Vietnam od 38 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Severní Vietnam - co si nenechat ujít?

Vloženo: 8. října 2018
Poslední příspěvek: 8. března 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj cestovatelé! Už dlouho mě láká navštíit Vietnam. Příliš si nepotrpím na pláže a lenošení, mám raději hory, treky a více než město mě vždycky láká venkov. Myslím, že ideální by pro mě bylo vyrazit z Hanoje na sever do hor. Poradíte mi někdo co si rozhodně nenechat ujít? Jací jsou lidé na vietnamském venkově v severních horských oblastech? Jak spolehlivě tam funguje doprava? a kdy vůbec je nejlepší tam vyrazit? - no internet je plný různých rad, ale docela se rozcházejí... Budu rád za každé info. Díky Radek

Odpovědi 2 odpovědi

Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
TOP místem v celém Vienatamu je Sapa, dá se tam několik dní chodit po okolí, či jet na organizované výlety.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
anonym ~ Ahoj, koukni na Sa Pa, i když je turistické, nabízí úžasné scenérie, rýžové terasy, údolí a hory. Také tam žije spoustu etnických menšin jako je například Hmong či Dao. Můžete u místních i přenocovat v tvz. homestay, což je opravdu silný zážitek. Samotné Sa Pa je trochu továrnou na peníze, spousta turistů, falešní Hmongové a služby za vysoké ceny. Nejlíp uděláte, pokud se vydáte víc na sever a prozkoumáte oblasti, kam se běžný turista nedostane.
Další krásné místo v severním Vietnamu, které stojí za návštěvu je Trang An Grottoes - krajina plná jeskyní, hor, skal, jezer a chrámů. Nevynechte také krásnou vyhlídku Hang Mua, ze které se rozléhá celý kraj.
Podobně krásná je také přírodní rezervace Van Long.
Nejlepší doba se vydat na sever Vietnamu je od března do května, kdy je teplo a skoro neprší. Pak také není špatné období od půlky září do půlky prosince, kdy je o něco chladněji, ale stále tolik neprší.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů