Řecko od 1 940 Kč
Zobrazit zájezdy

Podmínky pro cestování do Řecka

Podmínky pro cestování do Řecka

Řecko k 21. 6. 2021 usnadnilo vstupní podmínky, jedná se o rozšíření výjimky pro děti a akceptaci antigenních testů. Cestující musí nadále vyplnit vstupní elektronický formulář a prokázat bezinfekčnost.

Jaké podmínky musí cestující do Řecka splnit?

1. Den před vstupem vyplnit elektronický vstupní formulář (PLF)

Před vstupem na území Řecka je nutné vyplnit elektronický formulář Passenger Locator Form (PLF) a to nejpozději den před odletem (22:59 českého času kvůli časovému posunu). Na e-mail následně dorazí QR kód, kterým se musí cestující prokázat při vstupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka (ať se jedná o leteckou, lodní, čí pozemní přepravu). Rodiče uvedou děti do 18 let v rámci svého formuláře.

2. Prokázat bezinfekčnost

a) Plně očkováni cestující proti onemocnění koronavirem Covid-19

Předloží oficiální národní certifikát o očkování, který vydalo příslušné zdravotní zařízení. Očkování musí být kompletní a to nejméně před 14 dny, tedy dvě dávky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku nebo jedna dávka v případě jednodávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku.

Řecké úřady uznávají za účelem vstupu do země následující vakcíny:

  • Astra Zeneca / Oxford
  • Cansino Biologics
  • Gamaleya (Sputnik)
  • Johnson + Johnson / Janssen
  • Moderna
  • Novavax
  • Pfizer BioNtech
  • Sinopharm
  • Sinovac Biotech

b) Cestující, kteří prodělali Covid-19

Cestující, kteří prodělali Covid-19 předloží potvrzení o onemocnění, které je platné 2 až 9 měsíců od data na něm uvedeného a bylo vydáno po uplynutí 30 dnů od prvního pozitivního testu orgánem veřejné správy dle místní legislativy. Jméno a příjmení se musí shodovat s údaji v cestovním dokladu.

c) Potvrzením o negativním výsledku testu

Jsou akceptovány PCR testy (nejdéle 72 hodin před překročením hranice) a antigenní testy (nejdéle 48 hodin před překročením hranice). Test musí být proveden v akreditované laboratoři země původu nebo tranzitu. Jméno a příjmení na potvrzení se musí shodovat s údaji v cestovním dokladu a doporučuje se uvést i číslo cestovního dokladu. Potvrzení může být v tištěné nebo elektronické formě.
Upozornění - řecké úřady uznávají PCR testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo krku (hltanu), příslušná vládní vyhláška však neuznává testy provedení ze slin nebo kloktáním.

d) Cestující mladší 12 let

Tyto podmínky neplatí od 21. 6. 2021 pro děti do 12 let.

Dokumenty jsou akceptovány v anglickém, francouzském, německém, italském, španělském nebo ruském jazyce.

Náhodné testy na hranicích

Stále probíhají kontrolní antigenní rychlotesty při vstupu do Řecka, které cestující musí strpět. Jejich odmítnutí může vést k odepření vstupu do země.
V případě pozitivního výsledku musí cestující zůstat 10 dnů v karanténě v úřady určeném hotelu, povinnost se může vztahovat i na nejbližší spolucestující. Pozitivně testovaní cestující na pozemní hranici nebudou vpuštěni do země.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Jedeme autem do Řecka budeme u každého státu potřebovat příjezdový formulář?

Jedeme autem do Řecka budeme u každého státu potřebovat příjezdový formulář?
King12
King12

Vnitrostátní lety a trajekty v Řecku - jaký typ samotestu je uznávaný?

Dobrý den, máte, prosím, zkušenost, jaký typ samotestu je v řecku uznávaný pro toto prohlášení: COVID-19: Δήλωση αποτελέσματος self-test / Self-test… Zobrazit více
anonym
anonym

Kde se dá stáhnout příjezdový formulář do Řecka?

Nevi někdo, kde se da stáhnout prijezdovy formulář do Řecka. Diky
anaj
anaj

Registrace pred odletem

Zajímalo by mě, jak se ma registrovat člověk, který nema chytrý telefon.
Mikey
Mikey

Karanténa 2021 v Řecku

Zdravím a mám dotaz. Máme zaplacenou zálohu na začátek června ostrov Thassos a aktuálně na stránkách MZV uvádějí, že i negativní musí na 7 dní do… Zobrazit více
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce