Indonésie od 8 144 Kč
Zobrazit zájezdy

Dovolená na Bali nejlepší destinace Lombok

Vloženo: 21. ledna 2019
Poslední příspěvek: 21. listopadu 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
ahoj, odjíždíme na dovču do indonesie, dali jsme na rady přátel a míříme na lombok. Je prý mnohem krásnější než bali. Bylo nám doporučeno navštívit hlavně národní park Rinjani. Máte někdo další typy co rozhodně nevynechat na lomboku. A je vážně Lombok lepší jak Bali?

Odpovědi 9 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Zdravím, já jsem byla 3 rýdny na Bali, procestovala jsem ho, je nádheré (příroda i památky). Indonésie je veliká a člověk by tam mohl jet i vícekrát.Zaletěli jsme si na jednodenní výlet na Jávu a na 3 dny na Komodo. Lombok neznám. Záleží na jak dlouho jedete a jak finance. Dagmar
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Já jsem v Indonésii strávila rok, žila jsem na Jávě a procestovala několik ostrovů. S Lombokem nemohu srovnat. Tam jsou pěkné ostrůvky Gili, které jsou zcela bez dopravy. Mě se nejvíce líbilo Borneo a to ve všem - lidé, příroda, systém dopravy apod. Za mě je Borneo to nejlepší v celé JV Asi. Bali je aké dražší než zbytek Indonésie. Na Bali je možné chodit pěšky mezi rýžovými poli, pěší chůze v Indonésii moc obvyklá není.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
anonym ~ Ahoj, za mě jsou nádherné oba ostrovy, takže těžko říct, který se by se více líbil vám. Oba ostrovy jsou sopečné, najdete zde také džungle a krásné vodopády. Bali je o něco dražší a mnohem více turističtější. Najdete zde velká turistická centra jako je například Kuta, která je super pokud máte rádi surfování a noční život. Lombok je spíše klidný ostrov, méně navštěvovaný a o něco levnější než Bali. Na Lomboku se mi pláže líbily více, bílý písek, průzračné moře a skoro žádné lidi najdete na plážích Tanjung Aan, Pantai Selong Belanak, Tampah Beach či Pink Beach.
Standa82
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Standa82
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Standa82
před 5 lety
@anonym ~ Ahoj, Indonésii jsme před pár lety s manželkou procestovali křížem krážem. Lombok je určitě super, chceš-li se vyhnout turistům. Jsou tam moc pěkné pláže a divoká příroda. Národní park Rinjani určitě doporučuju, je tam 2. nejvyšší sopka Indonésie, na kterou se dostanete cestou, která trvá 2 dny, takže se určitě před trekem fyzicky připravte. Před naší cestou jsme čerpali informace hlavně z tohoto webu: www.bali-indonesie.cz/, ostatně jsem tam našel i info specificky o Lomboku Kdyžtak mrkněte, přeji hezkou dovolenou.
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Opavan
před 5 lety
V posledních 3 letech jsem byl 3 x na Bali.
Doporučuji navštívit Komodo Islands (plavili jsme se lodí 5 dní) - úžasné zelené kopcovité ostrovy, "komodští draci", přelet z Bali asi 1 hod letu, fantastické potápění a šnorchlování = obrovské manty atd. atd = mnohem lepší než v AUS na Great Barrier...
Na Jávě jsem byl asi týden = úžasné památky (Borobudur, Pranbanan, sopky - např. posvátné Bromo...)
Dizzy
nový člen nový člen /
Dizzy
nový člen nový člen / před 4 lety
Dizzy
před 4 lety
@Opavan ~ Kolik vás vyšla ta plavba lodí? děkuji
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Opavan
před 4 lety
Upřímně řečeno, bylo to děsně drahé (tedy pro mne, abych upřesnil), pro Vás (či ostatní), to bude třeba přijatelné a posoudíte třeba jinak...
Dřevěná plachetnice (samozřejmě s motorem), replika, 31 m dlouhá, 9 členů posádky, nás bylo 6, kpt byl Angličan (měl potápěč. certif. PEDI). 1 noc pro 2 osoby = 16 tis kč = tj. pro 6 lidí = 48 tis Kč.
Každopádně doporučuji
Cestovatelka_rym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Cestovatelka_rym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Cestovatelka_rym
před 4 lety
My jsme se taky dlouho rozhodovali zda Bali nebo lombok a nakonec to na celé čáře vyhrálo právě Bali 😁🥂 letíme na deset dní a už se nemůžeme dočkat sehnali jsme letenky za pár korun na levneletenky. A rádi bychom ušetřili i na Bali. Nějaké tipy? Jsou levnější hotely nebo vily? Dekuji
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Opavan
před 4 lety
Podívejte, já byl na Bali 3 x za poslední 3 roky. Pobýval jsem v Ubudu a tam jsem pro známého zjišťoval ceny v penzionech ap. Je jich tam spousta, jeden vedle druhého. Jezdí tam mnoho turistů i lidí (expatů), kteří tam bydlí delší dobu (roky např.) je to známé, oblíbené místo, cca půl hod od moře....
Většina je v zahradách, ať již samostatné "domečky" či ve vilkách 1-2 patra. Všechny pokoje pěkně zařízené, čisté, dvoulůžko, většinou s vrtulí u stropu, sprcha s WC. Ceny od 500 Kč/noc/pokoj. Jsou i s klimatizací, tedy o něco dražší. Jsou i jednodušší = koupelna společná pro více pokojů (ale to není obvyklé). O ceny v Kutě, Denpasaru ap. jsem se nezajímal, nevím. O velké hotely jsem se také nezajímal.
Šťastnou cestu přeji, Jiří

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů