Varna (město) od 5 999 Kč
Zobrazit zájezdy

GotoGate -nemožnost vydobít peníze za zrušenou letenku -Covíd

Vloženo: 4. září 2020
Poslední příspěvek: 23. října 2022
nová členka nová členka /
Ladi
nová členka nová členka / před 4 lety
Ladi
Prosím o radu: koupila jsem si 2.2.2020 letenku od GOTO GATE, letecká spol. tam a zpět BG Air- z Praha-Varna a zpět , od 25.5. .. ale ca. 5300,- nemohu vydobít s hajzlů z GotoGate,ani BG air, která měla na svých stránkách ZRUŠENO let...a ti zase to hážou na Goto gate at zaplatí oni, a zase naopak.Snad 20 mailů, sice v ájině,přes Googel, neumím angl. oni porozumněli, to jooo, ale poslali mě do prd.. Prachy si sebrat od těch šmejdu nenechám...💪Už jsem se info u právníků, ti chtějí na mě základ 4700,- lemplove nenažraní .jsem už starší ženská, já se nedám, ale jak to vydobít ? 🤮🤢🥴Když vysolím 4700,- právníkum, měli by vydobít i poplatek za mého právníka zpět že ? Prosím , kam se mám už obrátit ?díky mooooc za odpověd

Odpovědi 15 odpovědí

Milas
legenda legenda /
Milas
legenda legenda / před 4 lety
Milas
před 4 lety
Zkuste pred pravnikem jeste zdarma poradnu na internet. Strankach dtestu, prip. vasenaroky nebo dalsi firmy, ktere se zabyvaji vymahanim kompenzaci. Prip i Ces. Obchodni inspekce ma tusim spotreb. poradnu na strankach.
Ladi
nová členka nová členka /
Ladi
nová členka nová členka / před 4 lety
Ladi
před 4 lety
@Milas ~ díky moc
pvo
nový člen nový člen /
pvo
nový člen nový člen / před 3 lety
pvo
před 3 lety
Stalo se mi něco podobného s Aegean Airlines. Pokud jste platila kartou (jakože asi ano), obraťte se na svou banku a žádejte chargeback, tedy vrácení peněz za nedodanou službu. Bance budete muset doložit, že jste se snažila společnost několikrát kontaktovat (tedy udělejte printscreen emailů, případně klidně i telefonu, pokud jste volala). Banka vše předá karetní společnosti, která má na vyřízení celkem dlouhou dobu. U mně to trvalo tuším 40 dní. Peníze jsem však za necelé 2 měsíce měl zpět.
A příště nedoporučuji kupovat letenky přes prostředníka, ale přímo na webu společnosti. Pokud to jinak nejde, tak si prostředníka před tím proklepněte.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 3 lety
DanaDana
před 3 lety
@Ladi ~ Dobrý den, nejste v tom sama, kterým GoToGate dluží, není však síly, jak z nich peníze dostat zpět. Já mám potvrzeno od Emirates, že peníze za moji stornovanou letenku G.T.G. odeslaly, ale oni je zkrátka mně na účet nepošlou, čekám od ledna!!!!...zkouším chargeback přes banku, uvidíme. Jinak žádné maily nepomáhají. A jelikož jde o nadnárodní společnost, musel by se vyvolat mezinárodní soud, což si vůbec nedovedu představit. A je ještě otázkou, zda vůbec GoToGate nějaké peníze má a jestli dříve než nám peníze vrátí, nekrachne. Dana
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@DanaDana ~ Snad je již máte zpět ,já ano ale trvalo to téměř půl roku a ne celou úhradu
Georg70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Georg70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Georg70
před 3 lety
Pokud je to placeno kartou, požádejte banku o cashback. Funguje to dobře.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 3 lety
DanaDana
před 3 lety
Tak, vážení a milí, ani chargeback NEFUNGUJE (tedy alespoň u mBank rozhodně NE!!!). Reklamace zamítnuta!!! Takže refundace letenky od Emirates, která byla určena pro zaslání na můj účet, skončila u společnosti "zlodějů" GoToGate a není možné ji vymoci zpět. Opravdu nevím, co dál dělat. Děkuji za případné další rady! D.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Mám podobný problém, přenechal jsem to vymahačské firmě, na kterou byla na facebooku reklama. Všechny tyto firmy si za své služby berou 25 % z vydobyté částky.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 3 lety
DanaDana
před 3 lety
Vymahačskou firmu mě ještě oslovit nenapadlo....Jsem nyní ve fázi stížnosti na zamítnutí reklamace (tedy navrácení peněz na můj účet), dále jsem případ předala ČOI a Evropskému spotřebitelskému centru. Nejhorší je ta bezmocnost, když člověk jen vykřikuje do světa a NIC SE NEDĚJE....jen podvodníci se smějí!!!
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
@DanaDana ~ A pro mě poučení, nikdy více rezervace přes gotogate, mytrip a podobné, které sídlí kdesi v Evropě, ale kancelář a callcentrum mají v Indii, i když volám na české tel. číslo.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 3 lety
DanaDana
před 3 lety
Přesně tak.... jen kdyby se tyto informace mohly dostat k co nejvíce lidem jako varování!!!!
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Punta
před 3 lety
@Ladi ~ Ahoj Ladi, tak jsem po roce projel Cestolino, zda se tu něco změnilo, jelikož za pár dnů odjíždíme na pár týdnů k moři.. a co se nestalo.. @Ladi má zase nějaký problém.
Nejdřív si neumí spočítat peníze pro jednodenní výlet do Crikvenice, pak si kupuje výlet do světa, když je anglicky úplně mimo.. Ladi, kup si právníky, protože ty jsi přesně ten člověk, který je živý.. svojí hloupostí a přesvědčením, že když tam doletěl soused, tak já to taky zvládnu.. Ladi, proč prostě nejedeš na Lipno..
1 . nemusíš tam letět - tím pádem nebudeš živit leteckou společnost, co ti vadí
2. nemusíš živit banky ohledně směňování peněz - to ti taky vadí..
3. nemusíš živit nikoho, když si koupíš v kauflandu párky..
4. Vem si stan, nemusíš živit ubytovací služby
Už tomu rozumíš ? cestování je prostě business ( v překladu - obchod), který živý lidi, protože po nich potřebuješ zajištění přepravy, převod peněz, stravování a bydlení..
@ Ladi tady bude za chvilku pojem.. už se těším, s čím přijde příště
Ahoj a sorry všem, co to čtou, ale ONA je fakt ,, divná´´
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 2 lety
anonym
před 2 lety
Ahoj všem.
Gotogate vrácení peněz:
Funguje to tak, že si koupíte letenky u Gotogate. Společnost Gotogate pošle prachy letecké společnosti. U mne to byla Vueling a letíte.
Pokud nastane situace, kdy nepoletíte a máte dle informací na stránkách Gotogate nárok na vrácení peněz nastává ten problém s vrácením peněz.
Postup:
1) pošlete žádost o refundaci, tedy vrácení peněz letecké společnosti s kterou máte letět.
(pozor, zatím ne Gotogate). U mne to byl Vueling - na jejich internetových stránkách je formulář. - na stránkách letecké společnosti
2)počkejte až se Vám letecká společnost ozve s informací, že peníze poslala zpět na účet.
(tady taky pozor, to neni váš účet, ale účet společnosti Gotogate.)
3)Cca po týdnu zažádejte společnost Gotogate o vrácení peněz. (kdo si objednal let, tak má přístup do systému pod svým emailem a heslo je číslo letu) - na stránkách webu gotogate
4) peníze pošlou zpět
Komunikace je na delší dobu, než společnosti odpoví trvá to klidně i 60 dní.
V principu to funguje tak, že si objednáte let u společnosti Gotogate a ta Vaše peníze přepošle letecké společnosti.
Když je chcete vrátit, tak Gotogate nedělá problém, ale oni čekají než jim přijdou prachy zpět od letecké společnosti. Proto musíte začít nejdřív tam s kým máte letět.
Mají to napsané i v podmínkách. Oni jsou vlastně jen překupník.
Ano je to složité, ale když už jim letecká společnost pošle peníze zpět, tak nedělají problémy.
U mne to trvalo půl roku.
Hodně štětí a snad byla informace ku prospěchu
Tomas
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před rokem
anonym
před rokem
@DanaDana ~ můžu vědět jak jste dopadla?
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před rokem
DanaDianaNoymi
před rokem
i mě to zajímá a dosti

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů