Chorvatsko od 717 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta mimo dálnici Slovinsko

Vloženo: 8. dubna 2018
Poslední příspěvek: 17. července 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
bob
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
bob
Zdravím,mám dotaz na cestu mimo dálnici ve Slovinsku, cestu mám najetou, ale co letos z Ptuje na hranice...

Odpovědi 44 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
No, tak ono stačí jet mezi Lenartem a Ptují v kukuřičnách polích.. Tam kdyby se něco stalo, tak z toho auta vylezu až za světla.. Cesta na přechod je v lesích či co ?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
No to uvidíš až pojedeš.....Já mám vypsané na těch problematických úsecích raději vesničku po vesničce (oni to značení nemají moc dobré),tak abych měl více bodů po cestě a věděl,kudy dál.A pokud pojedeš s navigací,tak jí věř.Je pravda,že u nás se po takových cestách jen tak nesvezeš. Já objíždím dvakrát v roce a už asi čtvrtý rok a pokaždé se to trochu mění (letos obj.Lenartu,Svatá Ana,Ptuj) ale trefil jsem a to vždy a v noci...A oni hodně přes rok opravují-vždy je něco nového.
Jo,a těma cestičkama jezdím s VW t4....Tak neměj strach.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Děkuji za info.. ted jsem procházel aktuální stav cest ve SLo.. konkrétně trasa Lenart Ptuj.. a je tam uppravdu uzavírka.. JAk na směrem na Ptuj tak i na Sv. Annu.. viz--
www.promet.si/portal/en…
Jestli mohu poprosit, kudy jsi jel v tomto úseku.. nějak mi nesedí uzavírky ,,objízdný trasy´´ . Díky
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravím,
my jsme se vrátili včera a doporučuji cestu,směr od Vídně,tak teda z dálnice u Ilzu odbočit na Feldbach,
dále Bad Radkersburg Gornja Radgona tj.přechod rak.-slo dale na Ljutomer,Ormoz,Varazdin ,tam se napojite da Dalnici
od Madarska a pokračujete do svého místa. Přechody v pohodě dokonce na rak-slo.přechodu nikdo ato doslova ani celnik.
Vyhnete se tudíž Ptuji kde popisují pisatelé různé problémy či objíždky.V případě,že zvolíte tuto cestu v Rakousku narazíte na malebnou krajinu i dedinky.Dokonce na hrad pod kterým se vyplatí i zastavit.
Cesta je v pohodě a příjemná.V noci pozor na srnky zajíce psi atd.,sem tam se objeví,jelikož jsou tam v noci
cesty prázdné svádí to k rychlejší jízdě,tak si uvědomte ,že jedete na dovolenou,ne na závody.
Štastnou cestu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Když jsem jel zpět,tak seděl chlap na silnici a kdo neviděl značky,tak to směřroval na objížďku. A na té cestě z Lenartu do Trate to hnali přes tu Svetu Anu.Nevím,co tam dělají...
A ve Ptuji mě to nijak dramatické nepřišlo.Oba směry se jelo po stejné cestě.Nejdůležitější je odbočit(směr tam) hned za Puhovským mostem vpravo.Nazpět to asi i jinudy nejde.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Je pravda, že ta zvěř tam chodí hodně... ale některý to moc netrápí.. občas jsou tam střelci, kteří prostě ,,jedou´´ a že by jim skočila srna.. to si vůbec nepřipouští..
Ta sv. Anna nevypadá podle mapy nijak katastrofálně.. ta objíždka přes Annu je značena jako u nás oranžovou značkou se e šipkou a nebo jenom podle navigace.. ?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
odjezd 15.30 z trogíru v kadani 5.30 hod,přestávka na kopanou, přes,dalnice,Slovinsko,Rakousko,Německo,Cheb ,Kv a vše v pohodě 1177 km,všem doporučuji
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
No,je to přes Anu taková místní cesta....Je to značeno značkou,podobné té naší. Tentokrát vše bez navigace,byla ale pro případ připravená...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj.. prosím o aktuální info, jak to funguje na objížďce .. ? děkuji
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravím,
prosím, při cestě z HR se dá sjet výjezdem č. 7 na Podlehnik bez dalniční známky?
Případně jak to vypadá s objíždkou na Sveta Ana - pořad je to uzavřené?
Díky za info!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Jel sjem tam už před měsícem, ale po exit 7 je to neplacené od hranice.Jen pozor. v neděli odpoledne v těch dědinách policajti měřili padesátku, ale čekal jsem to takže 0 bodů.Svatá Anna dle odkazu www.promet.si/portal/sl… kde jsou uzavírky ve Slovinsku bude až do 13 srpna.Jen mám pocit, že se cestaři posunuli více k Lenartu, ale objíždka tam je v podstatě stejná.Za Lenartem je to označené doprava, a potom za Annou po na mapě bílých okrskách, značené méně, ale intuitivně pokud by se člověk nevracel do vnitrozemí prostě musí dojet k řece Mur i kdyby zabloudil, a tam už je klasický mnost Trate Mureck.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zbytek dálnice ve Slovinsku k hraničním přechodu v Macelj je dostaven, zprovozněn a tudíž každé najetí na tuto dálnici je již zpoplatněno, hlídání Slovinsko policii.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zbytek dálnice ve Slovinsku k hraničním přechodu v Macelj je dostaven, zprovozněn a tudíž každé najetí na tuto dálnici je již zpoplatněno, hlídání Slovinsko policii.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Objížďka pres Slovinsko - zdalo se to byti jednoduche, jak to tu někdo popsal, tak jsme se rozhodli taky objet. Pri prijezdu do slovinska hned za hranicemi objizdka pres svetu anu, alev podstate jsme projeli ukazatel a pak jeli podle navigace cestou necestou. Do lenártu na nas cekala dalsi silena objizdka a ptuj uz byla teda v pohode. Nakonec jsne chytli polaky, protoze uz.jsme re cesty meli plne zuby. Prechod pres Cvetlin v pohode. Cesty klikate z obou stran a vysmati slovinci pousteli jedno auto za druhym. Shrnuti: nez v noci bloudit slovinkem po objizdkach kupujeme dalnicni znamku.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj.. ono je dobré na objížďce nepočítat se širokou silnicí, která vede rovně.. Osobně jsem projížděl 11.8. okolo 6:00 a musím říct, vše krásně hladce... kdo se podívá na mapu s trochou navigačního smyslu tak to musí trefit.. Samozřejmě v noci je to jiné, ale připravenému štěstí přeje.. Objížďka je naprosto v klidu, doporučuji.. najetí na dálnici nemá chybu.. čus a příští rok znova.. ( už aby to bylo)
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Mnohokrát děkuji všem pisatelům za výše uvedené reporty. Objíždět dálnici, jak jsem to dělal dříve a k tomu objíždět okresky po objížďkách se mi tentokrát nechce. Nic proti krásnému slovinskému venkovu, má svoje kouzlo a člověk si tam připadá pomalu jako doma i stěmi dírami na silnici, ale raději zkrátím čas na cestě. Dálniční známka už zdobí moje auto a z venkova nic neuvidím.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dá se objet i jinudy a bez objížděk objížděk.Třeba přes Ilz,Feltbach,Ormož,Varaždin atd.Nikde jsem nečekal.Jel jsem větším autem,tak byla úspora 60e.To je pro mě pět dnů ubytování u našich známých....Ale nikomu to nenutím.
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
před 4 lety
Ahoj,
zeptám se krátce a rychle.. Slovinci pouští přes hraniční přechod Cvetlin ? nebo funguje pouze dálniční přechod ? s povinnou dálniční známkou.. ??
Díky
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 4 lety
mmxx
před 4 lety
@Punta ~ Dle dostupných informací Zgornij Leskovec Cvetlin by měl byt pro všechny občany EU i letos, ale......Jelikož jedu letos jen jednou a to 4.září tak to sleduji(červnový pobyt byl zrušen...ale to je jiná epizoda) tak problém je že Mureck -Trate je jen pro rakušáky a slovince.Pro všechny jsou jen 4 přechody A- SLO a to na dálnici.Cestou tam se dá ještě přejet Spelfeld-a hned za hranici v Šentilj sjet před pumpou z dálnice i bez známky SLO, ale cestou zpět i na ten kilometr je cedule jen se známkou.Takže pokud někdo zná jak se dostat zpět bez SLO známky legálně do A tak ocením radu.
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
před 4 lety
@mmxx ~ Plánujeme termín od 8.8. a opravdu nechci podporovat Slovinskou dálnici. Mapy jsem projel křížem krážem a zatím nevidím jiné možnosti než co tu píšeš. Bylo by to fajn, kdyby někdo napsal aktuální možnosti.
Koupit známku a jet je to poslední řešení ač nejjednodušší.
Díky

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů