Voucher za zájezd zrušený v době coronaviru v r. 2020

Vloženo: 15. ledna 2021
Poslední příspěvek: 24. dubna 2021
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavlína70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Pavlína70
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Vloni v lednu jsme objednali u CK zájezd do Řecka. Měl být v červenci 2020. Z důvodu epidemiologické situace jsem zájezd odmítla, byl nám vrácen voucher s platností do konce srpna 2021. Letošní situace není lepší a já s ohledem na svůj zdravotní stav nemám moc odvahy odjet na zahraniční dovolenou. Na emailu k voucheru je napsáno, že není směnný za peníze. Nemám komu voucher věnovat, prodat, jak říká CK. Ani se nevyznám z těcj pojištění, které mi za nemalé peníze nabízejí.
Můžete mi prosím poradit, jak bych měla postupovat?
Děkuji
S pozdravem
Štěpánová

Odpovědi 10 odpovědí

Olumsys
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Olumsys
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Olumsys
před 3 lety
@Pavlína70 ~ dobrý den v prvé řadě je potřeba se dozvědět, zda máte voucher cestovní kanceláře nebo tzv. LEX voucher. Za voucher CK si můžete vybrat pouze zájezd v hodnotě nebo vyšší a nelze směnit za peníze. Za Lex voucher si můžete vybrat taky zájezd nebo počkat do 1. září 2021, kdy skončí ochranná doba cestovních kanceláří, kde budou muset za nevyčerpaný lex voucher vrátit peníze. Pokud patříte do skupiny důchodce nebo matky samoživitelky máte nárok na peníze za lex voucher hned. Voucher od lex voucheru rozlišíte, tak že na poukazu musí být značeno, že se jedná o lex voucher, dle zákona, který si z hlavy nepamatuji.
Pavlína70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavlína70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Pavlína70
před 3 lety
Děkuji,
já tedy mám asi jen voucher, protože je dole napsáno, že není směnný za peníze.
Bylo to hned v květnu, kdy ještě nebylo jisté, jak budou CK reagovat.
Měla jsem na výběr, odjet na zájezd, nebo storno poplatky, nebo toto.
Jelikož je situace taková jaká je, zdraví nemám nic moc, tak se do ciziny vcelku bojím a pobyty v ČR nenabízejí.
Jsem zvědavá , jak to vyřeším.
Děkuji za radu.
Pavlína
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@Pavlína70 ~ udělat lest ,objednat si zájezd a pozdější díky Covidu vrátit to už dají peníze,woucher už se nedává
asopek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
asopek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
asopek
před 3 lety
No ti není tak jednoduché. Například CK Blue Style po storno zájezdu vrací uhrazené prostředky tak, jak byl zájezd zaplacen. To znamená zpátky voucher, za který peníze už nikdy nevrátí, ale spin dle vyjádření Blue Style.@DanaDianaNoymi ~
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@asopek ~ tak se mnou jednali slušně a vrátili částku na účet,bez problémů,Blue Style
Pacinka02
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pacinka02
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Pacinka02
před 3 lety
Dobrý den,
mám též problém s odstoupením zájezdu a opravdu vycestovat nechceme věk 70 a manžel 71 let
Zájezd zaplacen 20.1.2020. Disponují s naši částkou a nabízí další prodloužení lex
Bydlíme v Německu a jsem dosti nemocná a nevíme si tady
Děkuji za Vaši radu,přejeme hodně zdraví fa.Ruhland
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@Olumsys ~ ano přesně tak jsou již ve věku ,je mají nárok na vrácení peněz,musí se k tomu poslat naskenovaný občanský průkaz. Oboustranně.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 3 lety
lidas
před 3 lety
@Pavlína70 ~ Mám také voucher ale od Polské cestovky a jsem na tom stejně že peníze nevracejí jen nová objednávka ale tento rok nechceme jet z důvodu covidu máme přes 65 let.Takže také nevím jak to vyřeším.Myslela jsem že počkám do konce srpna a kouknu jestli už něco není v nabídce na příští rok jinak by mi přepadla záloha 14000kč
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@asopek napsal(a):
No ti není tak jednoduché. Například CK Blue Style po storno zájezdu vrací uhrazené prostředky tak, jak byl zájezd zaplacen. To znamená zpátky voucher, za který peníze už nikdy nevrátí, ale spin dle vyjádření Blue Style.@DanaDianaNoymi ~
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@asopek napsal(a):
No ti není tak jednoduché. Například CK Blue Style po storno zájezdu vrací uhrazené prostředky tak, jak byl zájezd zaplacen. To znamená zpátky voucher, za který peníze už nikdy nevrátí, ale spin dle vyjádření Blue Style.@DanaDianaNoymi ~

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů