Kypr od 6 729 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Kypr

Cestovní doklady na Kypr

Cestování na Kypr má svá specifika. S občankou můžete jet jen do Kyperské republiky v jižní části ostrova. Do Severokyperské republiky v severní části potřebujete platný pas a pro vstup platí stejná pravidla jako do Turecka.

Severní vs. jižní Kypr – měna, ceny a jak zde platit

Není Kypr jako Kypr. Jedete-li na sever, budete potřebovat turecké liry. Na jihu jste v eurozóně. Přiletět na Kypr s eury je ale jistota, liry si kdekoliv vyměníte. Bankomaty i platby kartou jsou velmi rozšířené. Ceny jsou v průměru jen o trochu vyšší než v ČR.

Tipy na aktivity na Kypru – rozmanité pláže, památky a nákupy

Plánujete dovolenou na Kypru? Sepsali jsme pro vás výběr těch nejkrásnějších míst a nejlepších aktivit, od slunečných písečných pláží a potápěčských lokalit přes turistická města a archeologické památky až po národní přírodní parky a aktivity vhodné pro rodiny s dětmi.

Kyperská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Kyperská kuchyně je směs řeckých, tureckých a anglických tradic. Používají se často místní suroviny a vaří se převážně zdravé pokrmy. Pochutnáte si na výborně upravených zeleninových či masových jídlech, rybách a mořských plodech. Kypr má i své vlastní speciality, jako jsou sýry, moučníky a nápoje.

Kypr: Rychlokurz jazyka – řečtina a turečtina

Chystáte se na dovolenou na Kypr a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se na Kypru mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.