Kam s větším psem

Vloženo: 7. května 2018
Poslední příspěvek: 21. prosince 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Dusan
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
Dusan
Zdravím. Může mi někdo doporučit nějaký pobyt s větším psem u moře? Ve většině destinací mají psy vstup na pláž zakázán. Na psích plážích je pro změnu vyšší koncentrace psů - znervozňuje ho to. Hledám spíše nějakou robinsonádu-opuštěnější pobyt. Makadamová silnice nevadí.

Odpovědi 15 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
A jste si jistý, že se s psem chcete tahat k moři? Vždycky mě napadá, jestli to spíš není trápení pro toho psa.. Vedro, pařák... nevím, no.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Je podle mne třeba zvážit cestu s pejskem,je to dost náročné,musíte pamatovat na častější přestávky,a pes musí být dobře v autě zabezpečen např. speciální úvaz-postroj-ne za obojek. Jinak bych doporučil na ubytko Šilo na ostrovu Krk,je tam dost míst na venčení přímo u kempu je pláž pro psy a dá se tam zajít i dál za kemp do zátoky,kde je klid a i pes tam bude mít místo na toaletu. Já osobně pejska nechávám doma u syna. Ale je pravda,že pes může cestou dost trpět,doufám že máte klimatizaci.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Akorát ubožák nechá svého psa doma, jaké by to bylo tobě, kdyby tě odkopli bůh ví kam...
Znám případy kdy nechali psa u sebe doma v péči babičky, kterou znal velmi dobře, a přijeli na poslední chvíli, jen aby se rozloučili - zemřel žalem.
Takže uvažuj...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den. Loni jsem byla v Chorvadsku dvakrát - samozřejmně se psem
Není zrovna prcek BŠO 36 kg
Mám na zadní sedadle kenelu, na kterou si zvykl
Pas a očkovaní je samozřejmostí ( veter. poradí)
Užili jsme si to oba a letos jedem zase.
Červen a Září jsou ideál - není tolik dětí
igy
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
igy
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
igy
před 6 lety
Klidně bych se nebál vyrazit s pejskem do Omiše. Byli jsme tam již dvakrát a žádný problém. Akorát je potřeba se předem domluvit jestli je možnost psa v apartmánu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
větší blbost jsem neslyšela...umřel žalem kvůli dovolené...tady je někdo na palici. Otravní pejskaři lezou na pláž s čoklama, ti se tam dusí horkem a lezou jak blbí do vody. Koupání s čoklama - fakt bezva dovolená ( čoklovi je stokrát líp doma ve stínu..
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Umřel pes žalem, ani to není vyloučené, ale to by pak musel každý odhozený pes umřít
Každý chovatel/majitel psa, si svého miláčka zabezpečí proti přímému slunku, i když mnohdy to psům vyhovuje. A nechápu, proč by pes nemohl na pláž (pokud to není zakázáno a nikoho neobtěžuje) a proč by se ani pes nemohl vykoupat. Jezdili jsme s vlčím špicem, maltézákama i teď s jorkšírkama a nikdy žádný problém. Chováme se tak, aby naši psi nikdy nikoho neobtěžovali, aby měli dostatek vody a pohodlí, aby měli stín a nebyli na výhni. Vloni jsme jim za "pár kaček" pořídili plážový stan a holky byly v ókeju.
Proč by měl být ten, kdo nechá psy doma, ubožák? Někdo z nějakých důvodů nemůže psa na dovolenou brát. My je bereme akorát když jedeme autem. Letecky je v žádném případě nepřepravujeme, ale máme doma zajištěno hlídání. Pokud jedeme autem, tak holky jedou vždycky s námi. Vybíráme si ubytování, kde je pes povolen, a podle toho taky jedeme. Za větší nešvar považuji, když si někdo chce odpočinout a odloží děti
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
tak především srovnávat děti a psy je trochu mimo, mám taky ráda psy, vždycky jsme měli psa, nebo i dva doma. Měli tu nejlepší péči, milovali jsme jich, když onemocněli, jezdili jsme s nimi k doktorovi, rozdělili se s nimi o poslední a trpěli jsme, když měli bolest.. byli to jako členové rodiny. Obohatili nám neskutečným způsobem život. Naprosto chápu, že to tak spousta lidí má, tady je řeč o vodění psů na pláž, kde si hrají děti, kde odpočívají ostatní. Je podle mě absolutně sebestředné a sobecké myslet si, že "můj pes" může všechno a nebude nikomu vadit, že se všemi sdílí pláž, že se koupe s ostatními ve vodě, že vyvádí a štěká, když jeho páníček vleze do vody a plave pryč. Pochopila bych ještě, kdyby si sehl se psem na kraj pláže, psa pokud možno do stínu a neotravoval ostatní. Máme každý rok tu "čest" vidět různost povah a nabubřelosti některých spoluobčanů. Přijít s velkým loveckým psem, sednout si přímo doprostřed pláže a hlasitě hulákat a udílet povely a rozkazy a marně uklidňovat na přímém poledním slunci už tak vystresovaného a nevychovaného psa - tak to snad patří na cvičiště, nebo na specialní dovolenou se psy - které jisté organizace přímo pořádají. Ohleduplnost k ostatním, když už ji nemají někteří ke svému psovi by byla tuším namístě!
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Ano, srovnávat děti a psy je trochu mimo, protože, když někdo, kvůlivá vlastnímu pohodlí nechá děti doma a jede si užívat na dovolenou. To je sobecké.
Já jsem psal o normálních lidech a normálních psech! Pokud někdo nechá stresovat psa kdekoliv, pokud ho nechá dělat cokoliv, pak je k tomu co říct a takový člověk nemá co dělat kdekoliv, natož na pláži.
A jinak se asi omlouvám, až teď jsem si všiml, že to není o psech, ale o psech v Chorvatsku na pláži. Tam jsme byli 2x s vlčím špicem a nikde nebyl žádný problém. Jednou na Murteru a jednou v Lanterně. bez problémů do měst, do taveren, na pláž. Pak jsme byli s dvouma maltézákama 2x v Lanterně a 2x v Mali Ratu. Opět žádný problém, nikde. Když jsme na Bolu zašli na psí pláž, tak jsme okamžitě odtama vypadli a raději se ani nešli koupat. Bylo tam všude nakáleno a spousta psů na volno, kteří skutečně nebyli zvyklí poslouchat. To ale byli psi místních . A pak ani v Řecku, ani v Itálii, v Maďarsku nebo na Slovensku jsme neměli problém. Ani my, ani psi. Až na ten Bol. Kde je zákaz vstupu se psy, tam nejdu, kde je zákaz koupání psů, tam nejdu. Nevím, proč bych si měl zbytečně vytvářet problémy.
A NIKDE, jsme žádný problém s nevychovanými psy neviděli. A pokud si někdo nedokáže zaopatřit svého psa, tak by ho ani neměl vlastnit. Pokud mu nezajistí jeho potřeby. A ta ohleduplnost? Ta by měla být vzájemná, a to nejen, pokud se jedná o psy ............
A tady končím, protože, jak jsem uvedl, až teď jsem si všiml že je to o Chorvatsku a o psech. Naposledy jsme tam byli v roce 2008 a poměry se asi změnili. Jinde je všechno i v ókeju. Dokonce i v Řecku s jejich toulavými psy.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den,
jezdím několik let s dobrmanem ze Zadaru na ostrov Dugi Otok.Ostrov je sice dnes dost navštěvovaný,ale zdaleka není koncentrace jako na pevnině.Ríno a večer psa venčím,když není takové vedro.Přes den ve stínu v pohodě.Západní polovina ostrova je více zalesněná a jsou zde místa,kde na procházce nikoho nepotkáte.Musíte oželet vyšší cenu za dopravu trajektem,ale klid,příroda a malebné vesničky jsou náplastí.Stále je možnost 1-2 dny přespat mimo kempy.Více v příspěvku neuvádím,protože v předchozích je radilů dost,ale lokalitu nikdo nenavrhl.Doporučuji pouze přípravky proti komárům-Stronghold,nebo Advokate aplikace 3 týdny před odjezdem a po návratu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
My jsme byli letos v Poreči, začátkem sezóny a bylo tam moc krásně. I počasí nám vyšlo dokonale. Jelikož máme rovnou dva pejsky tak taky vždy řešíme ubytování s ohledem na ně. Byli jsme ubytováni v apartmánu Grujić My taky máme raději soukromí, takže si vždy vybereme nějaký apartmán v klidnější oblasti kde máme soukromí a hlavně tam můžeme mít ty naše chlupáče. Tady to bylo super, měli jsme to tam celé pro sebe. I s velkou zahradou.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
psala jsem o tom článek, kamarádka radila i destinace dovolená se psem u moře
Lucinovotna
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Lucinovotna
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Lucinovotna
před 5 lety
Dobrý den, zabýváme se cestováním s mazlíčky a chtěli bychom Vás poprosit, zda byste nevěnovali 3 minuty k vyplnění našeho dotazníku. Moc by nám to pomohlo. Předem děkujeme.
www.survio.com/survey/d…
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Ale hlavně si dejte pozor na Slovensko, tam jsou na tom dost zle viz psiusmev.cz/media/od-112020…
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@anonym ~
Zákon 355/2007 Z.z. je platný už dávno (Čiastka 154/2007; Platnosť od 31.07.2007; Účinnosť od 01.07.2018). Na Slovensku jsme běžně chodili s našima dvouma jorkšírkama do restaurace a nikdy nebyl problém. Vždycky jsme se ale zeptali, jestli můžeme či nikoli. A to všude, kde trávíme s holkama dovolenou. Myslím, že to nebude tak horké, i když ..........

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů