Egypt od 7 843 Kč
Zobrazit zájezdy

Hotelový resort blízko města

Vloženo: 5. ledna 2019
Poslední příspěvek: 22. února 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Zdravím. Letos chceme poprvé buďto Tunisko nebo Egypt. Pokud koupíme zájezd v hotelovém resortu, all inclusive...jak je to s pohybem mimo tyto resorty? Které místo nebo hotel konkrétně by jste doporučili, aby člověk případně z této země viděl ještě víc, než hotel, ale nemusel cestovat busem několik hodin. Nějaké město, kam člověk může bezpečně jít a vidět něco málo ze života v tamnější zemi. Za konkrétní tipy budu moc ráda. Jinak prozatím nejsme rozhodnutí, kterou z těchto dvou zemí volit. Prozatím jsme vždy na dovolených trávili část i tím,že jsme chtěli poznat trochu ze života místních a vidět něco z jejich kultury. Ale není to tím hlavním, co o dovolené chceme dělat, Hlavní je odpočinek a relax. Synové by navíc v resortu rádi sportovní vyžití, ale to myslím,že snad bude ve většině.

Odpovědi 8 odpovědí

boris
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
boris
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
boris
před 5 lety
určitě Egypt(tunis né) Např ali baba hotel-velký resort-bezva aqua park-několik druhů pláží-možnost dokoupit výlety
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Egypt - určitě ne Marsu Alam. Tam je sice pěkné šnorchlování ale jinak nic egypského tam není. Takže buď Sharm, nebo Hurghada - a když budete vybírat hotel tak se prostě koukněte na mapu (normální vyhledávače dovolených na to mají proklik) a odhadněte jak daleko od města to je.
Pokud myslíte poznat něco na výletech, tak pozor na klima - v hlavní sezoně je dost šílené jezdit například do Luxoru.
Výlety vám samozřejmě prodají kdekoliv, ve městech i na každé ulici a můžete i něco usmlouvat. Osobně doporučuji v Hurghadě české minicestovky, například www.vyletyzhurghady.com
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Hodně záleží na tom, co od dovolené čekáte. Pokud chcete krásné moře se spoustou rybiček a korálů a šnorchlování, tak jednoznačně Egypt. Na šnorchlováné buď Marsa Alam nebo Sharm El Sheik. V Hurgádě nejsou tak pěkné korály, ale zase tam tak nefouká. Poblíž Hurgády je malé městečko El Gouna, kde jsou pěkné hotely, na pláž vás sicevozí loďka, ale je tam spusta lagun u nichž hotely stojí a není tam tak přelidněno. Mě se tam líbilo. V Tunisku jsem byla jen dvakrát a to v Sousse v hotelu Riadh Palms. Hotel je hned u pláže, výborně tam vařili, čisto, po kolonádě okolo pláže se za dvacet timinut dostanete k přístavu a jste vlastně i v centru města. Pro nás je tam velmi leně, ale musíte smlouvat.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Já můžu doporučit Tunisko, konkrétně oblast Mahdia. Což je hodinu cesty autobusem z letiště v Monastiru. Byli jsme loni a byli jsme nadšení, tak jedeme letos znovu na stejné místo. My byli v hotelu Mahdia Palace, ale i vedlejší Nour palace vypadal skvěle a bylo tam možné více využití pro děti.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
za mě Djerba Tunisko.Djerba je malá,všude se dostanete za pár dinárů taxíkem.Já byla v hotelech:Harri club/malý,hned u pláže/,Meninx /trochu větší,u pláže,tobogany/,Sidi Mansour/asi 300m od pláže,menší,ale příjemný/,Seabel Rym beach/větší,u pláže,luxusní/,Yadis /píší u pláže,ale i přes zahradu je pláž docela daleko,hezký/,Les Dunes/malý,hezký,od pláže 300m/.
od cestovek jsou výlety předražené,všude se dostanete buď pěšky nebo taxi.Já jezdím i autobusy,ale to tam musíte trochu znát.bus doprava trošku chaos.Byla jsem i v Hammametu,jsou tam obří hotelové komplexy,pro mě moc lidí.Mrkněte na internet,je tam hodně na výběr.Mám to tam ráda.Fajn lidi,pokud se s nimi spřátelíte,pozvou vás i do rodiny.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Djerba a blízko města ? A které město máte na mysli ?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Mohu doporučit Hurghada Desert rose hotel, nevím jestli jsem to napsal dobře,ale všeobecně v těchto destinach, toho k vidění moc není a výlety bych moc v dnešní nebespečné době neriskoval a to jsem znalej a nějak se nebojím.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Djerba je ostrov na jihu Tuniska.je tam pořád krásně teplo,my jezdíme mimo sezonu,v září,říjen.Z turistické oblasti je nejpřístupnější město Midoun,které je zhruba vzdálené 6 km od všech hotelů.ve čtvrtek odpoledne a pátek dopoledne tam bývají trhy,kde seženete všechno.Musíte ale smlouvat.pokud smouvat nechcete,je tam spousta obchodů s označením Fixis prise a tam jsou ceny dané,označené cenovkou.dá se zajet na krokodýlí farmu a muzeum,to je nedaleko majáku,vstupné je asi 20 dinárů.jeden dinár je na naše asi 8kč,podle kursu.všechny hotely jsou vzálené od letiště asi 25-35 km.je to opravdu kousek.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů