Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy

Kousnutí opicí v Thajsku

Vloženo: 22. února 2018
Poslední příspěvek: 23. ledna 2024
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
Pokousání od opice je také bohužel vlastní zkušenost, tak třeba se bude někomu hodit. Na Monkey Beach na Phi Phi byly opice opravdu agresivní. Ani je nemusíte nijak dráždit a zahryznou se do vás. Samozřejmě můžou přenášet různé nemoci, i když pravděpodobnost je prý malá. Nebyla jsem očkovaná proti vzteklině, kterou opice/psi/netopýři v Thajsku stále mohou mít a je smrtelná. To znamenalo druhý den cestu do nemocnice v Krabi (prý jsem měla přijet hned). Nemocnice je luxusní a všichni tam jsou naprosto profesionální a milí. Po telefonátu na mojí pojišťovnu (Kooperativa) bylo do 40 minut vše vyřešeno a nemusela jsem za ošetření platit. Čekalo mě:- Očkování proti vzteklině do ramene (další 4 vakcíny potom v ČR - 3., 7., 14. a 28. den po kousnutí)- Tetanovka do druhého ramene- Injekce imunoglobulinu přímo do rány- Injekce antibiotik do hýždě- Pětidenní ATB ještě ve formě tablet- A k tomu nějaká dezinfekční voda a mastCelkem asi hodina a půl (včetně čekání na domluvu pojišťovny s nemocnicí) v nemocnici a „dárková taštička“ medikamentů vyšla na krásných 26 000 BHT.Ponaučení: opravdu nikdy nikam nejezděte bez kvalitního cestovního pojištění.Ponaučení 2: moc se k opicím nepřibližujte, jestli nejste takový zvířátkomilové, jako já Já jsem si je už druhý den zase hladila...

Odpovědi 2 odpovědi

anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 měsíci
anonym
před 3 měsíci
@Péťa_V ~ nějak nechápu, za co jste platila 27000 bathů, pokud jste měla pojištění.
Protože mě se před pár dny stalo ton samé, 3 kontroly, hromada léků a neplatila jsem ani korunu - vše šlo z mého cestovního pojištění
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 měsíci
anonym
před 3 měsíci
@Péťa_V ~ a taky tatanovka je základ při cestování do těchto zemí, to jste ji jako neměla? Nechápu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů