Brela od 6 178 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta autem do Brely

Vloženo: 8. května 2018
Poslední příspěvek: 22. srpna 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Zdravím chystám se v o prázdninách do Chorvatska-Brela poradí mi někdo nejlepší cestu a jestli se ještě nechá objed dálnice ve Slovinsku děkuji

Odpovědi 47 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Aleši ahoj, moc děkuji za potvrzení cesty, jen tak počumuji na mapy goog a hledám kudy je to hlavně klidné, jináč jezdím za nosem jsko bývalý sotěžák mne to hodně baví a celkem i vychází, krásnou dovču, dobré a klidné cestování moc díky Vl
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj zkoušel někdo jet z Ptuje na Podlehnik a napojit se na najezdu č.7 ? po tomto najezdu je dle google jeste cca 1,5km již hotové dalnice a dále k hranicím staveniště. tak zda je tento poslední 1,5km zpoplatněn? díky
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 6 lety
mmxx
před 6 lety
Blegger Honza tam jel ted 14.6.a popisuje to zde www.autoblogger.cz/poradna… já se tam chystám tento týden.Sice to novináři nedoporučují viz články na idnes apod. ale uvidíme.Průjezdné to bez známky je, a horší kolony a poskakování v nich jako prožívám teď u nás snad už být nemůžou.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Nájezd 7 není kilometr od hranice, je dávno v placené části. Já tam byl koncem května a jediná rozumná možnost byla najet až těsně před hranicí z odbočky silnice 689. Ten nájezd je trochu křivý, auto s nízkům podvozkm může mít problém.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, máte někdo vyzkoušenou trasu přes Celje, Novo Mesto přechod Metlika a napojení na dálnici za Karlovacem?
Sice zaplatím za Slovinskou známku, ale vyhnu se přechodu Macelj, rozkopané dálnici a půlka peněz za známky se mi vrátí objetím zpoplatněné cesty do Zagrebu? Jel jste tudy někdo?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Takze cesta v pohode, jen na tom druhem kruhaci za mostem u Bregu byl na navesti prvni sjezd silne preskrtan, takze jsem byl nucen sjet tim zminovanym tretim. Protoze jsem tento usek nestudoval, srabacky jsem to zadal no naviga e a k memu prekvapeni byly silnicky uplne v poho a rychle jsem se dostal pred Lovrenc. Za hranici byla uzavrena silnice na tu Pogradu ci jak se to jmenuje, takze klasicky Durmanec. Nebyt uraganu za Svetim Rokem (dalnice jen pro osobaky a dlouhe omezeni na 40km), cesta bez problemu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj Aleši, trochu nechápu tu část u Bregu byla to cesta tam či zpět? Chceme jet v Ptuji za Puhuv mostem první kruháč první výjezd druhý kruháč na Zagrabačska cesta a přes dálnici na Apače a Lovrencna a dale na Rogatec .Je to takhle taky možné ?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, z hlavy nevi, ktera silnice je Zagrebacka, ale ten treti vyjezd na druhem kruhaci nas vedl pres Apace a na tu 432 jsme vyjeli pred Lovrencem. Presneji to neumim, podle navi clovek nevnima tak nejak okoli, ale zadnej zadrhel tam nebude.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
JJ to je ono ,, ja jen jak jsi psal ten zadrhel kde byl přesně ? přeškrtaná cedule...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
U druheho kruhace byl praskrtany prvni sjezd, Ptuj-centar. Mozna by to bylo prujezdne vrchem na Kidricevo, ale ta spodni varianta, tedy treti vyjezd, je o chlup kratsi a v poho, budu ji mozna pouzivat i po otevreni stareho mostu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravím všechny, včera jsem se vrátil z Chorvatska. Cestu tam jsme jeli přes Maribor, Majšperk, Rogatec a Dubovec, je v pohodě, žádné fronty, ale přišla mi orientačně náročná a zdlouhavá (samé kličkování po dědinách, přejezd kopců, i nějaká objížďka byla, ale s navigací by neměl být problém). Cestu zpět jsme zkusili přes Macejl a je to taky ok, potvrzuji, že až na Exit 7 Podlehnik je dálnice neplacená, teprve u tohoto sjezdu (nájezdu) je pod cedulí Dálnice tabulka s obrázky dálničních známek a nápisem Vignette only. Z Podlehniku na Maribor se sice taky jede pořád přes vesnice, ale cesta je celkem dobře značená a přímá, takže i rychlejší než přes Rogatec. Na Macejlu se vyloženě projíždí staveništěm asi 1,5km. V pátek večer stála na výjezdu ze Slovinska do Chorvatska slušná kolona, v sezóně to asi bude masakr, protože Slovinci na výjezdu poctivě kotrolují doklady.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
jel jsem tudy tento týden a úplně v pohodě se to dá přes Podlehnik objet.
Jirka
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
v Pátek 29.6.jsme vyjeli z buděj okolo 18 hod. cesta na hranice uplně v pohode myslím D.Dvořiště, Rakousko po dálnici pohoda až do useku u Graz trochu nas tam neco zdrželo.. po projetí Grazu jsem uhnul ma Murek. Trochu vice me vystrašilo že u benzinky kde vždy bylo kvanta aut nikdo .. u odbočky na Murek na STOPce byla cedule k ktere jsem matne videl Gespert.. na benzine jsme zjistil že je cesta do Mureku zavřená ale je tam objíždka cca zajiždka 1 km.. ) Uzavírka je jen tento víkend). Cesta pres Murek na Lenart klasika ,, a jejda u Sv Anna zase objíždka o ktere jsem enmel tušení,,. jede se po cedulích takže neni kde zabloudit.. nicméně cestu vedou okolo Sv.Anny ale da se asi jet i kratší.. zajíždka cc2 km jinak cesta uzká. a v noci bez provozu (23 hod). Lenart prujezd .. odbočku jsem minul tak jsem vjel do města a před uzavízkou je pruhezdná uliceodbočit v levo .. před uzavírkou na ni do leva a hned do prava dolu z kopce kolem nejake prům . zony, .. stale po hlavní a vyjede se hned za kostelem a frčí se dál.. Prtuj Puhuv most za Mostem první kruhač 1 výjezd druhy kruhač 3 výjezd.. Ve Ptuji jsme zjistil ze se mi aktualizovaly mapy v tel nicmene jsem je po hlave smerem na Apače Lovren a na Rogatec .. Lovren Rogatec.. cesta klikata uzká ale v 1 hod v noci nikde nikdo . Hranice bez aut prujezd do 5 min po kontrole dokladu.. V Durmanec najezd na dalnici a frčeli jsme k moři... Kdo nechvátá je cesta v pohodě kdo se orientuje cesta v pohodě.. dle navigace pohoda.. zajížďka jak časová tak kilometrová je jasná...
Užíváme slunka v sobotu zase zpět..
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 6 lety
mmxx
před 6 lety
Tak můžu potvrdit výše uvedené popisy cest.Jen doplním:jel jsem v neděli od 10 - 22 teda 12 hodin.Cesta bez větších problému.Lučko zdržení do 15 minut, Macejl do 10 minut,Vídeň 80 km/hod ale furt to jelo,Pasohlávky do 10 minut.A teď ke Slovinsku, hned za sjezdem na exitu 7 Pohledník ve vesnici Tržec číhali s radarem na objížděče, takže bacha aby to objíždění nevyšlo dráž jak známka.Odbočení na objížďku Lenartu by se nemělo mínout, rovně je cedule zákaz vjezdu.A potom na Trate další objížďka, sice značená byla, ale potom bylo několik křižovatek bez cedulí, a navigace ukazovala zpět v podstatě do zákazu.Tak nějak intuitivně jsme ale přes Lokavec najeli za uzávěrkou v kopci nad Trate zpět na klasickou trasu.Potom už klasicky Mureck-levnější benzín jak u nás, a potom ještě jedna objížďka až na exit 222 místo 226, ale zase dobře značené bez problému.Oproti minulým rokům, jsme v Slovinsku mimo dálnici potkali jen několik Čechů a Poláků, asi si lidi kupují známky a nebo jezdí přes Maďarsko.Závěrem Slovinské vnitrozemí je pro nás příjemné zpestření, cestou tam dokonce rychlejší než přes dálnici a Macejl, zpět už asi o 50 minut díky nečekání delší.Za mě dobrý.
Přeji šťastnou cestu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Včera ráno jsme přijeli do Drveniku a Cesta super po dálnicích klasika, nikde žádné zdržení, vyjeli jsme v šest z Prahy a navi. hlásila příjezd v 5:00 . Super cesta chvílemi jsme byly na dálnici i sami.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Hezke v týdnu to je vždy v klidu...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj mam jeden dotaz ,, řešim jak zpět.. za Macejl na exit 7 Pohlednik... ta cedule s dalnicí je kde .. ja jen abych nejel na EXIT 7 bez znamky a nekasírovali me že ji nemam.. řešim zda koupit znamku či ne.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Vybodni se na nějakej EXIT 7. Kousíček za hranicí sjedeš vlevo trochu hrbatým přejezdem a pak pojedeš po novoučkých okreskách dál. Koukni na mapu
mapy.cz/turisticka?planovani…
a při cestě si pusť WAZE !
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
ahoj, jel jsem touhle cestou 5.7.2018, vše OK, ale zpět pojedu ve Slovinsku přes Ljublaň po dálnici, je to sice delší, ale silnice od Celje přes Lačko do Novo Města jsou jak cedník, zbytek přes Slovinsko Chorvastké hranice je v pohodě, na čáře nás ani nekontrolovali
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
a vyzkoušeli jsme jak jízdu po slovinské dálnici při cestě tam, tak objížďku hraničního přechodu Gruškovje/Macelj a slovinské dálnice přes hraniční přechod Cvetlin, dále na Ptuj, Lenart, Trate, Mureck. Cesta tam po slovinské dálnici paráda, poloprázdná dálnice, žádné fronty před hranicemi, ale je třeba vzít v potaz, že byl všední den konec června.
Cesta zpět Cvetlin (sjeli jsme u Trakoščanu), Ptuj, Lenart, Trate, Mureck jedním slovem HRŮZA. Ke Cvetlinu až téměř do Ptuje úzké serpentiny, provoz mírný, přechod hranice bezproblémový, ale před Ptují až k Puhově mostu zácpa, ve které jsme ztvrdli skoro hodinu. Kolem Lenartu další objížďka, ale ta byla v pohodě, ale za Lenartem další objížďka přes Sveta Ana a Ledínek, úzké polní siliničky, kopce, serpentýny. Celkově nám ta trasa trvala 3 hodiny, po dálnici hodinu. Takže objíždět klasickou cestou přes Mureck-Lenart-Ptuj v roce 2018 nedoporučuji.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů