Bělorusko od 11 869 Kč
Zobrazit zájezdy

Bělorusko bez víza 2019

Vloženo: 2. ledna 2019
Poslední příspěvek: 11. července 2019
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
Podle informací které jsou nezávazně k dispozici se letos rozsah bezvizového cestování nezmění - s jedinou výjimkou: V letošním roce hostí Bělorusko sportovní akci Evropské hry; sportovní utkání jsou plánována od 21.června do.30.června. V době od 1. června do 10 července by měl být uvolněn vízový režim, bližší podrobnosti zatím nejsou známé (před několika lety při podobné akci stačila nějaká vstupenka na sportovní utkání).

Odpovědi 10 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Doplnění...
Ano, je to tak jak jsem psal - od 10 června do 10 července lze překročit běloruské hranice jen se vstupenkou na sportovní utkání, nejlevnější jsou (nebo byly) za cca 2€. Kromě toho je nutný srozumitelný doklad o cesovním pojištění (stačí to co rozumní cestovatelé mají u platební karty). K tomu další dárek - v té době je pro turistu bezplatné použití placených dálnic a na hranicích se předpokládají zvláštní koridory pro urychlení průjezdu.
Už mám naplánovaný parádní okruh Běloruskem.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Dobrý den, velmi nás zaujal Váš příspěvek k cestě po Běloruska na EH. Prosím, mate-li již představu trasy po Bělorusku, moc bychom prosili, zda byste ji nám mohl poskytnout. Děkujeme. Eliška a Jarda.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
21.6.pá BM – Potok Wielki = 376 km; ubyt 1264 Kč se snídaní
22.6.so Potok Wielki – Radom (CNG) – Brest (5 keší) = 356 km; ubyt 726 Kč bez snídaně
23.6.ne Brest -142 – Kosovo – 44 - Slonim -11 - Žiroviči -123 – Nesviž(3 keše) - 32- Mir – 5 - Ozersko = 357 km; ubytování 1366 se snídaní
24.6.po Ozersko - 96- Ozerco -20 – Minsk; ubyt Guesthouse u Vasila, 2392 Kč, snídaně
25.6.ut Minsk
26.6.st Minsk –168- Pastava –20- Kamai -165 – Polock = 353 km; ubyt 515Kč, bez snídaně
27.6.čt Polock – 108 – Vitebsk - 161 – Mogilev = 269 km? Ubyt 422Kč, bez snídaně
28.6.pá Mogilev - 183- Gomel – 363 – Pinsk = 546 km? Ubyt 573 Kč, bez snídaně
29.6.so Pinsk –215 – UA Luck; ubyt 1434 Kč, se snídaní
30.6.ne Luck – 158 - Zamosc(CNG)- 230 – Tarnow (CNG) – 413 - BM = 800km
chybí tam poznámky o tom co je tam zajímavého - to odkážu na itinerář ck Poznání.
Je dost krátký Brest a je vynechané Grodno - tam už jsem byl. Ty tři poslední dny jsou divné, to vím. Některé dny (Minsk) jsou zároveň vyrovnávací když se to před nima nestihne.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Děkujeme za poskytnuté info - trasy. Prosím, poradíte kde a jak bychom zakoupili potřebné vstupenky na EH?
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Vše je na letáku minsk2019.by/ru/news/753
screamingpoet
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
screamingpoet
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
screamingpoet
před 5 lety
Zdravím, rád bych se zeptal, jak je to s vízy BE-RU? Musím do Běloruska na služebku, a poté do Krasnodaru (RU) - je nějaký vízový režim mezi těmito státy nebo politická situace je kompletně rozhádala a musím si ještě nechávat dělat i ruské vízum ? Děkuji
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Co je známo, tak že není známo nic Alespoň já jsem jako poslední informaci viděl, že se plánuje že pohraniční policie Běloruska BUDE (!) fungovat i pro Rusko... Jestli se už něco pohnulo nevím. Asi budete muset kontaktovat obě ambasády.
Samozřejmě nejjednodušší by bylo cestovat přes třetí zemi.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Krátké doplnění. Kolega vznesl jistý dotaz na ambasádu a z odpovědi jsem vybral informaci, která je v podstatě logická: vstupenka na sportovní utkání nebo na ceremonial se uznává pouze do okamžiku dané události. Takže kupříkladu nelze cestovat 5. července se vstupenkou na 25. června.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Tak dneškem skončilo bezvízové období pro návštěvu Běloruska. Kdo jsme tam byli, máme plno dojmů - za mne hodně pozitivních.
Udělali jsme okruh po skoro celém Bělorusku, časový plán který jsem dříve nastínil se docela dařilo uskutečnit.
Najel jsem celkem rovných 4000 km, z toho jen 500 km na benzín. Obávané tankování plynu se ukázalo sice odlišné od zvyků u nás , ale při znalosti ruštiny k domluvě bezproblémově zvládnutelné.
Hranice byly bezproblémové - i když někdy hodně zdlouhavé (ale poláci zdržovali více). Běloruské silnice jsou velmi kvalitní, sice to nejsou dálnice polské kvality, ale dá se po nich bezpečně jet rychle i za snížené viditelnosti. Rozhodně nehrozí půlmetrové díry v asfaltce jako jsou běžné na Ukrajině. A radary jsou zásadně vždy kvalitně předem uvozeny dopravní značkou.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Arne1 ~ Zrovna jsem se z Běloruska vrátila a musím souhlasit s kvalitou jejich silnic, která nesahá ani po kotníky těm ukrajinským. Na Ukrajině byl oříšek projet silnici aniž by praskla guma.
Co mě nejvíce překvapilo byli místní milí lidé, většina z nich usměvaví a pořád si chtěli povídat (i přesto, že jsme si moc nerozuměli ). Nejsou tu zvyklí na turisty, takže jsou hodně zvědaví, když se nějaký turista objeví.
Jak se Vám líbil Minsk? Já osobně na něj mám velmi rozpačitý názor. Bylo zajímavé vidět místo, kde stále převažuje komunismus, na druhou stranu Minsk nenabízí moc památek k objevování...

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů