze strhnou ze zaplacené zálohy,nebo musíme zálohu oželet a zaplatit další částku za storno? Jsme všichni 4 už sedmdesátníci a skutečně máme obavu a chceme zájezd zrušit.V mediích se říkalo,že lidé nad 65 roků dostanou zálohy zpět.Děkuji za odpověď a radu.Josef

Odpovědi 12 odpovědí

listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
listicka
před 4 lety
Já jsem právě tento dotaz dávala ck EXIMtours a odpověděli mi,že musí čekat na podpis presidenta a o té věkové hranici,tak to dělali,že vůbec nevědí.Máme odlet 7.6.2020 a zatím jsem zaplatila jen 2 zálohy,(8.600Kč)ale chtěli na mě storno poplatky za osobu 1.500Kč
anonym
stálý člen stálý člen /
anonym
stálý člen stálý člen / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@listicka ~ No pokud by chtěli 1500 tak to zaplatíme, ale CK Fischer po nás chce storno poplatek 26 000 koru stále se vymlouvaji oddaluji a mame čekat 30 dni před odletem nám prý řeknou, jestli poletime nebo nám dají wouchery na příští rok, mame doplatit celou částku tedy 32 000 a čekat, jak to dopadne, je to od cestovky sprosťárna a nevíme co s tím
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
listicka
před 4 lety
Já jsem to asi blbě napsala 1 500 x 3 = 4 500 mám zaplatit a to je vlastně celá jedna záloha,kterou jsem jim zaplatila již v 3.12.2019.Druhou 4 100 jsem zaplatila v březnu a doplatit 20.000 to mám 5.5.2020 a odjezd 7.6..A právě jde o ten věk,že mohu odmítnout wouchery a musí mi vrátit plnou částku a to právě tvrdí,že to ještě nepodepsal prezident.
anonym
stálý člen stálý člen /
anonym
stálý člen stálý člen / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Jasne, čekám, jak a co se vyvine z toho zákona právě pro nás co jsme na 65,cestovka Fischer se asi chová neeticky a snaží se nas zastrašit neskutecnymy storno poplatky, Radim se s právníkem nenechám že sebe dělat blbce budu se bránit
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@listicka ~ nam Něčím stáhnul 1500kč za to ze jsme měly s kamarádkou odletět 6.6. Je nám tak 65+
@anonym ~
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
listicka
před 4 lety
@anonym ~ Já rovněž se budu bránit,ale žádného solidního právníka neznám.Oni si o nás důchodcích vážně myslí,že jsme blbí.
Micka
nový člen nový člen /
Micka
nový člen nový člen / před 4 lety
Micka
před 4 lety
já dostala od Blue-Style 3 návrhy.mám letět 23.5. do Tuniska.
1.vezmu si voucher na celou cenu a můžu ho využít až do 31.10.2021
2. stornuji zájezd,ale v tom případě mi ze 16000,- vrátí 6000,-
3. zatím počkám
tak budu čekat co z nich vleze.
přece jim nedám jen tak 10000,-!!
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
listicka
před 4 lety
@Micka ~ já také budu čekat
anonym
stálý člen stálý člen /
anonym
stálý člen stálý člen / před 4 lety
anonym
před 4 lety
My máme odlet až 30.8. CK Fischer mi tvrdí, že už koupili letenky a zaplatili hotel, to si myslím, že mi lžou že tak hodně měsíců před odletem určitě nic nezaplatil a údajně už sjednání i pojištění, zalohu jsem platil už loni v říjnu, myslím si, že to je z jejich strany pouze populistické oddalovani aby nemuseli nic vracet
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
listicka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
listicka
před 4 lety
tak by měl požadovat peníze od nich,nebo ne?Přece nekupují po jedné letence!
simina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
simina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
simina
před 4 lety
Mám stejný problém,je mi 67let,stornovala jsem zájezd .Zaplatila jsem 10tisíc storno poplatky.Zájezd se nekoná a tak si myslím,že bych měla dostat peníze zpátky.Nemá to logiku-ti co zaplatili celou cenu,dostanou peníze zpět a ti co zaplatili ¨jen¨storno,ne?Chtělo by to právníka.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@anonym ~ Totéž dělá ČEDOK. Tvrdí, že náš zájezd (od 16. září 2020) je již zaplacený a stornopoplatky by byly cca 40000 Kč.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů