Bělorusko od 11 869 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Běloruska

Cestovní doklady do Běloruska

Pokud cestujete do Běloruska, existují výjimky pro místa a čas pobytu, při kterých nemusíte mít vízum. Platný pas je však nezbytností vždy, stejně jako zařízené zdravotní pojištění. Pojďte se podívat, jaká jsou další pravidla pro vstup do země, která musíte před návštěvou Běloruska splnit. Také je předem dobré znát celní předpisy ohledně toho, jaké zboží smíte dovážet.

Potřebné doklady pro vstup do země

Pokud cestujete do Běloruska, nepotřebujete od roku 2017 při splnění určitých podmínek vízum. Bělorusko vízum nebude vyžadovat v případě, že zemi navštívíte maximálně na 30 dní a vstupujete do ní přes mezinárodní letiště v Minsku.

Dále je možné při přechodu pozemních hranic Polska a Litvy bezvízově navštívit města Brest a Grodno s nedalekým areálem Avgustovský kanál. V posledním případě je však časové omezení pro setrvání na místě stanovené na deset dní. Při návštěvě národního parku na dobu maximálně 3 dny také nepotřebujete vízum jako doklad pro vstup, pokud překračujete oficiální celní přechod. V ostatních případech je vízum vyžadováno.

Ať už cestujete s vízem nebo bez něj, musíte vždy splnit povinné požadavky pro vstup do země. Mezi další nezbytné cestovní doklady do Běloruska se řadí i osvědčení o zdravotním pojištění v angličtině. To si můžete vyřídit během letu, ale zařízení před cestou vás vyjde značně levněji. Hotely za vás pak vyřídí přihlášení na cizinecké policii. V případě, že budete bydlet soukromě mimo hotely, musíte si i tuto náležitost obstarat sami. Pokud tak neučiníte, hrozí vám finanční pokuta i deportace.

Samozřejmostí je mít pas do Běloruska. Bez tohoto dokladu není možný vstup do země v žádném případě a bez výjimky. Před cestou si také zkontrolujte platnost pasu. Jedete-li do Běloruska automobilem, je nutné provést celní deklaraci na časově limitovaný vjezd. Celní předpisy povolují dovoz až 3 litrů alkoholu na jednoho člověka bez ohledu na to, o jak silný nápoj se jedná.

Cestovní doklady pro děti

Každá osoba, která cestuje za hranice ČR, musí mít svůj vlastní platný cestovní doklad. Podrobné informace najdete v článku o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Bělorusko bez víza 2019

Podle informací které jsou nezávazně k dispozici se letos rozsah bezvizového cestování nezmění - s jedinou výjimkou: V letošním roce hostí Bělorusko… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Magazín - kam v roce 2019

Řekl bych, že redaktor co to psal není moc zkušený. Jinak by nemohl ignorovat letošní Bělorusko, kdy je na jeden měsíc uvolněna vízovavá politika v… Zobrazit více
Dáša
Dáša

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce