Kypr od 10 989 Kč
Zobrazit zájezdy

kauce při půjčení auta?

Vloženo: 26. ledna 2019
Poslední příspěvek: 23. srpna 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s půjčováním auta na kypru? Konkrétně koli si půjčovna Budget blokuje na případnou spoluúčast. Zkrátka kolik musím mít na účtu, aby mi auto půjčili. Díky.

Odpovědi 12 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Měl jsem na týden půjčené auto u Budget a zablokovali mě 550E. Ale musíte mít kreditní kartu. Debetní karty vůbec neakceptují.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Děkuji za radu, kreditku mám, je to tak při pujčování auta skoro všude. Ještě jsem četl v Lonely Planet, že je na Kypru největší nehodovost v EU a že se tam jezdí trochu divoce. Tak mě tak napadá, jestli si raději nepřiplatit pojistku na spoluúčast. Normálně to beru jako vyhozený peníze (připlácet 10E za den není zrovna málo). Nicméně jestli to tam je opravdu tak, platit tisíce za nějaký škrábanec se mi taky nechce. Jak to vidíte? Je to tam vážně taková divočina?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Měl jsem pučené auto na 5 dní na Severním Kypru, kauci jsem neplatil, ještě mi vrátili asi 20,- € za to, že kufr nešel zvenčí odemčít. Na naše poměry se jezdí na Severním Kypru chaoticky, ale i v tom chaosu mají jakýsi systém. Neviděl jsem tam (ani na jihu) jedinou bouračku. Auto jsem připojištěno neměl, a navíc, auta z půjčovny mají (měla) červenou SPZ, takže každý místní hned viděl na čem je.
Jinak na jihu se jezdilo o trochu lépe jak na severu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Děkuji Sally, trochu jste mě s tím bouráním uklidnil, připojištění jsem nezaplatil. Jinak má vážně pravdu anonym co psal o výši kauce. Právě jsem si zarezervoval auto u Budget na letišti v Larnace a v podmínkách mi přišlo mimo jiné, že si zablokují 550 E z mé kreditky jako záruku za případnou spoluúčast při pojistné události.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Mne tu kauci zablokovali na Sicilii, ale az pri pujceni auta. Mj. si strhli 100 € jako kauci na PHM. To pak vyuctovali. Ale jinde se mi to jeste nestalo. Mozna ze na jiznim Kypru to maji jinak, Turci na severu to neresili.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Pokud to jenom zablokují a po vrácení zase odblokují tak mi to celkem nevadí. Za půjčení samotné jsem zaplatil jen pouhých 6E za den, což mi připadá docela super cena - jde o Megana. Jen jsem teď četl ve smlouvě, že s ním nesmím opustit území Kyperské republiky, což chápu tak že s tím nesmím na sever. Trochu mě to mrzí, určitě bych se tam rád podíval také tak musím něco vymyslet. Nemáte Sally nějakou radu?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Zablokují a odblokují. Je to pojistka, coby kdyby .......... na Sicílii jsem měl nakonec obavy, protože jsem jim odřel (ne vlastní vinou) auto, ale neřešili to. Peníze odblokovali asi do 14 dnů po návratu.
Co se týče auta a "druhé" části Kypru. Je to tak, bohužel, ale je to i opačně. Asi nejrozumnější by bylo jet do Nikósie a přejít přes čáru a pak se vrátit zpět. Musí se ale pěšky. Co se týče "exkurze" na okupované části Kypru, spíš bych doporučoval hlídat si třeba cestovky (Kovotur), kdy v určité chvíli mají velmi levné all in, my byli spokojeni v Crystal Rock Resort za 9500 all in, takže jsme si půjčili auto na celý týden a stejně jsme to všechno neprojezdili a nenavštívili. je tam co vidět.
Ono přejet z jihu na sever je i problém vlastním autem, podívejte se do Zelené karty, myslím, že je tam stále z pojištění výluka. A mj. se tam platilo myslím vízum 30,- €. Ony ty půjčovny mají strach o auta a neplatí tam pro ně povinné ručení.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Asi máte pravdu. Bude lepší si procestovat jih a pokud se mi bude na Kypru líbit, sever si nechat na samostatný výlet někdy příště. Severní část Nikosie pěšky plánuji určitě. V které roční době jste tam byl? Docela by mě zajímalo, jestli na začátku března bude v horských vesničkách ještě sníh a jestli třeba budou mít na autě nějakou zimní výbavu. Nedovedu si to moc představit jak to tam v zimě vypadá, ale jestli tam je sníh, nějaké zimní gumy by asi nebyly špatné...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Tak to neporadím, ale je možné, že tam sníh bude. My na jihu byli v červenci a ne severu v květnu. Všechno bylo v pohodě. Ale s tím sněhem fakt nevím.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Díky moc. No uvidíme, na sjezdovkách se zatím lyžuje. Našel jsem web kameru silnice jsou prý ale bez sněhu.
roman3995ke
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
roman3995ke
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
roman3995ke
před 5 lety
Pravidelně objednávám auta přes economybookings.com zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
@anonym ~ zdravím, nestačím se divit. Všude si půjčuji auto, nikdy jsem neplatil kartou, natož nějaká blokace na kartě. Od Tenerife, Madeiry, Andalusie a kupř. v Protarasu na Kypru. /Měl jsme obavy z řízení na druhé straně, ale v pohodě./
Jak to dělám? Předesílám, že létáme s cestovkama, chtěl-li bych auto přistavené už na letišti - jiná situace/.
Konkrétně v Protarasu:
1.. delegátka má vždy /za provizi cca 2E/den / spřízněnou autopůjčovnu. Stojí to sice více než obj. přes net, ale je prověřená, bezpečná.
2. řeknu na jak dlouho, zásadně CDW, ještě si ze španělštiny pamatuji mj. "completto seguro" - kompl. pojištění.
3. Ještě se mi za dvacet let nestalo, že by někde odmítli hotové peníze, žádná karta je nazajímala. Před pár lety jsem chtěl s nákupem zájezdu u Fischera zaplatit i pronájem auta, nevím už kde. Blekotali opět o kartě, a to ještě kreditní, debetní že ani omylem. /Nerad dělám dluhy, mám pouze debetní kartu./ Přesvědčoval jsem až málem ředitele centrály, že nemají pravdu - trval na svém.
Samozřejmě že na místě hotově, bez problémů.
Zvažovali jsme přejet z řecké části Kypru do severní /neplatilo by tam však pojištění auta/, při nájezdu do zadrátované hraniční zóny s hejny radarů žena dostala strach a rychle zpátky.... zdravím

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů