Pag (ostrov) od 1 479 Kč
Zobrazit zájezdy

Ostrov Pag

Vloženo: 9. července 2020
Poslední příspěvek: 9. července 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomáš_L
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Tomáš_L
Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu, jak nejlépe jet na ostrov Pag? Jedu sice z Plzně, ale zpáteční cesta by byla přes Brezno (Slovensko). Takže jsem uvažoval o cestě Plzeň - Brno - Bratislava - Szombathely - Letenye - Karlovac - Pag (něco není přesně přes ale v blízkosti). Cesta zpátky v podstatě stejná.
Je jasné, že potřebuji CZ známku, SK elektronickou známku. Mám kupovat Maďarskou známku (tam bych skočil do 2. kategorie nad 7 míst do 3,5t) a pak mýto Chorvatsko (tam jsem vyšší než 1,9m).
Nebo je nějaká slušná cesta, ne o moc delší, kde bych nemusel platit?
Co byste doporučili? Díky za info.
Tomáš

Odpovědi 3 odpovědi

JD
nový člen nový člen /
JD
nový člen nový člen / před 4 lety
JD
před 4 lety
V dnešní době je těžké radit.Slovinsko má např. tři určené přechody.I když jsem ,,objížděč", (také druhá kategorie-VW),tak asi letos koupím známku.V tom HR se nejede po dálnici tak dlouho-pokud se tedy jede na trajekt.Přes most je to dál,ale zase se neplatí ten trajekt.Pokud bych jel přes Maďarsko,tak bych asi i tam známku koupil.Jde taky o to,na jak dlouho se jede atd.Je toho dost na rozhodování...
Tomáš_L
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomáš_L
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Tomáš_L
před 4 lety
@JD ~ Jedeme tak, že pobyt je od soboty do soboty, takže max. 10 dní. To i kvůli tomu Slovensku.
Nebo bych musel Německo - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko a zpátky pak Chorvatsko - Slovinsko - Rakousko - Slovensko nebo Chorvatsko - Maďarsko - Slovensko.
Nejsem odpůrce placení, ale třeba to Slovinsko mi přijde zbytečný ...
JD
nový člen nový člen /
JD
nový člen nový člen / před 4 lety
JD
před 4 lety
No,já jezdím na delší dobu,tzn.SLO na měsíční známku,druhá kategorie-tj.60E,tak jsem objížděl. Teď je to horší-podle dostupných info je možno přejet do SLO jen přes tři přechody (z A). I z Maďarska je to určené.Bohužel se to mění každý den....(ČR velvyslanectví ve SLO)
Já pojedu až později,ale asi jsou přechody volnější,tak zaplatím dálnici a pojedu přes Macelj.(pojedu malým autem)

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů