Kapverdské ostrovy od 17 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Kolik euro s sebou na Kapverdy?

Vloženo: 5. dubna 2023
Poslední příspěvek: 10. dubna 2023
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před rokem
anonym
Čaute cestovatelé, chci se zeptat, kolik euro si tak vzít s sebou v hotovosti na Kapverdy když máme all inclusive a jedeme na 9 nocí s cestovkou ted v Červenci. Nehodláme nějak utrácet, možná nějaký ten výlet, před odjezdem domů suvenýry, ale většinou chceme lenošit u vody. Podotýkám, že sice platební kartu budu mít sebou, ale nechci kartou platit. Každý rok když někam cestuji mám raději hotovost poněvadž mám přehled o útratě. Uvažuji, že bych si vzal tak kolem 800Euro, myslíte cestovatelé, že by mi to mohlo stačit? Na Kapverdy jedu poprvé tak se ptám, abych tak zhruba věděl. Moc děkuji za odpovědi a přeji všem krásné dovolené.

Odpovědi 5 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před rokem
Arne1
před rokem
1) když platím kartou tak okamžitě na mobilu vidím kolik a za co jsem utratil. Navíc mám lepší kurz než od směnáníků.
2) 800€ - to se asi hodně rozšoupnete. Podle mne tak asi 100€ na osobu max, ale možná jsem skromnější. Byl jsem předloni na ostrově Sal.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před rokem
Sally
před rokem
@Arne1 ~ musím Ti oponovat. Já nikdy neměl na kartě lepší kurz než u směnárníka, ale záleží na směnárně. Kamarád má běžně na euru rozdíl koruny nahoru, ale nedá si říct. Mezi třema směnárnama na Masarykové a třeba Globusem je skutečně rozdíl jedné koruny. Ale záleží na bance, na směnném kurzu a na tom jak platíš. Přesto se snažím venku kde to jde kartou platit, a to v místní měně. Nicméně 100 lidí = 101 názorů.
A co se týče množství peněz? Já osobně neřeší v případě, že se jedná o eura (případně zloté nebo forinty). Eura utratím kdekoliv v okolí a do Maďarska nebo Polska jezdíme často, takže žádný problém. Já počítám tak 50,- € na osobu a den, ale to v případě, že jedeme bez jakéhokoliv stravování (což je skoro vždycky). Ale při all in si myslím, že těch 800,- € je zbytečně moc a 100,- € zase málo. Já bych si vzal tak polovinu. Mj. u cestovky lze zjistit jaké výlety provozuje a zajišťuje a kolik to stojí a z toho bych vycházel.
Tak asi za mně
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před rokem
anonym
před rokem
@Sally ~ Díky moc za odpověd ,udělám kompromis a vezmu tak 500 nebo max.600 éček.
@Arne1 ~ Díky za odpověd ,no ale nevím jestli při all by nebylo těch 100 éček na osobu na těch 10 dní málo ,když chceme nějaký ten výlet a pak suvenýry .No uvidím vezmu asi 500 nebo max.600 éček.To by nám oběma mohlo stačit.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před rokem
Arne1
před rokem
Nepsal jste který ostrov. Na Salu těch výletů moc není, tak dva, počítejte cca 40€ na kus.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před rokem
anonym
před rokem
@Arne1 ~ jasně omlouvám se ,jedu s neteří a jedeme na Boa Vistu konkrétně Royal horizons Boa Vista resort.Zatím děkuji moc za Vaše odpovědi a mějte se fajn.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů