Kréta od 10 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Kréta na týden

Vloženo: 22. května 2018
Poslední příspěvek: 9. srpna 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Tak jsem "odpanil" i Řecko, kde jsem v životě nebyl, konkrétně Krétu a nutno říct, že jsem se vrátil velmi spokojen... Možná to bylo i termínem (14/5-18/5), který je ještě off-season, ale počasí už v této době bylo letní (+28-31°C) a voda všude velmi příjemná. Let z Wroclawi do Chanie za 2,5h, letenka za pakatel zabukovaná už v lednu, ubytko přez net (www.almyridasands.gr) a stejně tak auto (VW POLO) na místě (kreta-pujcovna.cz/), vše absolutně bez chyby. Na Krétě to bez půjčení auta snad ani nejde, pokud člověk nechce sedět na p.deli celou dobu a půjčoven je tam mraky. Vozit si tam vlastní auto nikoho ani nenapadne. Skoro všude velmi hornatý ostrov, takže i to řízení je (alespoň) pro mne velká zábava, kaňony, soutěsky, horské vesničky s tavernami a domorodci....Kvalita cest je řecká, na naše poměry dost podprůměrná, ale ty scenérie to vynahrazují. Jediné specifikum je, že používají odstavný pruh regulérně jako pomalejší pruh pro jízdu, tzn. občas se stane, že na dvouproudovce se míjejí 3-4 auta vedle sebe, když předjíždí. S přítelkyní jsme jeli mj. na Balos beach a Elafonissi beach a pro plážové povaleče je to snad i nutnost navšívit, údajně se tomu říká kus Karibiku ve Středozemním moři a myslím že to sedí. Bílý (a růžoví) písek, obrovské mělké laguny s různými odstíny modré, fantazie....!!! Jen ten přístup k Balos beach je krkolomný, 10km na konci po brutální kamenité děravé cestě, ale jezdí po ní všichni, není vyhnutí. U Elafonissi je i malý klášter, zpestření tak na hodinku: - ChrysoskalitissaNedoporučuji Preveli beach, nestojí za to, spíše kousek vedle Plakias. Cesta k nim (směrem od Chanie) skrz náherný kaňon, kde stojí za to zastavit a fotit.Další plusem je komunikace s místními v AJ, žádný problém nikde, všichni umí alespoň trochu a na první pohled poznají turisty, takže sami spustí hned v angličtině...O jídle se ani nemusíme bavit a hlavně doporučuji jet v tomto období, kdy tam zrají pomeranče a citrusy a každý je prodává u cest nebo na tržákách za babku.Večerní návstěvy v Chanii nebo Retymnu jsou vždy fajn po plážovém lenošení, Chania je o něco více historická s fotogenní.Sumasumárum, Kréta 10 z 10, ale zdůrazňuji, že jedině teď v květnu, v sezóně určitě větší nával a horko...

Odpovědi 2 odpovědi

Mirulinm
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Mirulinm
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
Mirulinm
před 6 lety
Dobrá volba,jižní Kréta,vlastně vše vyjma severní.jinak cesta na Balos je jedna z těch lepších.Meli jsme Nissan Micra a cesty na romantické plaze zvládal dobře,kolikrát jsem si myslel že zpět nevyjedu a nechám jo tam,ale je to dobrodružství a cesta na Balos je těžce pohodova
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravim,poradite mi,kolik stoji v chanii pujcovne auta? A jde treba jen na den nebo 2 dny? Diky.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů