Plitvická jezera (NP) od 850 Kč
Zobrazit zájezdy

Poprvé sami do Chorvatska na ostrov Murter

Vloženo: 27. června 2018
Poslední příspěvek: 7. září 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Zdravím Chtěla jsem se zeptat na pár informací ohledně cestování do chorvatska. Kudy je to nejlepší? co vše musíme zařídit, kde co koupit? chtěli by jsme se zastavit u plitvických jezer - třeba tami přespat za nějaký slušný peníz (kde rezervovat pobyt nebo lepší až na místě?) a dál by jsme chtěli jet na ostrov Murter (máte s tím někdo zkušenosti? kde se ubytovat? jaký je tam podmořský svět?). Děkuji za každou radu!!

Odpovědi 4 odpovědi

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Na Murteru jsme byli loni. Je to opravdu malý ostrůvek. Jsou tam 2 větší kempy a malé domečky. Rezervovat si ubytování je určitě nutnost. Pokud jedete autem, tak si vyřiďte parkovací kartičku do celého města.
Moře je tam moc hezké a bývají i docela velké vlny.
Za památky můžu doporučit vyjít na kopec s bílým křížem a pak nejvyšší kopec, kde je stará vojenksá základna( baretky nebo mobil sebou). Mají i podmořskou stezku, ale ta mi přišla nutná a byla ve studené vodě(návštěva začátek srpna).
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Pokud chcete navštívit Plitvice,ubytování je dražší,levnější je před
nebo za Plitvami.My třeba hned za Karlovacem.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Taky jsme byli na murteru loni. Připojuji se k popisu, skutečně je to tam malinké, ale moc se nám tam líbilo. Jen ty vlny se nám nějak vyhnuly což je škoda, právě na ně jsme se těšili. Ubytovani jsme byli v aprtmánech Tomas Bez rezvace bychom si tam netroufli. Známí tam byli letos na dva dny a ubytování se jim podařilo sehnat na místě, ale to je docela risk. Jim to nevadí, kdyby nanašli ubytko, tak měli s sebou i stan. Oni toho v Chorvatsku procestovali více a ubytování vždy sháněli až na místě, protože nikdy nevěděli, kdy přesně kde budou.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Nevím sice kam až máte namířeno a kolik km ujedete,ale....protože jezdím víc jak 1000km,tak jsem letos vyzkoušel nocovat na půl cesty, tj. v Mariboru. Rooms Banjac v Mariboru velice doporučuji.Jednoduché k nalezení,nedaleko dálnice,ale už ve městě a super cena 42 Euro nádherný apartmán se skvělou obrovskou postelí. Doporučuji, pokud pojedete zpět přes Zagreb a dále na Slovinsko (přechod Macelj), obrnit se obrovskou trpělivostí.Poslední mýto a následný přechod do Slovinska(8 km) jsem 1.9.2018 poskakoval cca 3 hodiny.Neuvěřitelné!!!! Doporučuji platit mýtné platební kartou,vyhnete se kolonám,kde všichni platí cash. všeobecně je lepší všude kartou,pokud to jde,vyjde to bezvadně. Jinak dálnice A1 zaslouží uznání a hlavně by se tam měli školit všichni,kdo dělají dálnice v ČR. Na Plitvice už léta nejezdím, tak neumím poradit,ale co vím, je tam strašně draho a hlavně všude fronty na všechno....Cigarety sice mají kolky,ale nejednotnou cenu. PHM je také v pohodě, cestou ve Slovinsku nenajdete cenový rozdíl na pumpách, mají všichni stejnou.Neušetříte nic.Současná cena benzínu byla ve SLO 1,35 Euro, Rakousko 1,50 Euro a v CRO 10,50 Kn..Letos jsem byl prvně dole na jihu, u Pelješac a super, vesnice Komarna (naprostý klid a pohoda a velmi přijatelné ceny)......Dobro došli

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů