Vietnam od 38 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Vietnam doprava - autobusy, vlaky nebo si půjčit motorku?

Vloženo: 1. října 2018
Poslední příspěvek: 28. června 2019
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Darina
Ahoj, byl jste někdo ve Vietnamu? Jak jste se dopravovali na větší vzdálenosti? Rádi bysme tuto zemi procestovali, ale nevíme zda je lepší využívat vlaky/autobusy? Jak je to s jejich kvalitou? Nebo se spíše vyplatí půjčit motorku? Díky

Odpovědi 4 odpovědi

Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Nejlepší jsou autobusy, nesedí se v nich, ale leží a hlavně si jízdenky na ně koupíte přímo v hotelu a autobus vás i u hotelu vyzvedne a doveze někam opět k hotelu.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
Ahoj, pokud uvažujete procestovat sever okolo Hanoje, a pak se přesunout na jih k Ho Chi Minh, nejlepší volbou pro vás bude letadlo. Letenky stojí pár kaček, když je koupíte s předstihem v akci, tak vás vyjdou levněji než jakákoliv jiná doprava.
Další možností jsou vlaky, které jsou sice dražší než autobusy, ale ušetří vám spoustu času a hlavně jsou komfortnější. Cesta z Hanoje do Ho Chi Minh trvá vlakem okolo 30 hodin, ale můžete jet nočním vlakem, který nabízí pohodlné postele, a tak vám cesta uteče rychleji.
Autobusy jsou nejlevnější možností veřejné dopravy po Vietnamu a dostanete se s nimi na více míst než vlakem.
Půjčení motorky je skvělou volbou, pokud jste dobrodruzi a rychle si zvyknete na místní nulová pravidla řízení. Cesty jsou také dost ošemetné, takže je třeba si dát pozor.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Co se týče letu do/z Vietnamu, tak se nám velmi hodilo letět se společností Aeroflot, neboť ta asi jako jediná z Evropy létá do Hanoje i Ho Či Mina. Koupili jsme si letenku do jednoho města a zpět z druhého. Na místě jsme již nemusely počítat s výdaji na cestu zpět do výchozího bodu na letiště a počítat na to s časovou rezervou. V případě Vietnamu který je dlouhou úzkou nudlí, to je velmi dobrý a praktický nápad.
pvo
nový člen nový člen /
pvo
nový člen nový člen / před 5 lety
pvo
před 5 lety
Ve Vietnamu jsem žil a cestoval asi půl roku. Na delší vzdálenosti jsem bral letadlo nebo vlak. Letenky se někdy dají sehnat dokonce levněji než jízdenky na vlak. Ve vlaku bývá jídelní vůz, ale i roznos jídla a nápojů, pohodlné postele, toalety (pokud člověk vezme nejvyšší třídu Soft Sleeper). Tady jsem sepsal informace o cestování vlakem po Vietnamu. Autobusy mi nepřišly dvakrát pohodlný - málo místa, chybí WC, atd. Autobusáci taky jezdí jako magoři a čas od času jsem potkával dost blbě vypadající srážky. To platí pro silniční dopravu obecně. Motorka dobrá na kratší přejezdy, ale chce to být ready na místní styl řízení (není pro každého).

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů