Jordánsko od 20 092 Kč
Zobrazit zájezdy

Jordan Pass

Vloženo: 15. března 2019
Poslední příspěvek: 3. ledna 2020
nová členka nová členka /
Jarmila66
nová členka nová členka / před 5 lety
Jarmila66
Dobrý den, ráda bych se zeptala, když pojedu s vnučkou do Jordánska, které je 10. Chceme se podívat do Petry a do přírodní rezervace Dana. Bude také platit? Někde jsem slyšela, že platí jen dospělý.

Odpovědi 13 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Jarmila66 ~ Dobrý den, děti do 12 let neplatí v doprovodu dospělého, který si Jordan pass zakoupí.
Jitulle
nová členka nová členka /
Jitulle
nová členka nová členka / před 5 lety
Jitulle
před 5 lety
@Kristýna ~ Dobrý den, prosím o rady.Letíme ale s RyanAir v červnu-už čtu špatné recenze o letech tam i zpět. Pokud se podaří vše vytisknout a doletíme, chceme strávit 3 noci u Mrtvého moře, navštívit Petru a Wadi Rum bez přespání v poušti a přílet odlet Amman tam Citadel a obchody. Toť vše. Co je lepší z finančních i časových důvodu a jak se dopravit všude, když nebudeme půjčovat auto? Osobně bych to řešila po příletu odjezd - ale čím za normální prachy? do hotelu k moři, 3 noci nebo dny tam, odjezd do Petry na dvě noci tam, požádat o výlet do Wadi Rum, nevím jestli taxi či s průvodcem za normální peníz, ale jak se zpět dostat do Ammanu, aby to nestálo jak letenka? Hotely ...Ramada u moře...zrazují mě z toho nevím, jak se z Petry dostat zpět nebo jak co vůbec řešit 11.6. přílet 17.30...tedy doufám, a odlet 18.00 už 18.6. ? Nebo z letiště do Petry pak nahoru ale jak? anebo poslední varianta pobyt v Ammanu a odsud koupit výlet do Petry, ale nevidím agenturu i do Wadi Rum v 1 dni ani ve 2, a z Ammanu na 3 dny taxikem? k moři a zpět, chci se vejít pro 2 do 25000 pro oba lidi i s letenkama, ty stály už 6700, plánuju pojištění cca 500 pro oba, to vím, že ano a vlaky do Prahy a zpět 1000, manžel nechce zapůjčit auto tam. Poraďte někdo prosím. Moc děkuji. Jitka.
Jitulle
nová členka nová členka /
Jitulle
nová členka nová členka / před 5 lety
Jitulle
před 5 lety
ještě takhle, vyplatí se koupit Jordan Pass pokud bych koupila nějaký výlet od místní agentury? ať se neplatí vstupné 2x a když chceme jen toto? Nevím zda to objednat předem online nebo počkat a ceny tam jsou menší a více nabídek? nejlépe mít řidiče s autem na Petru a k moři odvozem ale mám velké obavy o cenu za taxi...více jak letenky možná dle toho co jsem už četla, další věc jsou ceny jídla...poraďte prosím.
Jarmila66
nová členka nová členka /
Jarmila66
nová členka nová členka / před 5 lety
Jarmila66
před 5 lety
Děkuji, chystáme se s dcerou a vnučkou. Dcera by si ráda v místě půjčila auto. Jsou půjčovny někde poblíž letiště? Kolik přibližně stojí půjčení auta? Autobusy jsou prý nespolehlivé.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Autobusy jsem tam nikdy nepoužil. Jsou tam levní taxikáři, když si nějakého domluvíte jako osobního řidiče na celou dobu, bude šťastný a vás to moc draho nepřijde
Jarmila66
nová členka nová členka /
Jarmila66
nová členka nová členka / před 5 lety
Jarmila66
před 5 lety
@Arne1 ~ A jsou poctiví? Pokud bychom se rozhodli využít taxi, neokradou nás?
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
To jako myslíte jestli byli na školení v Praze ?
Jarmila66
nová členka nová členka /
Jarmila66
nová členka nová členka / před 5 lety
Jarmila66
před 5 lety
@Arne1 ~ Dcera onehdá využila levných letenek do Gruzie a když se vrátila tak říkala, že je místní taxikář dost natáhl. Vím, že také říkala, že když se popošlo kousek dál, tak se dalo sehnat taxi za polovic. Všeobecně s taxi nemám nejlepší zkušenosti.
Víťa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Víťa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Víťa
před 4 lety
@Kristýna ~ Dobrý den, vstupy do památek v Jordánsku jsou zdarma pro děti do 12 let včetně nebo je myšleno 11,99?
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Jarmila66 ~ V muslimských zemích je běžné, že se ceny pro turisty hodně nadsazují a je třeba smlouvat. Zcela jistě zapaltíte více, než místní. A s taxíky máte pravdu, já je považuji za ten nejnebezpečnější dopravní prostředek.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Jitulle ~ Já jsem v Jordánsku byla, ale v roce 1996. Dá se cestovat mikrobusy, tedy veřejnou dopravou. Jako jednodenní výlet z Ammánu lze zvládnout - Jerash, horu Nebo a Mrtvé moře. Petra je již dále, to chce i s přespáním. Wadi Rum bylo tehdy dostupné jen s organizovaným výletem. Z Petry je možné pokračovat i do Akáby a pak se vrátit přímým spojem zpět do Ammánu. Jestli jedete na 7 dní, tak by vám rozpočet, který uvádíte, měl stačit, pokud budete spát v hotelech turistické kategorie.
Majdalenka
nový člen nový člen /
Majdalenka
nový člen nový člen / před 4 lety
Majdalenka
před 4 lety
@Víťa ~ Nám bylo řečeno, že děti mají v doprovodu rodičů vstup na památky zdarma pouze do 12 let (11,99).
Martin_B
nový člen nový člen /
Martin_B
nový člen nový člen / před 4 lety
Martin_B
před 4 lety
Děti 12 narozeninama platí. Majda má pravdu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů