Vietnam od 38 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Kdy jet do Vietnamu?

Vloženo: 27. dubna 2018
Poslední příspěvek: 16. července 2021
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila, protože věřím, že se tu najde určitě plno zkušených cestovatelů, kteří mi pomohou. Uvažovali jsme doma, že jedním z našich velkých snů je cesta do Asie. Konkrétně by nás teď zajímal Vietnam. Nevíte, kdy je nejlepší jet do Vietnamu? V jakém období, měsících? Děkuji vám moc. Ocením i další tipy ohledně této země )

Odpovědi 7 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Nevím, co je na tom úplně pravdy. Ale mám pocit, že nejlepší je jet v jarních měsících - že potom je tam období dešťů. Ale vím, že známí tam byli i později, asi záleží i na přesné lokalitě a co od výletu očekáváte.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, já byla ve Vietnamu od poloviny června do poloviny července. Projela jsem jej celý od jihu na sever. Všude velké vedro a vysoká vlhkost vzduchu (94 - 96%). Pršelo asi třikrát, , ale jen krátké, vydatné lijáky, po nichž sluníčko vodu okamžitě vysušilo. Prý je lepší leden, únor, ale záleží do jaké oblasti chcete jet. Samozřejmě je jih teplejší a na severu je v zimě o dost chladněji.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ve Vietnamu jsem byl na zájezdu v říjnu, období dešťů tam trvá asi od konce března do září, takže nejlépe je zimní období.
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Vysokou vlhkost a vedro si moc nedokážu představit, nevím, jestli by se mi nedělalo špatně. Takže bychom asi měli jet dříve, dokud tam nebude panovat takové počasí děkuji za informace. Nejspíš si ještě budu googlit, než vymyslíme konkrétní plán.
Každopádně nemáte tip na konkrétní město nebo památky, které stojí za to vidět?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Velmi zajímavá je délta Mekongu(nevím jak se to správně píše), je to v podstatě takový obrovský trh se vším možřným na typických vietnamských loďkách.Velká města jsou moderní, jako všude, ale jejich okrajové části, nebo malá městečka jsou úplně jiná. Jsou to chodníky na nichž jsou zaparkované skůtry, pak je stoka, kde se lejí splašky (docela to v tom vedru páchne), a pak je silnice, plná troubících aut a skůtrů. Ve vnitrozemí je plno obrovských chrámů z doby čínské nadvlády, navštívily jsme proslulé pláže Nha Thrang(Žluté moře), potom je hodně zajímavý Ha Long (památka unesco), dále Hanoj, kde jsme navštívili muzeum Ho Chi Mina. No prostě je toho hodně a nejde to napsat do pár vět. Je dobré to vidět, aby si člověk uvědomil, jak dobře se nám tady žije a jak jsou vietnamci skromní a pracovití. Je to úplně jiný svět plný protikladů a různých překvapení.
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Paní Vlasto, moc děkuji za vyčerpávající odpověď Nás to s přítelem už dlouho láká, a proto vymýšlíme, kam bychom mohli jet. S jinou kulturou a mentalitou lidí počítáme, když člověk vycestuje, tak s tím musí počítat. Takže snad i ty splašky a podobné záležitosti bychom zvládli. Určitě bychom chtěli vidět nějaké chrámy, děkujeme za tipy ) Věřím, že toho je hodně, člověk se hodně může dočíst na nejrůznějších stránkách, ale já vždy preferuji doporučení od konkrétní lidí, kteří zemi navštívili.
Brunc77
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Brunc77
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů