Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Vratislav Copernicus

   Mezinárodní letiště Mikuláše Koperníka Vratislav bylo pojmenováno po slavném astrologovi v roce 2005. Centrum Vratislavi je vzdáleno 10 kilometrů. Své základny zde mají nízkonákladové aerolinky Ryanair a WizzAir.

   Informace o letišti Vratislav Copernicus

   Web airport.wroclaw.pl
   IATA WRO
   ICAO EPWR
   Místo Wroclav, Polsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 12:09, 20. 06. 2024
   Vzdálenost 217 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přijedete-li na letiště vlastním automobilem, je možné zaparkovat na oficiálním letištním parkovišti nebo na přilehlých soukromých parkovištích. Letištní parkoviště vychází obvykle nejlevněji při rezervaci předem online. Je možné parkovat také na ulicích v okolí, zde je parkování zdarma ale nehlídané.

   Do centra Vratislavi se dostanete expresními autobusy WRO airport express, městským autobusem linky číslo 106 nebo autobusy společnosti Flixbus. V noci jezdí z letiště linka městského autobusu číslo 206.

   Expresní autobus jezdí od 4:10 do 1:00 v intervalu 50 minut. Do centra Vratislavi se dostanete za 30 minut a jízdenka stojí 2,50 EUR (65 Kč).

   Přesný jízdní řád a informace o dalších autobusech naleznete zde.

   Další možností je využití soukromé taxi služby. Taxi do centra Vratislavi stojí 45 až 55 zlotých (270 až 330 Kč), na vlakové nádraží zaplatíte 50 až 60 zlotých (300 až 360 Kč) a do vratislavského fashion outletu 25 zlotých (150 Kč).

   Služby na letišti

   Letiště je spíše menší, i tak zde najdete dostatečnou nabídku restaurací, kaváren, rychlých občerstvení a obchodů se suvenýry i duty free zbožím. Jsou zde také bankomaty, směnárny, turistické informace, kanceláře cestovních agentur, půjčovny automobilů, pošta, lékařská služba a VIP salonky. Za poplatek si můžete zakoupit právo na přednostní odbavení. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma.

   Letenky

   Letět z Prahy do Vratislavi se vzhledem k její blízkosti a ceně letenek příliš nevyplatí. Z Prahy i dalších českých měst se do Vratislavi dostanete vlaky Českých drah nebo autobusy Flixbus, RegioJet, PolskiBus, Eurolines, Ecolines a Tiger Express.

   Letiště ve Vratislavi je základnou aerolinek Ryanair a Wizz Air. Díky tomu odsud můžete velice levně letět například do severských zemí, Velké Británie nebo do některých oblíbených přímořských destinací.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Na letišti je jeden terminál pro domácí lety, druhý pro lety mezinárodní a třetí slouží pro nákladní dopravu. Vzhledem k rekonstrukci a modernizaci v roce 2012 je letiště dobře přehledné a snadno se na něm zorientujete.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Na dovolenou z letiště Wroclav

   Dobrý den, má zde někdo zkušenosti s odletem na dovolenou (Egypt) z polského letiště Wroclav? Chtěli bychom příští jaro zkusit. Je to blíž než Praha… Zobrazit více
   lidas
   lidas

   Kréta na týden

   Tak jsem "odpanil" i Řecko, kde jsem v životě nebyl, konkrétně Krétu a nutno říct, že jsem se vrátil velmi spokojen... Možná to bylo i termínem (14/5… Zobrazit více
   anonym
   anonym