Thassos od 6 143 Kč
Zobrazit zájezdy

Karanténa 2021 v Řecku

Vloženo: 6. dubna 2021
Poslední příspěvek: 27. května 2021
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
Zdravím a mám dotaz. Máme zaplacenou zálohu na začátek června ostrov Thassos a aktuálně na stránkách MZV uvádějí, že i negativní musí na 7 dní do karantény. Mám tomu rozumět tak, že se nesmí opustit hotel nebo dokonce pokoj? Ptala jsem se v CK a tam mi odpověděli neurčitě, že nechtějí nikoho věznit v hotelu a situace se prý mění každou chvíli a potřebné info. se prý dozvíme včas před odletem. Náš hotel není ani přímo na pláži, takže kdyby se konal tento katastrof. scénář, nemohli bychom ani k moři? Osobně doufám, že do léta snad budou příznivější epid. podmínky. Letíme jen na týden a plánovali jsme výlety po ostrově, zavřeni v bytě můžeme být zadarmo doma, ne? Jenže tohle by CK asi jako důvod k reklamaci neuznala.

Odpovědi 7 odpovědí

Ambra
stálý člen stálý člen /
Ambra
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Ambra
před 3 lety
Před odletem vypsat papíry, poslat do Řecka. Pak absolvovat test na covid PCR max. 72 hod. před odletem a máte klid i po starostech.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
před 3 lety
@Ambra ~ Děkuji. Nejenže se týdenní dovča prodraží PCR test tam i zpět 2x cca 1500, ale teď chtějí i pětidenní karanténu po příjezdu domů. Na Thassos jsem se těšila, ale teď lituji, že jsme nepočkali na vhodnější období k cestě. Ale jet musíme, jinak nám peníze za dovču propadnou u CK.
Ambra
stálý člen stálý člen /
Ambra
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Ambra
před 3 lety
@anonym ~ Já vím, máte pravdu. Byla by to asi jediná možnost jak se na dovolenou dostat. Jinak asi zrušit dovolenou, jako důvod uvést covid, a měli by vám vrátit i peníze. Je to těžká doba. Máne zaplacenou zálohu do Černé Hory, na červen a je to jak píšete. Zatím jsem neposlal doplatek, tak čekám, jestli se ozve CK.
Ambra
stálý člen stálý člen /
Ambra
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Ambra
před 3 lety
@Ambra napsal(a):
@anonym ~ Já vím, máte pravdu. Byla by to asi jediná možnost jak se na dovolenou dostat. Jinak asi zrušit dovolenou, jako důvod uvést covid, a měli by vám vrátit i peníze. Je to těžká doba. Máme zaplacenou zálohu do Černé Hory, na červen a je to jak píšete. Zatím jsem neposlal doplatek, tak čekám, jestli se ozve CK.
Mirdax
stálý člen stálý člen /
Mirdax
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Mirdax
před 3 lety
5 - ti denní karanténa po přílet a potom až PR test se týká tmavě červených zemí s vysokým rizikem, Řecko a např. Kanáry jsou zařazeny do středního rizika a tam nemusíte čekat 5 dní po příletu, ale ihned po příletu absolvovat PCR test a v karanténě být jen po dobu než budete mít neg. výsledek, tak že klidně po příletu, když se ten den necháte otestovat, dr
uhý den vám přijde výsledek tak už potom žádná karanténa.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
před 3 lety
@Mirdax ~ Děkuji a doufám, ž těmi testy projdu.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
před 3 lety
@Ambra ~ Dobrý den, peníze by nám nevrátili z důvodu obavy z Kovidu. Záleží jaké podmínky mají jednotlivé CK. Platili jsme zálohu na podzim first moment a tehdy nás přesvědčovali, že letos už bude situace v pohodě.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů